"Щоб історію не переписували на наших очах": в Івано-Франківську покажуть виставу "Медея" (ФОТО)

В Івано-Франківському національному драматичному театрі імені Івана Франка 26 березня відбудеться премʼєра вистави «Медея».

Про це під час пресконференції повідомили журналістці Фіртки.

"Дуже тішуся, що в репертуарі нашого театру вперше з'явилася "Медея". Я часто кажу, що певні твори можуть з'являтися тільки тоді, коли є творчі сили, які можуть подолати цю високу планку.

Радію, що сьогодні наш творчий потенціал є надзвичайно високим. Думаю, що ми можемо долати будь-які вершини.

Сьогодні відбудеться чергове диво, коли народиться в цьому сезоні п'ята "дитинка" в нашому театрі.

А потім рахуватимемо, яка взагалі за числом нова "дитинка" «Медея»", — розповів директор, художній керівник Івано-Франківського драмтеатру Ростислав Держипільський.

Виставу "Медея" поставила головна режисерка Харківського театру ляльок, заслужена артистка АР Крим Оксана Дмітрієва.

"Ця історія пов'язана з тим, що відбувається з нами зараз. Всі вистави, які я роблю після початку повномасштабного вторгнення, так чи інакше пов'язані з тим, що відбувається зі мною, з моєю країною в цей час.

Тому і вистава «Медея» — це про те, що відбувається з нами. Це тема людей, які вимушені покинути свою Вітчизну, окуповані території. Про те, що таке бути свідком тих жахіть, які відбуваються на наших очах.

Ще одна важлива для мене історія — це пошуки відповіді на питання: «А хто саме я?» і пошуки своєї ідентичності, а також, як працює пам'ять, тому що історія може розповідатись по-різному.

Мені здається, що саме зараз театр мусить йти крок за кроком з тими подіями, які відбуваються саме зараз. Для того, щоб цю історію не переписували саме на наших очах", — розповідає Оксана Дмітрієва.

Як зазначають, виставу відносять до жанру кардіомахії. Ідеєю жанру поділився художник Костянтин Зоркін.

"Так сталося в моєму житті, що я дізнався, що таке справжнє кохання, і сталося це під час війни. В мене ціла колекція схожих історій моїх друзів, знайомих.

Я думаю, що це дійсно парадигма, оскільки ми живемо в міфологічному світі, де йде боротьба Добра і Зла. І все, що з нами відбувається, про це ми раніше читали в книжках, знали, що є таке міфологічне зло, а тепер ми розуміємо, що таке справжнє зло.

У нас є досвід переживань цього, а це такі стани, в яких має бути ще одна сила, яка врівноважена смертю, і єдина з цих сил – це любов.

Ми маємо задачу робити те, що ми робимо, творити й залишати такі документи. На мою думку, вони набагато важливіші, ніж буквальна документація того, що відбувається", — розповідає Костянтин Зоркін. 

Музику до вистави написала композиторка Катерина Палачова.

"Я завжди вважала себе далекою від античної міфології й драматургії, але погляд на історію Медеї як історію чужинства, історію втраченого дому, виявилася для мене особистою і болючою, бо я вже три роки як далеко від дому, працюючи над музикою, я відчувала, як розпаковуються всі почуття, які були складені на дно душі до кращих часів.

Це був такий сучасний погляд на античну історію, хоча в музиці також закладені й автентичні, оригінальні давньогрецькі мелодії", — каже композиторка.

Роль Медеї виконуватиме акторка, заслужена артистка України Надія Левченко, хореограф-постановник — Дмитро Лека.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:

Фотогалерея


26.03.2025 Діана Струк 900
Коментарі ()

21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1177
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1900
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2043 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7424
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15159 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

2007

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

201

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

952

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1022

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1810
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

208
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

591
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

824
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3072
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

832
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1889
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

922
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35072 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

415
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

558
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

886
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

790