«Шукаймо Господа понад усе, і ми знайдемо відповіді»: у Старуні відбулися нічні чування (ФОТО)

Спільна молитва тисяч прочан під проводом Владики Венедикта Алексійчука, роздуми на Хресній Дорозі нашого Спасителя та уділення Повного відпусту — так проходили серпневі нічні чування у Відпустовому центрі Симеона Лукача в Старуні.

Як і щомісяця, з 29 на 30 серпня паломники чисельно зібралися у святому місці для того, щоб побути наодинці з Богом, піднести Йому свої прохання, віддаючи в Його руки всі труднощі та здобутки, переживання та радощі.

Про це пишуть на офіційній фейсбук-сторінці відпустового місця, передає Фіртка.

Цього разу вірні мали унікальну нагоду молитись спільно з Владикою Венедиктом Алексійчуком, Єпископом Чиказької Єпархії УГКЦ у США, чиї проповіді відомі на ввесь світ. Духовні настанови та глибокі роздуми про пошуки Бога й власного покликання могли почути усі присутні та ті, хто єднався у молитві за допомогою онлайн-трансляції.

Розпочалась програма чувань з молитви Вечірні, після якої молилися унікальні молитви на оздоровлення. Також відбулося благословення мощами, освяченим єлеєм та молебень до блаженного мученика Симеона, під час якого паломники могли приступити до його ікони.

Владика Венедикт звернувся до прочан з духовною наукою, в якій запевнив, що Бог вірить у нашу святість та можливість змінитися:

«Бог ніколи не розчарується в нас, Він до кінця буде вірити в нашу силу долати слабкості та йти до святості. Господь — єдиний, хто знає нас до кінця. Нам часто не віриться, що теперішні обставини життя найкращі для нашого освячення.

Але Бог знає про наш характер, вдачу, темперамент, зранення, людей поруч, і все одно вірить в нас завжди і повсякчас. Бо ідеальніших обставин, ніж сьогодні, ніколи не буде».

Далі усі прочани рушили Хресною Дорогою, щоб спільно з Владикою Венедиктом та священнослужителями пройти цю символічну дорогу та роздумувати над змістом жертви Ісуса Христа.

Зупинившись на останній стації перед Гробом Господнім, Єпископ поділився своїми роздумами про важливість особистої хресної дороги нашого життя:

«Якщо подивитися на наші життя, ми маємо різні страхи. Часто за щось переживаємо, клопочемось і турбуємось. Сьогодні ми вийшли з храму, і не злякалися, але під цим сильним дощем пішли молитись. Важливо в нашому житті не зупинятися в часі невдач, помилок чи падінь. Але так само, не зупинятись і в часі здобутків та перемог.

Господь про це каже просто: “Хто витерпить до кінця — спасеться”. Хто витерпить в пості, молитві та добрих ділах. І ми маємо питання: скільки ще терпіти й коли ця війна закінчиться? Легко Хресною Дорогою ходити в храмі чи в Старуні. Але сьогодні ціла Україна має хресний шлях, і ми не можемо знайти логіки та розуміння, чому це відбувається. Як і логіки не знаходимо в тому, чому Христос з любові прийшов і перейшов всі ці терпіння. Христос йшов, бо знав, що це Його місія. І ми маємо пройти наші складні часи, в яких  Бог та правда з нами. Хресна Дорога ніколи не закінчується розп’яттям, але тільки воскресінням».

Завершилась молитовна програма Архієрейською Божественною Літургією, яку в співслужінні священників Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ очолив Владика Венедикт Алексійчук.

Під час проповіді Архієрей звернувся до всіх присутніх, роздумуючи над призначенням, яким Господь нагородив кожну людину:

«У сьогоднішньому Євангелії ми читаємо, що Христос призначив Апостолів до важливої місії. Погляньте на цей храм — кожна особа та кожна річ має тут своє призначення.

В церковній традиції ми часто говоримо про покликання до священичого чи монашого стану. Але кожен з нас є покликаний до чогось, бо Богові всі однаково дорогі. 

Призначення телефону ми знаємо, а своє — можемо не розуміти. Це страшно — прожити ціле життя так і не пізнавши свого призначення. Оскільки Бог є Отцем, то Він для Своїх дітей приготував щось особливе.

Це найважливіша річ буття — усвідомити своє призначення на ціле життя, на сьогодні і на цю мить. Ми мусимо пізнати інструкцію для свого вживання, для чого ми тут», — проповідував Владика.

Єпископ пояснив, що справжньою метою та призначенням кожної людини є спастися, освятитись та прийти до Вічного Царства.

«Зичу вам завжди цього бажати — пізнання Божої волі, задуму, Його плану щодо кожного з нас. Життя одне, і нам потрібно якнайкраще прожити його. Ми добре знаємо, як розпоряджатися ресурсами, здоров’ям, але свої життя іноді розкидаємо направо і наліво.

Погляньте на свій будь-який день: скільки часу ми витрачаємо на непотрібні речі? Це не означає, що ми повинні бути завжди зайнятими справами чи корисними заняттями, адже сьогодні ми наче теж нічого не здійснюємо. Але ми шукаємо нагоди побути в Його присутності.

А коли ми з Богом, тоді знаємо, коли діяти, а коли мовчати, де бути принциповим, а де дивитись на ситуацію крізь пальці та з любовʼю. З Богом немає проблем. Бо проблеми в нашій голові, а відповіді — тільки в Бозі.

Шукаймо Господа понад усе, і ми знайдемо відповіді на усе», — промовив Владика на завершення проповіді.

Цього молитовного вечора, ті, хто посповідався під час чувань, могли прийняти Спасителя у Пресвятій Тайні Євхаристії. А кульмінацією молінь стало отримання Повного відпусту з рук Владики Венедикта Алексійчука для всіх, хто виконав необхідні для цього умови.


Фотогалерея


30.08.2023 7018
Коментарі ()

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

392
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1227
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2148 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1031
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2943
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2026

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

804

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

967

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1396

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1996
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26257 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

687
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

886
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2910
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1161
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

873
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1132
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1129
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

322
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4115
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

996
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1561