«Шукаймо Господа понад усе, і ми знайдемо відповіді»: у Старуні відбулися нічні чування (ФОТО)

Спільна молитва тисяч прочан під проводом Владики Венедикта Алексійчука, роздуми на Хресній Дорозі нашого Спасителя та уділення Повного відпусту — так проходили серпневі нічні чування у Відпустовому центрі Симеона Лукача в Старуні.

Як і щомісяця, з 29 на 30 серпня паломники чисельно зібралися у святому місці для того, щоб побути наодинці з Богом, піднести Йому свої прохання, віддаючи в Його руки всі труднощі та здобутки, переживання та радощі.

Про це пишуть на офіційній фейсбук-сторінці відпустового місця, передає Фіртка.

Цього разу вірні мали унікальну нагоду молитись спільно з Владикою Венедиктом Алексійчуком, Єпископом Чиказької Єпархії УГКЦ у США, чиї проповіді відомі на ввесь світ. Духовні настанови та глибокі роздуми про пошуки Бога й власного покликання могли почути усі присутні та ті, хто єднався у молитві за допомогою онлайн-трансляції.

Розпочалась програма чувань з молитви Вечірні, після якої молилися унікальні молитви на оздоровлення. Також відбулося благословення мощами, освяченим єлеєм та молебень до блаженного мученика Симеона, під час якого паломники могли приступити до його ікони.

Владика Венедикт звернувся до прочан з духовною наукою, в якій запевнив, що Бог вірить у нашу святість та можливість змінитися:

«Бог ніколи не розчарується в нас, Він до кінця буде вірити в нашу силу долати слабкості та йти до святості. Господь — єдиний, хто знає нас до кінця. Нам часто не віриться, що теперішні обставини життя найкращі для нашого освячення.

Але Бог знає про наш характер, вдачу, темперамент, зранення, людей поруч, і все одно вірить в нас завжди і повсякчас. Бо ідеальніших обставин, ніж сьогодні, ніколи не буде».

Далі усі прочани рушили Хресною Дорогою, щоб спільно з Владикою Венедиктом та священнослужителями пройти цю символічну дорогу та роздумувати над змістом жертви Ісуса Христа.

Зупинившись на останній стації перед Гробом Господнім, Єпископ поділився своїми роздумами про важливість особистої хресної дороги нашого життя:

«Якщо подивитися на наші життя, ми маємо різні страхи. Часто за щось переживаємо, клопочемось і турбуємось. Сьогодні ми вийшли з храму, і не злякалися, але під цим сильним дощем пішли молитись. Важливо в нашому житті не зупинятися в часі невдач, помилок чи падінь. Але так само, не зупинятись і в часі здобутків та перемог.

Господь про це каже просто: “Хто витерпить до кінця — спасеться”. Хто витерпить в пості, молитві та добрих ділах. І ми маємо питання: скільки ще терпіти й коли ця війна закінчиться? Легко Хресною Дорогою ходити в храмі чи в Старуні. Але сьогодні ціла Україна має хресний шлях, і ми не можемо знайти логіки та розуміння, чому це відбувається. Як і логіки не знаходимо в тому, чому Христос з любові прийшов і перейшов всі ці терпіння. Христос йшов, бо знав, що це Його місія. І ми маємо пройти наші складні часи, в яких  Бог та правда з нами. Хресна Дорога ніколи не закінчується розп’яттям, але тільки воскресінням».

Завершилась молитовна програма Архієрейською Божественною Літургією, яку в співслужінні священників Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ очолив Владика Венедикт Алексійчук.

Під час проповіді Архієрей звернувся до всіх присутніх, роздумуючи над призначенням, яким Господь нагородив кожну людину:

«У сьогоднішньому Євангелії ми читаємо, що Христос призначив Апостолів до важливої місії. Погляньте на цей храм — кожна особа та кожна річ має тут своє призначення.

В церковній традиції ми часто говоримо про покликання до священичого чи монашого стану. Але кожен з нас є покликаний до чогось, бо Богові всі однаково дорогі. 

Призначення телефону ми знаємо, а своє — можемо не розуміти. Це страшно — прожити ціле життя так і не пізнавши свого призначення. Оскільки Бог є Отцем, то Він для Своїх дітей приготував щось особливе.

Це найважливіша річ буття — усвідомити своє призначення на ціле життя, на сьогодні і на цю мить. Ми мусимо пізнати інструкцію для свого вживання, для чого ми тут», — проповідував Владика.

Єпископ пояснив, що справжньою метою та призначенням кожної людини є спастися, освятитись та прийти до Вічного Царства.

«Зичу вам завжди цього бажати — пізнання Божої волі, задуму, Його плану щодо кожного з нас. Життя одне, і нам потрібно якнайкраще прожити його. Ми добре знаємо, як розпоряджатися ресурсами, здоров’ям, але свої життя іноді розкидаємо направо і наліво.

Погляньте на свій будь-який день: скільки часу ми витрачаємо на непотрібні речі? Це не означає, що ми повинні бути завжди зайнятими справами чи корисними заняттями, адже сьогодні ми наче теж нічого не здійснюємо. Але ми шукаємо нагоди побути в Його присутності.

А коли ми з Богом, тоді знаємо, коли діяти, а коли мовчати, де бути принциповим, а де дивитись на ситуацію крізь пальці та з любовʼю. З Богом немає проблем. Бо проблеми в нашій голові, а відповіді — тільки в Бозі.

Шукаймо Господа понад усе, і ми знайдемо відповіді на усе», — промовив Владика на завершення проповіді.

Цього молитовного вечора, ті, хто посповідався під час чувань, могли прийняти Спасителя у Пресвятій Тайні Євхаристії. А кульмінацією молінь стало отримання Повного відпусту з рук Владики Венедикта Алексійчука для всіх, хто виконав необхідні для цього умови.


Фотогалерея


30.08.2023 681
Коментарі ()

24.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають рідні зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам журналістці Фіртки розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.

126
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

830
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

6829 12
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2291
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2226
16.08.2023
Тіна Любчик

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України медики  активно допомагають нашим захисникам відновити здоров’я після поранень на фронті. Так, цього разу журналістка Фіртки відвідала медичний заклад і поспілкувалася з фахівцями та військовими пацієнтами про роботу відділення травматології.

2477

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

328

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

633

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

768

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

480
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

168
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

361
12.09.2023

Майже у всіх їдальнях міста запровадили нововведення — безготівковий рахунок за їжу.

452
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

313
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

470
08.09.2023

Священник каже: «стосовно заповіді «не вбий» — якби ми читали Святе письмо мовою оригіналу — староєврейською — то там «не вбий» означає «не вбий з корисливих мотивів».

629
04.09.2023

Віра має бути спрямована на Бога і відповідати моральним та духовним нормам, а не базуватися на забобонах  

507
21.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

169
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

218
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

905
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

541 1
08.09.2023

Наразі обмеження на виїзд з України діє щодо чоловіків призовного віку, а також окремих посад держслужби та визначених посадових осіб. Інформації про зміни з 1 жовтня щодо обмеження виїзду для жінок на військовому обліку прикордонники не мають.  

605