«Шукаймо Господа понад усе, і ми знайдемо відповіді»: у Старуні відбулися нічні чування (ФОТО)

Спільна молитва тисяч прочан під проводом Владики Венедикта Алексійчука, роздуми на Хресній Дорозі нашого Спасителя та уділення Повного відпусту — так проходили серпневі нічні чування у Відпустовому центрі Симеона Лукача в Старуні.

Як і щомісяця, з 29 на 30 серпня паломники чисельно зібралися у святому місці для того, щоб побути наодинці з Богом, піднести Йому свої прохання, віддаючи в Його руки всі труднощі та здобутки, переживання та радощі.

Про це пишуть на офіційній фейсбук-сторінці відпустового місця, передає Фіртка.

Цього разу вірні мали унікальну нагоду молитись спільно з Владикою Венедиктом Алексійчуком, Єпископом Чиказької Єпархії УГКЦ у США, чиї проповіді відомі на ввесь світ. Духовні настанови та глибокі роздуми про пошуки Бога й власного покликання могли почути усі присутні та ті, хто єднався у молитві за допомогою онлайн-трансляції.

Розпочалась програма чувань з молитви Вечірні, після якої молилися унікальні молитви на оздоровлення. Також відбулося благословення мощами, освяченим єлеєм та молебень до блаженного мученика Симеона, під час якого паломники могли приступити до його ікони.

Владика Венедикт звернувся до прочан з духовною наукою, в якій запевнив, що Бог вірить у нашу святість та можливість змінитися:

«Бог ніколи не розчарується в нас, Він до кінця буде вірити в нашу силу долати слабкості та йти до святості. Господь — єдиний, хто знає нас до кінця. Нам часто не віриться, що теперішні обставини життя найкращі для нашого освячення.

Але Бог знає про наш характер, вдачу, темперамент, зранення, людей поруч, і все одно вірить в нас завжди і повсякчас. Бо ідеальніших обставин, ніж сьогодні, ніколи не буде».

Далі усі прочани рушили Хресною Дорогою, щоб спільно з Владикою Венедиктом та священнослужителями пройти цю символічну дорогу та роздумувати над змістом жертви Ісуса Христа.

Зупинившись на останній стації перед Гробом Господнім, Єпископ поділився своїми роздумами про важливість особистої хресної дороги нашого життя:

«Якщо подивитися на наші життя, ми маємо різні страхи. Часто за щось переживаємо, клопочемось і турбуємось. Сьогодні ми вийшли з храму, і не злякалися, але під цим сильним дощем пішли молитись. Важливо в нашому житті не зупинятися в часі невдач, помилок чи падінь. Але так само, не зупинятись і в часі здобутків та перемог.

Господь про це каже просто: “Хто витерпить до кінця — спасеться”. Хто витерпить в пості, молитві та добрих ділах. І ми маємо питання: скільки ще терпіти й коли ця війна закінчиться? Легко Хресною Дорогою ходити в храмі чи в Старуні. Але сьогодні ціла Україна має хресний шлях, і ми не можемо знайти логіки та розуміння, чому це відбувається. Як і логіки не знаходимо в тому, чому Христос з любові прийшов і перейшов всі ці терпіння. Христос йшов, бо знав, що це Його місія. І ми маємо пройти наші складні часи, в яких  Бог та правда з нами. Хресна Дорога ніколи не закінчується розп’яттям, але тільки воскресінням».

Завершилась молитовна програма Архієрейською Божественною Літургією, яку в співслужінні священників Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ очолив Владика Венедикт Алексійчук.

Під час проповіді Архієрей звернувся до всіх присутніх, роздумуючи над призначенням, яким Господь нагородив кожну людину:

«У сьогоднішньому Євангелії ми читаємо, що Христос призначив Апостолів до важливої місії. Погляньте на цей храм — кожна особа та кожна річ має тут своє призначення.

В церковній традиції ми часто говоримо про покликання до священичого чи монашого стану. Але кожен з нас є покликаний до чогось, бо Богові всі однаково дорогі. 

Призначення телефону ми знаємо, а своє — можемо не розуміти. Це страшно — прожити ціле життя так і не пізнавши свого призначення. Оскільки Бог є Отцем, то Він для Своїх дітей приготував щось особливе.

Це найважливіша річ буття — усвідомити своє призначення на ціле життя, на сьогодні і на цю мить. Ми мусимо пізнати інструкцію для свого вживання, для чого ми тут», — проповідував Владика.

Єпископ пояснив, що справжньою метою та призначенням кожної людини є спастися, освятитись та прийти до Вічного Царства.

«Зичу вам завжди цього бажати — пізнання Божої волі, задуму, Його плану щодо кожного з нас. Життя одне, і нам потрібно якнайкраще прожити його. Ми добре знаємо, як розпоряджатися ресурсами, здоров’ям, але свої життя іноді розкидаємо направо і наліво.

Погляньте на свій будь-який день: скільки часу ми витрачаємо на непотрібні речі? Це не означає, що ми повинні бути завжди зайнятими справами чи корисними заняттями, адже сьогодні ми наче теж нічого не здійснюємо. Але ми шукаємо нагоди побути в Його присутності.

А коли ми з Богом, тоді знаємо, коли діяти, а коли мовчати, де бути принциповим, а де дивитись на ситуацію крізь пальці та з любовʼю. З Богом немає проблем. Бо проблеми в нашій голові, а відповіді — тільки в Бозі.

Шукаймо Господа понад усе, і ми знайдемо відповіді на усе», — промовив Владика на завершення проповіді.

Цього молитовного вечора, ті, хто посповідався під час чувань, могли прийняти Спасителя у Пресвятій Тайні Євхаристії. А кульмінацією молінь стало отримання Повного відпусту з рук Владики Венедикта Алексійчука для всіх, хто виконав необхідні для цього умови.


Фотогалерея


30.08.2023 6928
Коментарі ()

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

597
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1149
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2459
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1331
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1948 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2908

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

652

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

737

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1648

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1628
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

316
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

436
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18354
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7461
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3645
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1031
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10769
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

268
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

262
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

458
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

439
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

672