Що робити при отруєнні?

Що робити при отруєнні?

Ну хто з нас хоч раз в житті не з'їдав "щось не те"?  Не існує таких людей, які ніколи не страждали від харчового отруєння.  Симптоми цього стану прості та зрозумілі: біль і важкість у шлунку, огидне самопочуття і діарея.  Отруїтися можна чим завгодно: їжею, ліками, алкоголем, залишковими продуктами життєдіяльності організму.  Людина взагалі тендітне створіння, гостро реагує на будь-які негативні зміни гомеостазу.

За часів молодості наших бабусь найдієвішим засобом при отруєнні вважався слабкий розчин марганцівки.  Досить небезпечний метод: трохи переборщити з перманганатом калію - і можна заробити опіки стравоходу і шлунка.  Але кого це зупиняло?

Потім було активоване вугілля.  Принцип дії у нього був відмінним від марганцівки: потрапляючи в шлунок, він "пов'язував" отрути та виводив їх природним шляхом.  В принципі, вугілля є і зараз.  Є "звичайне", а є біле, є таблетоване і капсульоване.  І все б нічого, але є один великий мінус у таблетованого активованого вугілля: разова доза розраховується виходячи з маси тіла людини.  Так що великому дорослому чоловікові при отруєнні потрібно зжувати мало не десяток таблеток.  Противних і "в'яжучих" рот.  Фу!  Разова порція білого вугілля набагато менше, зате ціна набагато більше.  Сучасна українська фарміндустрія пропонує оптимальне розв'язання проблеми з отруєнням - паста-сорбент «Ентеросгель».


Що таке «Ентеросгель»?

«Ентеросгель» - це гідрогель на основі кремнієвої кислоти.  Випускається у двох формах:

  • капсули;
  • гель (без смаку та зі смаком).

Потрапляючи в шлунково-кишковий тракт, гель зв'язує токсини та виводить їх природним шляхом, як і інші сорбенти.  Але він також обволікає стінки шлунка, що перешкоджає ерозії та запальним процесам.

Приймати добавку можна як дорослим, так і дітям.  Разова порція для дорослих - одна столова ложка, для дітей - одна чайна.  Як і інші сорбенти, «Ентеросгель» потрібно приймати через дві години після прийому інших лікарських засобів.

Не вірте рекламі, що сорбент "розумний" і виводить лише токсини.  Будь-який сорбент зв'язує все, що є в шлунку та кишківнику.


Коли потрібно приймати «Ентеросгель»?

Найчастіше препарат приймають при харчових отруєннях.  Виробник також рекомендує використовувати добавку і при інших станах:

  • хіміотерапія;
  • печінкова і ниркова недостатність;
  • підвищений холестерин;
  • кишкові інфекції різного походження;
  • дисбіоз кишківника.

Протипоказань у добавки практично немає.  Приймати Ентеросгель не можна при наявності індивідуальної непереносимості та при гострій кишковій непрохідності.  Тому якщо ваш шлунок гостро реагує на незвичну їжу або ви приймаєте серйозні лікарські препарати, у вас в аптечці обов'язково повинен бути Ентеросгель.

Будьте здорові!

партнерський матеріал


26.10.2020 1355
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

722
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2284
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2008
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2034
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6116 54
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2321 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

193

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1005

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1002

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1261
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

105
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

489
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1950
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26377
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

436
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10349 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7894
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

442
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

290
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

450
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

520
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1454