Що їсти влітку, аби не було спекотно: найкращі охолоджувальні продукти

У спеку багатьом з нас хочеться їсти значно менше, ніж завжди, або навіть не хочеться взагалі. Однак, поживу тілу давати все ж треба.

Тому влітку важливо віддавати перевагу легким, але багатим на поживні речовини стравам та продуктам, які не навантажуватимуть травну систему, але при цьому забезпечать тіло всіма необхідними речовинами.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на  Obozrevatel.

Для цього потрібно ввести у свій раціон деякі продукти, які допоможуть відчувати свіжість. OBOZREVATEL зібрав список таких продуктів. Морозива серед них нема – воно занадто калорійне і важко перетравлюється. Втім, є прекрасна і не менш смачна альтернатива.


Огірок


Огірки на понад 90% складаються з води, тому допоможуть підтримати високий рівень гідратації, що дуже важливо у спеку. Але на додачу до вологи вони містять цілий перелік корисних речовин – харчові волокна у шкірці, калій, марганець, цинк, мідь, залізо, магній, натрій, вітаміни К, В1 та В2, тощо.


Диня


Солодкий фрукт є справжнім джерелом всілякої користі для тіла. Разом з динями ми споживаємо велику кількість мінеральних солей: калію, кальцію, магнію, фосфору, заліза, а також вітаміни групи В, каротин, токоферол. До того ж ці плоди містять багато легкозасвоюваних вуглеводів, які дадуть тілу потрібну йому енергію і при цьому не потребуватимуть зайвих зусиль на засвоєння.


Листова зелень


Будь-які листові овочі є прекрасним джерелом вітамінів, мінералів та клітковини. При цьому вони низькокалорійні і легко засвоюються. І їх не потрібно готувати перед тим, як спожити. Покладіть капусту, шпинат, руколу чи бадилля буряку у зелений салат, потримайте його у холодильнику і насолоджуйтесь прохолодною і при цьому корисною стравою.


Ягоди


Хочете з’їсти морозиво, але не бажаєте споживати зайвий цукор? Приготуйте собі коктейль зі свіжих ягід – полуниць, чорниць, черешні, тощо. Насипте ті, які полюбляєте найбільше, у мисочку і охолодіть їх. Корисна холодна страва готова. Разом із нею ви отримаєте чимало вологи, заряд вітамінів та мінералів, залежно від обраних ягід, а ще чимало клітковини.


Лимон


Ви, мабуть, помічали, що у спеку хочеться чогось кислуватого. Підкислена вода, наприклад, в таким умовах втамовує спрагу краще, ніж чиста. Тому приготуйте собі натуральний лимонад – покладіть у графин з водою нарізаний скибками лимон і ложечку меду. Також можна експериментувати зі смаками, додаючи у напій ароматичні трави. Ідеальним вибором стане м'ята. 


Риба


Хай там як, а повноцінний раціон неможливий без споживання білка. І у літню спеку його найкраще отримувати з риби. Вона легко перетравлюється, містить небагато калорій і насичує тіло корисними жирними кислотами. До того ж чимало рибних страв добре смакують навіть холодними.


Пекучий перець


Ця порада може здатись парадоксальною, але гострі види перцю змушують наше тіло пітніти сильніше і таким чином поліпшують терморегуляцію організму. Втім, тут важливо знати міру і не вживати гостре, якщо воно протипоказане вам за станом здоров’я.


Кокос


Кокосова вода та кокосове молоко дуже багаті на різноманітні електроліти, а їх ми швидко втрачаємо, коли пітніємо. Тому такий напій не тільки втамує спрагу, але й вирівняє баланс організму.


Суп


На відміну від "сухих" страв, як каші чи страви на основі тіста, супи не обтяжують організм в спеку і можуть стати прекрасною поживою, яка містить усе, що необхідно тілу. Додатковий плюс – високий вміст у супах рідини. Віддавати краще перевагу рідким овочевим, а не м’ясним супам, крем-супам та поживним бульйонам. До того ж існують холодні варіанти, як холодник чи гаспачо, які буде особливо приємно їсти у спекотний полудень.


Авокадо


Тропічний плід легко засвоюється, не викликає тяжкості при перетравлюванні та при цьому містить велику кількість мононасичених жирних кислот. При цьому, на відміну від багатьох інших жирних продуктів, авокадо не виводить з організму воду. До того ж це прекрасне джерело клітковини.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Їжа повинна бути здоровою підтримкою», — як харчуватися збалансовано та підготувати організм до зимового періоду

“Антиядерна” дієта: що варто знати, щоб максимально захистити свій організм від радіації

Екологічно чистий: прикарпатський фермер розповів, як з козячого молока зварити пармезан (ФОТО)


03.07.2023 6297
Коментарі ()

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

600
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1155
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2467
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1334
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1960 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2910

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

655

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

739

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1650

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1631
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

323
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

439
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18357
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7464
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3647
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1033
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10771
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

274
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

268
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

464
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

442
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

674