"Щоб історію не переписували на наших очах": в Івано-Франківську покажуть виставу "Медея" (ФОТО)

В Івано-Франківському національному драматичному театрі імені Івана Франка 26 березня відбудеться премʼєра вистави «Медея».

Про це під час пресконференції повідомили журналістці Фіртки.

"Дуже тішуся, що в репертуарі нашого театру вперше з'явилася "Медея". Я часто кажу, що певні твори можуть з'являтися тільки тоді, коли є творчі сили, які можуть подолати цю високу планку.

Радію, що сьогодні наш творчий потенціал є надзвичайно високим. Думаю, що ми можемо долати будь-які вершини.

Сьогодні відбудеться чергове диво, коли народиться в цьому сезоні п'ята "дитинка" в нашому театрі.

А потім рахуватимемо, яка взагалі за числом нова "дитинка" «Медея»", — розповів директор, художній керівник Івано-Франківського драмтеатру Ростислав Держипільський.

Виставу "Медея" поставила головна режисерка Харківського театру ляльок, заслужена артистка АР Крим Оксана Дмітрієва.

"Ця історія пов'язана з тим, що відбувається з нами зараз. Всі вистави, які я роблю після початку повномасштабного вторгнення, так чи інакше пов'язані з тим, що відбувається зі мною, з моєю країною в цей час.

Тому і вистава «Медея» — це про те, що відбувається з нами. Це тема людей, які вимушені покинути свою Вітчизну, окуповані території. Про те, що таке бути свідком тих жахіть, які відбуваються на наших очах.

Ще одна важлива для мене історія — це пошуки відповіді на питання: «А хто саме я?» і пошуки своєї ідентичності, а також, як працює пам'ять, тому що історія може розповідатись по-різному.

Мені здається, що саме зараз театр мусить йти крок за кроком з тими подіями, які відбуваються саме зараз. Для того, щоб цю історію не переписували саме на наших очах", — розповідає Оксана Дмітрієва.

Як зазначають, виставу відносять до жанру кардіомахії. Ідеєю жанру поділився художник Костянтин Зоркін.

"Так сталося в моєму житті, що я дізнався, що таке справжнє кохання, і сталося це під час війни. В мене ціла колекція схожих історій моїх друзів, знайомих.

Я думаю, що це дійсно парадигма, оскільки ми живемо в міфологічному світі, де йде боротьба Добра і Зла. І все, що з нами відбувається, про це ми раніше читали в книжках, знали, що є таке міфологічне зло, а тепер ми розуміємо, що таке справжнє зло.

У нас є досвід переживань цього, а це такі стани, в яких має бути ще одна сила, яка врівноважена смертю, і єдина з цих сил – це любов.

Ми маємо задачу робити те, що ми робимо, творити й залишати такі документи. На мою думку, вони набагато важливіші, ніж буквальна документація того, що відбувається", — розповідає Костянтин Зоркін. 

Музику до вистави написала композиторка Катерина Палачова.

"Я завжди вважала себе далекою від античної міфології й драматургії, але погляд на історію Медеї як історію чужинства, історію втраченого дому, виявилася для мене особистою і болючою, бо я вже три роки як далеко від дому, працюючи над музикою, я відчувала, як розпаковуються всі почуття, які були складені на дно душі до кращих часів.

Це був такий сучасний погляд на античну історію, хоча в музиці також закладені й автентичні, оригінальні давньогрецькі мелодії", — каже композиторка.

Роль Медеї виконуватиме акторка, заслужена артистка України Надія Левченко, хореограф-постановник — Дмитро Лека.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:

Фотогалерея


26.03.2025 Діана Струк 720
Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

409
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

580
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1313
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2266 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1122
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3054

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

881

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1030

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1455

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2061
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26364 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

751
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

948
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2989
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1238
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

932
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1189
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1199
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

405
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4251
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1065
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1631