Що робити, коли болить горло: радять лікарі

Біль у горлі може викликати відчуття розбитості, лихоманку, нездужання і часто є першою ознакою застуди.

Немає нічого гіршого за ангіну, ну крім хіба що сильного уривчастого кашлю. Більшість випадків болю в горлі, також відомі як фарингіт, ларингіт, які викликані застудними захворюваннями, такими як ГРВІ або грип, з часом пройдуть, але є кілька речей, внаслідок яких ви можете спробувати прискорити одужання або полегшити біль.

Що викликає біль у горлі?

При болях у горлі виникають ще й інші неприємні відчуття - свербіж, набрякання, запалення мигдалин (якщо вони є), можуть виникнути труднощі з ковтанням їжі та рідини, а при спробі ковтати біль може посилюватись. Все це спричиняється вірусною чи бактеріальною, а наразі й коронавірусною інфекцією.

Коли людина має алергію, біль в горлі та дискомфорт можуть спричиняти такі алергени як квітковий пилок, шерсть домашніх тварин, різні хімічні речовини. Спочатку подразнюється слизова носа, слиз стікає в горло, і воно починає реагувати на подразник кашлем і болем. Викликати біль у горлі може:

  • сухе повітря, тютюновий дим, вихлопні гази автомобілів;
  • термічний опік слизової гарячими напоями;
  • хімічний опік слизової кислотами та лугами, концентрованими спиртовими розчинами;
  • вживання гострих страв, приправлених перцем чилі;
  • попадання сторонніх тіл у горлянку, наприклад, рибних кісток.
  • гастроезофагеальна рефлюксна хвороба шлунку, онкологія.

kDCz5g3PvLPAvr3gh8Yp_vVpe0KfJwxJgCIYA9Qi6rzoGGGq56uZ7p80zDsHiNQN0pFGfltobZLcGV_udERFoC91y8MHTXW38HKUcydM8Mx8-hJ0lOE8zWnpiwFsfHiJLr7rLNxU

Як позбутися болю в горлі чи можна полегшити його? Чи є оптимальний засіб від болю в горлі?

Порада 1

Якщо слизова горла подразнюється алергенами, то допоможе позбутися болю тільки лікар-алерголог. Якщо у вас в домі сухо, під час сну використовуйте зволожувачі повітря або проводьте перед сном парові інгаляції, щоб заспокоїти запалення.

Коли у вас застуда, грип, пийте багато теплої рідини, трав'яні чаї, чай з лимоном, смородиною, додавайте до рідини трохи меду. Полощіть горло солоним і содовим розчином. Можете купити лікарський препарат, що застосовується при фарингіті та при інших запальних захворюваннях горла та порожнини рота – фортезу. Виробники навіть почали випускати зручний у користуванні спрей (детальніше тут: https://forteza-med.com/instrukcziya-ua/).

Порада 2

Відпочинок – найкращі ліки проти різноманітних болей, він упорядкує роботу імунної системи і вона швидко справиться з вірусами та бактеріями, що атакують слизову вашого горла.

Порада 3

Чи зможете ви позбутися болю швидко чи ні, повністю залежить від причини, через яку у вас болить горло. Іноді ангіна неспроможна повністю зникнути протягом кількох днів. При ангіні, яка викликана такими збудниками, як стрептокок, можуть знадобитися антибіотики. І, звичайно, якщо біль у горлі не проходить протягом трьох днів, вам слід проконсультуватися з лікарем.

Залежно від захворювання, методу діагностики та обраного способу лікування може знадобитися допомога лікаря-інфекціоніста, ЛОР-терапевта, ЛОР-хірурга, стоматолога, онколога.

Інфекціоніст допоможе встановити правильний діагноз, вибрати лікарські препарати, контролювати перебіг лікування.

Консультація ЛОР-лікаря дозволить виявити зв'язок болю в горлі з такими захворюваннями, як отити, стоматолог усуне інфекційні захворювання ясен або зубів, які слугують осередками для перенесення інфекції на область носоглотки.

На жаль, хірургічне втручання – єдиний варіант для лікування деяких хвороб, наприклад, таких як запалення мигдаликів носоглотки чи онкологічне захворювання.

Медикаментозне лікування запальних захворювань горла включає загальну та симптоматичну терапію. Як метод боротьби з інфекцією лікар може призначити противірусні або антибактеріальні препарати. Як правило, при легкому перебігу хвороби необхідності їх використання не виникає. У тяжких випадках препарат підбирають індивідуально з урахуванням виду збудника захворювання та його чутливості до антибіотиків.

Партнерський матеріал


18.11.2021 1396
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

354
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13913 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1596
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

884
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6168
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1736

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

652

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1480

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1288

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1177
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

533
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

671
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1593
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

614
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

899
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5937
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13711
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

268
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

564
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

496
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

806 2