Що їсти влітку, аби не було спекотно: найкращі охолоджувальні продукти

У спеку багатьом з нас хочеться їсти значно менше, ніж завжди, або навіть не хочеться взагалі. Однак, поживу тілу давати все ж треба.

Тому влітку важливо віддавати перевагу легким, але багатим на поживні речовини стравам та продуктам, які не навантажуватимуть травну систему, але при цьому забезпечать тіло всіма необхідними речовинами.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на  Obozrevatel.

Для цього потрібно ввести у свій раціон деякі продукти, які допоможуть відчувати свіжість. OBOZREVATEL зібрав список таких продуктів. Морозива серед них нема – воно занадто калорійне і важко перетравлюється. Втім, є прекрасна і не менш смачна альтернатива.


Огірок


Огірки на понад 90% складаються з води, тому допоможуть підтримати високий рівень гідратації, що дуже важливо у спеку. Але на додачу до вологи вони містять цілий перелік корисних речовин – харчові волокна у шкірці, калій, марганець, цинк, мідь, залізо, магній, натрій, вітаміни К, В1 та В2, тощо.


Диня


Солодкий фрукт є справжнім джерелом всілякої користі для тіла. Разом з динями ми споживаємо велику кількість мінеральних солей: калію, кальцію, магнію, фосфору, заліза, а також вітаміни групи В, каротин, токоферол. До того ж ці плоди містять багато легкозасвоюваних вуглеводів, які дадуть тілу потрібну йому енергію і при цьому не потребуватимуть зайвих зусиль на засвоєння.


Листова зелень


Будь-які листові овочі є прекрасним джерелом вітамінів, мінералів та клітковини. При цьому вони низькокалорійні і легко засвоюються. І їх не потрібно готувати перед тим, як спожити. Покладіть капусту, шпинат, руколу чи бадилля буряку у зелений салат, потримайте його у холодильнику і насолоджуйтесь прохолодною і при цьому корисною стравою.


Ягоди


Хочете з’їсти морозиво, але не бажаєте споживати зайвий цукор? Приготуйте собі коктейль зі свіжих ягід – полуниць, чорниць, черешні, тощо. Насипте ті, які полюбляєте найбільше, у мисочку і охолодіть їх. Корисна холодна страва готова. Разом із нею ви отримаєте чимало вологи, заряд вітамінів та мінералів, залежно від обраних ягід, а ще чимало клітковини.


Лимон


Ви, мабуть, помічали, що у спеку хочеться чогось кислуватого. Підкислена вода, наприклад, в таким умовах втамовує спрагу краще, ніж чиста. Тому приготуйте собі натуральний лимонад – покладіть у графин з водою нарізаний скибками лимон і ложечку меду. Також можна експериментувати зі смаками, додаючи у напій ароматичні трави. Ідеальним вибором стане м'ята. 


Риба


Хай там як, а повноцінний раціон неможливий без споживання білка. І у літню спеку його найкраще отримувати з риби. Вона легко перетравлюється, містить небагато калорій і насичує тіло корисними жирними кислотами. До того ж чимало рибних страв добре смакують навіть холодними.


Пекучий перець


Ця порада може здатись парадоксальною, але гострі види перцю змушують наше тіло пітніти сильніше і таким чином поліпшують терморегуляцію організму. Втім, тут важливо знати міру і не вживати гостре, якщо воно протипоказане вам за станом здоров’я.


Кокос


Кокосова вода та кокосове молоко дуже багаті на різноманітні електроліти, а їх ми швидко втрачаємо, коли пітніємо. Тому такий напій не тільки втамує спрагу, але й вирівняє баланс організму.


Суп


На відміну від "сухих" страв, як каші чи страви на основі тіста, супи не обтяжують організм в спеку і можуть стати прекрасною поживою, яка містить усе, що необхідно тілу. Додатковий плюс – високий вміст у супах рідини. Віддавати краще перевагу рідким овочевим, а не м’ясним супам, крем-супам та поживним бульйонам. До того ж існують холодні варіанти, як холодник чи гаспачо, які буде особливо приємно їсти у спекотний полудень.


Авокадо


Тропічний плід легко засвоюється, не викликає тяжкості при перетравлюванні та при цьому містить велику кількість мононасичених жирних кислот. При цьому, на відміну від багатьох інших жирних продуктів, авокадо не виводить з організму воду. До того ж це прекрасне джерело клітковини.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Їжа повинна бути здоровою підтримкою», — як харчуватися збалансовано та підготувати організм до зимового періоду

“Антиядерна” дієта: що варто знати, щоб максимально захистити свій організм від радіації

Екологічно чистий: прикарпатський фермер розповів, як з козячого молока зварити пармезан (ФОТО)


03.07.2023 6122
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5198 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1835 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4043 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3169 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7956 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20291 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

817

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1910

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2390
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

186
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

693
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

474
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18377
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

974
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1213 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6097 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23388 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

291
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

987 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1167 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

495