Щоб людям золотого віку жилося комфортніше: в Івано-Франківському геріатричному пансіонаті провели капітальний ремонт (ФОТО)

Підопічним Івано-Франківського обласного геріатричного пансіонату тепер житиметься комфортніше.

Днями тут завершили капітальний ремонт третього поверху, повідомляє Фіртка.

На поверсі повністю оновили житлові кімнати для підопічних, два санвузли, коридор та хол, постелили нове покриття підлог, встановили нову сантехніку, сигналізацію та пральні машини.

Як зауважує Марія Слободян, завідувачка медичного відділення пансіонату, капітального ремонту заклад не бачив від часу свого заснування.

«Ремонт був дуже необхідний і довгоочікуваний. Відколи існує заклад капітальний ремонт тут не проводився. Були тільки поточні ремонтні роботи: десь двері, а зараз капітальний ремонт – для нас дуже велика радість, покращення в прибиранні буде і краще житло для людей», - розповідає завідувачка.

Зі слів Марії Слободян, у закладі капітально відремонтували 27 житлових кімнат та два санвузли. Подбали тут і про безбар’єрність. Адже, попри той факт, що селити на поверсі планують переважно ходячих підопічних, не кожен з них може пересуватись без проблем – вік дається взнаки. Тому коридори поверху обладнали спеціальними поручнями, а входи до кімнат – поріжками для людей з вадами зору.

Крім того, кожну кімнату обладнають кнопками сигналізації, яку виведуть на спеціальний пульт у кімнаті медсестер. Робиться це з тією метою, щоб в разі, якщо комусь із підопічних пансіонату стане, раптом, погано, персонал закладу міг своєчасно зреагувати та надати необхідну допомогу.

Головне ж: ремонтні роботи виконано коштом державного бюджету. Гроші на капітальний ремонт у сумі 2 135 тисяч гривень та 150 тисяч гривень – на вироблення проєктно-кошторисної документації торік виділив Кабінет Міністрів України з Фонду соціально-економічного розвитку за поданням народної депутатки України від фракції «Слуга народу» Олени Вінтоняк.

«Насправді ми всі розуміємо, що такий заклад, як геріатричний пансіонат потребує виділення коштів, тому що до таких об’єктів руки завжди доходять в останній момент.

Тут проживають люди, які соціально незахищені, які не мають рідних або люди, які не можуть себе обслуговувати. Власне, розуміючи свою соціальну відповідальність, я спрямувала кошти в тому числі й на цей об’єкт.

Крім лікарень, крім освітніх проєктів, це той проєкт, який потребує фінансування, і ми в межах тих коштів, які були виділені, змогли зробити ремонт на третьому поверсі», - прокоментувала свою ініціативу щодо звернення до Уряду народна депутатка.

Олена Вінтоняк також висловила сподівання, що в наступні роки їй вдасться залучити бюджетні кошти для проведення капітального ремонту також на інших поверхах закладу.

Як зауважила завідувачка медичного відділення пансіонату Марія Слободян, оновлені кімнати заселять жильцями вже найближчим часом.

«У житлові кімнати плануємо в найшвидший час протягом місяця пересилити вже людей. Тільки залишилося встановити меблі та прибрати – і будемо переселяти», - розповіла посадовиця.

Медикиня також повідомила, що сьогодні у закладі проживають 143 людини віком від 60 років. Шестеро з них - старше 90 років.


Дослідження: скільки доз COVID-вакцин потрібно для захисту від штаму «Omicron»

Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють

Дослідження: наскільки ефективні комбінації різних вакцин проти COVID-19

Відомо, наскільки ефективна вакцинація проти штаму «Omicron»

Фотогалерея


21.01.2022 Сергій Білий 2473
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

346
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13898 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1590
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

879
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6162
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1731

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

647

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1474

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1282

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1173
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

528
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

667
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1586
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

609
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

894
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5931
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13702
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

261
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

558
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

492
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

802 2