Щоб людям золотого віку жилося комфортніше: в Івано-Франківському геріатричному пансіонаті провели капітальний ремонт (ФОТО)

Підопічним Івано-Франківського обласного геріатричного пансіонату тепер житиметься комфортніше.

Днями тут завершили капітальний ремонт третього поверху, повідомляє Фіртка.

На поверсі повністю оновили житлові кімнати для підопічних, два санвузли, коридор та хол, постелили нове покриття підлог, встановили нову сантехніку, сигналізацію та пральні машини.

Як зауважує Марія Слободян, завідувачка медичного відділення пансіонату, капітального ремонту заклад не бачив від часу свого заснування.

«Ремонт був дуже необхідний і довгоочікуваний. Відколи існує заклад капітальний ремонт тут не проводився. Були тільки поточні ремонтні роботи: десь двері, а зараз капітальний ремонт – для нас дуже велика радість, покращення в прибиранні буде і краще житло для людей», - розповідає завідувачка.

Зі слів Марії Слободян, у закладі капітально відремонтували 27 житлових кімнат та два санвузли. Подбали тут і про безбар’єрність. Адже, попри той факт, що селити на поверсі планують переважно ходячих підопічних, не кожен з них може пересуватись без проблем – вік дається взнаки. Тому коридори поверху обладнали спеціальними поручнями, а входи до кімнат – поріжками для людей з вадами зору.

Крім того, кожну кімнату обладнають кнопками сигналізації, яку виведуть на спеціальний пульт у кімнаті медсестер. Робиться це з тією метою, щоб в разі, якщо комусь із підопічних пансіонату стане, раптом, погано, персонал закладу міг своєчасно зреагувати та надати необхідну допомогу.

Головне ж: ремонтні роботи виконано коштом державного бюджету. Гроші на капітальний ремонт у сумі 2 135 тисяч гривень та 150 тисяч гривень – на вироблення проєктно-кошторисної документації торік виділив Кабінет Міністрів України з Фонду соціально-економічного розвитку за поданням народної депутатки України від фракції «Слуга народу» Олени Вінтоняк.

«Насправді ми всі розуміємо, що такий заклад, як геріатричний пансіонат потребує виділення коштів, тому що до таких об’єктів руки завжди доходять в останній момент.

Тут проживають люди, які соціально незахищені, які не мають рідних або люди, які не можуть себе обслуговувати. Власне, розуміючи свою соціальну відповідальність, я спрямувала кошти в тому числі й на цей об’єкт.

Крім лікарень, крім освітніх проєктів, це той проєкт, який потребує фінансування, і ми в межах тих коштів, які були виділені, змогли зробити ремонт на третьому поверсі», - прокоментувала свою ініціативу щодо звернення до Уряду народна депутатка.

Олена Вінтоняк також висловила сподівання, що в наступні роки їй вдасться залучити бюджетні кошти для проведення капітального ремонту також на інших поверхах закладу.

Як зауважила завідувачка медичного відділення пансіонату Марія Слободян, оновлені кімнати заселять жильцями вже найближчим часом.

«У житлові кімнати плануємо в найшвидший час протягом місяця пересилити вже людей. Тільки залишилося встановити меблі та прибрати – і будемо переселяти», - розповіла посадовиця.

Медикиня також повідомила, що сьогодні у закладі проживають 143 людини віком від 60 років. Шестеро з них - старше 90 років.


Дослідження: скільки доз COVID-вакцин потрібно для захисту від штаму «Omicron»

Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють

Дослідження: наскільки ефективні комбінації різних вакцин проти COVID-19

Відомо, наскільки ефективна вакцинація проти штаму «Omicron»

Фотогалерея


21.01.2022 Сергій Білий 2335
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

571
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1760 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1092 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

525
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6872 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11328 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

302

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1033

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1087

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1078
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

241
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1049
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

813
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

685
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

646
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2912
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4413
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18406
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

262
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

326
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

635
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

737