Східноукраїнський рок-гурт «Naoka» готує для франківців тест на однодумність (фото+відео)

 

 

Філософський підхід до текстів та музики, цікава ритм секція і нестандартні тематики виділяють на загальному тлі сучасної музики відомий молодіжний дніпропетровський рок-гурт «Naoka».

 

Про себе виконавці говорить скромно: все можна почути у їхніх піснях, що переповнені емоціями, які не завжди можливо виразити словами.

 

«Наша музика має на меті не розвеселити, не заспокоїти, не пригнітити, а розбудити слухачів. Жодні промови, листівки та телебачення так не в’їдаються в мозок як пісні. Пусти тихесенько по радіо трек й людина наспівує собі під ніс пісеньку… А якщо вона про мир та свободу, про справедливість і волю, про любов до себе та до людей. Може варто спробувати, який буде ефект » - розповідає організатор гурту Катерина Полохіна.

 

 

Заснований гурт у 2012 році. З того часу склад колективу дещо змінився, але концепція залишається незмінною – не банальна «попса», а музика із сенсом.

 

Катерина пригадує, що створення групи було великим ризиком, адже відчували себе білими воронами у сучасному музичному світі.

 

«Naoka потребує не тільки віддачі професійної, але й повного розуміння суті нашого меседжу, що ми передаємо в кожній пісні. Ще два роки тому ми були білими воронами. На фоні мільйона пісень про «нещасну любоФ» Naokaзаспівала про тероризм, ДТП, вплив ЗМІ, материнство, самогубства та безпритульних дітей. Тільки уявіть! Приходить парочка попити пива у клуб…. А тут на проекторі досить шокове відео й серйозні тексти. Ми ризикували, сильно ризикували, хочу в нас не було вибору. Просто Naoka пише про те, що реально важливе для нас. Звісно в нас не мало пісень й про славнозвісну любоФ, але… завжди у контексті життя, що палає навколо нас. Nаоka, навіть, називали соціальним проектом. Але - це просто творчість «про життя» , - розповідають музиканти.

 

Але таки спрацювало - Україна прокинулась і в результаті останніх подій переживає те ж піднесення національно-патріотичного самовизначення та усвідомдення себе як частини великої нації з прадавнім корінням, що ми переживали в кінці 80-х - на початку 90-х.

 

«Напевно найбільший культурний шок пережив схід. Я часто чую від земляків, що захід України вже давно досяг самовизначення й «Слава Україні!» - це не нове. Але повірте, для моєї рідної Дніпропетровщини – «Героям Слава!» - це одкровення! Ні це не модна тенденція, а ми справді переживаємо переламній період, коли кожен зрозумів, що просто жити на території – це не правильно, що треба мати щось більше: історію, культуру, знати мову, й не одну. Напевно, це не тільки революція Української гідності – це революція самовизначення», - переконана Катерина.

 

Під час Подій Революції Гідності гурт вирішив, що потрібно робити ще якісніший український контент, бо пропаганда ворогів може наробити лиха. Пісні гурту набирають нового змістового наповнення. Було записано «Большего не надо», яка швидко набрала популярності, відзнято кліп і записано студійну версію.

 

 

Далі у світ вийшла запланована «День тишины» - це пісня про Бостонський теракт, але слова «Там среди весны снова война» повністю змінили її наповнення, бо почалося протистояння на сході України.

 

«Не дивна поява пісні про наше море… наші гори, наш Крим «Море. Под прицелом». У Миколаєві ця пісні зірвала публіку! Не секрет, що багато військових Кримчан змушені були переїхати до Миколаєва», - діляться враженнями від концерту музиканти і кажуть, що від тепер їх починають боятися в Росії.

 

Інакше просто не можливо пояснити відмінений концертний тур на Уралі (сольні концерти у 5-ти найбільших містах).

 

«ФСБ тут як тут. Мені було просто смішно. Такий невеличкий гурт, що не несе жодної агресії, що співає про самовизначення кожної людини, та право кожного обирати свій шлях, визвав інтерес у «сірих». Тим паче ми презентували ліричну програму про кохання й таке інше… Дикість. Організатори написали «Катя, напевно, й тобі особисто зараз не треба їхати в РФ». Просто сумно читати листи, від людей, що чекали на Naoka, що вже знають наші пісні на пам'ять, розділяють погляди вільних людей. Хочеться вірити, що там не всі люди з промитими мізками», - розповідає Катерина.

 

Особливістю рок-музикантів є те, що вони співають російською мовою. Однак, собі ставлять це у плюс. Кажуть, що можливо хоч у такий спосіб агресор почує від них те, що хочуть донести: «Ми не вбачаємо проблему у мові, але чомусь Naokaзначно менше слухають на західній Україні… Не думаємо, що це саме через російську мову, сподіваюсь просто не настав час. Жартуємо, що співаємо російською, щоб агресору було теж зрозуміло зміст. Може й вони прокинуться, там в своєму «русском мире». Й буде не «русский мир», а просто МИР».

 

 

На разі гурт працює над новими піснями «Матрицей Войн» та після вже готового альбому «Погружения» планує випустити сингл, що має підняти дух наших героїв «фАТОн». А ще готує тур містами західної України і дуже переживає як сприйме західноукраїнська публіка.

 

«Що ж будемо єднатися, в купі легше горе та яскравіша радість. Це турне – тест на однодумність. Від Чопа до Червоної Зірки, а там може й кримчани підтягнуться, бо галька біля чорного моря пахне Україною, а це жодний самодур не зможе змінити», - говорить Катерина.

 

Вже незабаром із молодою командою матимуть змогу познайомитися й іванофранківці, адже у березні запланований перший концерт гурту в столиці Прикарпаття.

 

 

 

 

 

Фото: Фейсбук

Відео: YouTube


10.02.2015 1154 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

331
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13767 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1569
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

867
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6131
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1720

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

636

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1464

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1273

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1164
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

519
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

655
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1577
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

599
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

878
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5922
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13608
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

245
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

545
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

483
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

788 2