Що лікує судинний хірург?

Судинний хірург або флеболог спеціалізується на лікуванні різних захворювань судин на нижніх кінцівках. До розвитку патології можуть призвести різні чинники, серед яких сидяча робота, спадкова схильність, вагітність, регулярне підіймання важких предметів, малоактивний спосіб життя, зайва вага тощо.

Лікуванням займається лікар судинний хірург Барабой Костянтин Вікторович, який використовує сучасні малоінвазивні методики. Це мініфлебектомія, лазерна коагуляція, склеротерапія (класична або пінна), флебектомія, склеювання вен біоклеєм.

У чому переваги малоінвазивних методик?

Сучасні мініінвазивні методики мають низку переваг порівняно з класичним хірургічним втручанням. До них відносять:

 • малотравматичність;
 • відсутність больового синдрому;
 • косметичний результат завдяки відсутності розрізів тканин;
 • ефективність;
 • проведення в амбулаторних умовах;
 • місцеве знеболювання;
 • швидке відновлення пацієнта після процедури;
 • мінімум протипоказань тощо.

На консультації судинний хірург проведе огляд та призначить обстеження. За показаннями це лабораторні аналізи (сечі та крові, зокрема на згортання, біохімічний, ВІЛ та гепатит), ЕКГ, доплерографія.

За результатами комплексної діагностики підбирається індивідуально методика лікування – евлк коагуляція, мініфлебектомія, склеротерапія та ін. Для того щоб уникнути рецидиву, важливо дотримуватися простих лікарських приписів, про які докладніше розповість флеболог на консультації.

Що лікує судинний хірург?

Судинний хірург займається лікуванням різних захворювань нижніх кінцівок та пов'язаних із ними ускладнень. Серед них:

 • варикоз;
 • тромбоз;
 • тромбофлебіт;
 • трофічні зміни шкіри;
 • повторна варикозна хвороба;
 • набряклість та важкість у ногах;
 • судинна сітка;
 • патології перфорантних вен тощо.

Найпоширенішим захворюванням вен на ногах є варикоз. Він пов'язаний з порушенням кровообігу в судинах, що призводить до появи характерних симптомів.

Це поява сіточки на ногах, ущільнень під шкірою, пігментації, набряклість та важкість, а на пізніх стадіях явно виражені варикозні вузли та трофічні виразки. За відсутності своєчасного лікування варикозна хвороба може призвести до тромбофлебіту. Тому не варто відкладати візит до флеболога за появи тривожної симптоматики.

До спеціалізації судинного хірурга також входить проведення хірургічних операцій на сонній артерії, аорті, шунтування артерій, ендартеректомія тощо.

Для лікування у флебології частіше використовують малоінвазивні методики, які проводять в амбулаторних умовах та під місцевим знеболенням.

До основних ознак розвитку захворювань вен нижніх кінцівок відносять набряклість, важкість після незначних навантажень, судинну сіточку, нічні судоми в литкових м'язах, підшкірні ущільнення, зміну кольору шкіри, оніміння, пульсацію судин тощо.

Партнерський матеріал


19.07.2023 1249
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

3658
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

12171 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2471
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

2322
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

3294
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

5332

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

1123

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1566

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

2091

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1792
28.05.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

360
24.05.2024

Посівна кампанія в Івано-Франківській громаді в розпалі.   

253
27.05.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Текля Юзефів.  

388
24.05.2024

Цьогоріч Молитовний сніданок відбувся під гаслом “Незламність. Віра. Стійкість”.  

753
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

9290
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1108
27.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20991
26.05.2024

Російські окупаційні війська не досягли заявленої кремлівським правителем Владіміром Путіним мети щодо створення "буферної зони" на півночі Харківської області.  

159
24.05.2024

Як наголосив президент, "захист життя повинен мати всі необхідні інструменти, щоб дійсно перемагати терористів".

358
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

822
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

1514 8