"Щоб історію не переписували на наших очах": в Івано-Франківську покажуть виставу "Медея" (ФОТО)

В Івано-Франківському національному драматичному театрі імені Івана Франка 26 березня відбудеться премʼєра вистави «Медея».

Про це під час пресконференції повідомили журналістці Фіртки.

"Дуже тішуся, що в репертуарі нашого театру вперше з'явилася "Медея". Я часто кажу, що певні твори можуть з'являтися тільки тоді, коли є творчі сили, які можуть подолати цю високу планку.

Радію, що сьогодні наш творчий потенціал є надзвичайно високим. Думаю, що ми можемо долати будь-які вершини.

Сьогодні відбудеться чергове диво, коли народиться в цьому сезоні п'ята "дитинка" в нашому театрі.

А потім рахуватимемо, яка взагалі за числом нова "дитинка" «Медея»", — розповів директор, художній керівник Івано-Франківського драмтеатру Ростислав Держипільський.

Виставу "Медея" поставила головна режисерка Харківського театру ляльок, заслужена артистка АР Крим Оксана Дмітрієва.

"Ця історія пов'язана з тим, що відбувається з нами зараз. Всі вистави, які я роблю після початку повномасштабного вторгнення, так чи інакше пов'язані з тим, що відбувається зі мною, з моєю країною в цей час.

Тому і вистава «Медея» — це про те, що відбувається з нами. Це тема людей, які вимушені покинути свою Вітчизну, окуповані території. Про те, що таке бути свідком тих жахіть, які відбуваються на наших очах.

Ще одна важлива для мене історія — це пошуки відповіді на питання: «А хто саме я?» і пошуки своєї ідентичності, а також, як працює пам'ять, тому що історія може розповідатись по-різному.

Мені здається, що саме зараз театр мусить йти крок за кроком з тими подіями, які відбуваються саме зараз. Для того, щоб цю історію не переписували саме на наших очах", — розповідає Оксана Дмітрієва.

Як зазначають, виставу відносять до жанру кардіомахії. Ідеєю жанру поділився художник Костянтин Зоркін.

"Так сталося в моєму житті, що я дізнався, що таке справжнє кохання, і сталося це під час війни. В мене ціла колекція схожих історій моїх друзів, знайомих.

Я думаю, що це дійсно парадигма, оскільки ми живемо в міфологічному світі, де йде боротьба Добра і Зла. І все, що з нами відбувається, про це ми раніше читали в книжках, знали, що є таке міфологічне зло, а тепер ми розуміємо, що таке справжнє зло.

У нас є досвід переживань цього, а це такі стани, в яких має бути ще одна сила, яка врівноважена смертю, і єдина з цих сил – це любов.

Ми маємо задачу робити те, що ми робимо, творити й залишати такі документи. На мою думку, вони набагато важливіші, ніж буквальна документація того, що відбувається", — розповідає Костянтин Зоркін. 

Музику до вистави написала композиторка Катерина Палачова.

"Я завжди вважала себе далекою від античної міфології й драматургії, але погляд на історію Медеї як історію чужинства, історію втраченого дому, виявилася для мене особистою і болючою, бо я вже три роки як далеко від дому, працюючи над музикою, я відчувала, як розпаковуються всі почуття, які були складені на дно душі до кращих часів.

Це був такий сучасний погляд на античну історію, хоча в музиці також закладені й автентичні, оригінальні давньогрецькі мелодії", — каже композиторка.

Роль Медеї виконуватиме акторка, заслужена артистка України Надія Левченко, хореограф-постановник — Дмитро Лека.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:

Фотогалерея


26.03.2025 Діана Струк 1044
Коментарі ()

26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2168
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

860
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

904
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

907 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

2751 3
14.06.2025
Вікторія Матіїв

Напередодні Всесвітнього дня донора крові Фіртка поцікавилася, скільки прикарпатців регулярно здають кров, яка підготовка й процедура донації, розпитала у лікарки-трансфузіологині Прикарпатського обласного центру служби крові Марти Щирби, як на потреби крові вплинула війна.  

1467

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

636

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

335

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1005

Ані висока освіченість, ані шляхетна спадковість, ані залучення до незлобивих віровчень не породжують усвідомленого гуманізму «просто так».

1128
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2021
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1075
12.06.2025

Все більше людей відмовляються від дієт і переходять до інтуїтивного харчування — підходу, що вчить слухати тіло, а не рахувати калорії.  

798
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

289
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

14976
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7288
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

723
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

279
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

188
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

286
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

574
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1030