Від 27 серпня цього року міста і райони Івано-Франківської області потрапили до червоного або помаранчевих рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19 та перебуватимуть у них щонайменше найближчі два тижні.
Про це Фіртці повідомили в ІФ ОДА.
«Шість територіальних одиниць нашої області з понеділка будуть у «червоній зоні», решта – у «помаранчевій». В інших областях, для порівняння, потрапили до таких зон по два-три райони, – зазначив сьогодні під час позачергового засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій голова обласної державної адміністрації Віталій Федорів. – Ми бачимо, що ситуація на Прикарпатті дуже складна, тому маємо врахувати її при прийнятті рішення комісії та діяти у рамках чинного законодавства».
На підтвердження його слів в.о. директора департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Дзьомбак розповів, що в області щоденно бригадами екстреної медичної допомоги скеровуються на стаціонарне лікування 60-80 хворих із підозрою на COVID-19. Крім того, на сьогодні на стаціонарному лікуванні в області перебувають понад 500 пацієнтів із пневмоніями. У відділеннях інтенсивної терапії розгорнуто 129 ліжок, де на лікуванні перебувають 95 хворих, з них четверо осіб - на штучній вентиляції легень та 40 - на CIPAP-терапії. 490 пацієнтів з легкими формами отримують амбулаторне лікування.
Водночас в лікувальних закладах області першої лінії, визначених для госпіталізації пацієнтів із коронавірусною хворобою, розгорнуто 1731 ліжко для таких пацієнтів, з них 225 – додатково. 280 ліжок долучено із п’яти закладів другої лінії. Один з таких закладів – Богородчанська ЦРЛ – уже починає приймати хворих. На погодження до центрального органу влади подано шостий заклад другої лінії – Бурштинську лікарню.
«За тиждень ми додатково розгорнули у лікарнях понад 500 місць. На сьогодні, враховуючи зростання їхньої наповненості (становить 67,3% - ред.) і потенціал стаціонарів, які можуть повноцінно надавати допомогу, розуміємо – надалі буде складно розмежовувати надання ургентної та планової допомоги хворим», – розповів посадовець.
Окрім цього, значно зросла кількість проведених ПЛР-тестувань на COVID-19.
За словами головного санітарного лікаря області Руслана Савчука, до обласного лабораторного центру щоденно поступає від 700 до 800 зразків біоматеріалів.
Він також відзначив позитивну динаміку у виявлені коронавірусної хвороби та повідомив, що за минулу добу найбільше випадків COVID-19 підтверджено у Калуському (31), Коломийському (47), Косівському (29), Городенківському (13), у місті Івано-Франківську (21).
Попри перелічені факти та ризики, учасники засідання наголошували, що в області спостерігається іноді відверте ігнорування карантинних обмежень як у побуті, так і в громадських місцях.
Враховуючи зазначене, Регіональна комісія з питань ТЕБ і НС підтримала рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.