Що дивитися в кіно цієї зими: 13 українських прем’єр і одна непрем’єра

Зимовий кіносезон розпочато. Українські кінематографісти підготували для глядачів фільми на будь-який смак: комедії, сімейні пригодницькі стрічки, воєнні драми, історичний екшн тощо.

Серед зимових релізів є дві екранізації – романів «Чорний ворон» Василя Шкляра та «Фелікс Австрія» Софії Андрухович (фільм має назву «Віддана»), пише Фіртка з посиланням на Детектор Медіа.

У грудні вийде продовження комедії, яка минулого року завоювала народну любов, йдеться про сиквел «Скаженого весілля». Сюрпризом стане повторний прокат стрічки «Пригоди S Миколая», яка вже виходила на екрани в грудні 2018 року. Є серед зимових прем’єр і документальна стрічка та один фільм-концерт.

12 із 14 стрічок вироблені за державної підтримки – або Державного агентства України з питань кіно, або Міністерства культури, або ж Українського культурного фонду.

Далі – детальніше про українські прем’єри цієї зими.

«Чорний ворон»

5 грудня у прокат вийшла екранізація роману Василя Шкляра «Чорний ворон», режисером якої виступив Тарас Ткаченко.

Події фільму розгортаються у 1922 році. У центрі сюжету – колишній офіцер армії УНР Іван (на прізвисько Ворон), який приїздить разом із вагітною дружиною до батька на хутір неподалік містечка Кам’янка. Сім’я сподівається почати нове життя, отримати документи, адаптуватися до нової влади, але вже зовсім скоро Івану прийдеться зробити вибір на новому місці – терпіти ганьбу і насильство над своєю сім’єю заради ілюзії миру чи приєднатися до повстанців.

«Історія зимового саду»

5 грудня стартував прокат документального фільму «Історія зимового саду» Семена Мозгового, для якого ця робота стала дебютом у повнометражному кіно.

Фільм розповідає про павільйон квітникарства колишньої ВДНГ. Головна героїня стрічки – Валентина Вороніна, яку після сорока п’яти років роботи в павільйоні просять піти на пенсію. Жінка вважає, що без неї всі рослини загинуть і намагається до останнього боротися за своє місце.

«Паперовий літак»

Ще одна прем’єра 5 грудня – драма «Паперовий літак» Сергія Анашкіна, що вийшла в обмежений прокат (один сеанс на день у кінотеатрі «Жовтень», декілька окремих показів у «Лірі»).

За сюжетом фільму, в маленьке містечко приїжджає бандит на прізвисько Румун, щоб домовитися з місцевими бандитами і перетворити місто в базу для переправлення наркотиків. Але в містечку всім заправляє місцевий авторитет Лихач, який не збирається пускати сюди чужинців. У центрі бандитського протистояння виявляється простий хлопець Паша, який вирішив виїхати з вмираючого міста разом зі своєю нареченою.

«Розділові наживо»

11 грудня відбулася прем’єра фільму-концерту «Розділові Наживо», режисером якої став Вадим Ільков. Планувалося, що проєкт покажуть у восьми містах України лише один раз, але 12 грудня творці повідомили, що випускають стрічку в обмежений прокат (кінотеатр «Жовтень»).

«Розділові Наживо» – це екранізація перформансу «роздІловІ» мультидисциплінарного проєкту мистецької агенції «АртПоле» за участі Сергія Жадана (текст / голос), Олі Михайлюк (ідея / візуалізації), Олексія Ворсоби (музика / акордеон), Томаша Сікори (музика / експериментальні інструменти та саксофон) та Сергія Пілявця (VJ). Вперше проєкт було презентовано у грудні 2012 року в Івано-Франківську та Києві на основі книги Сергія Жадана «Вогнепальні й ножові». З того часу «роздІловІ» об’їздили з виступами всю Україну.

«Пригоди S Миколая»

12 грудня в прокат виходить сімейна пригодницька комедія «Пригоди S Миколая» Семена Горова. Глядачі вже бачили стрічку на великих екранах у грудні минулого року.

Фільм розповідає про пригоди сім’ї Василенків у Карпатах. За сюжетом, до другокласника Артема напередодні Дня святого Миколая приходить злодій в костюмі Миколая. Хлопчику та його сестрі доведеться перемогти злодія та врятувати свято.

«Тільки диво»

19 грудня в прокаті стартує дитячий фільм-фентезі «Тільки Диво» Олени Каретник, одну з ролей в якому виконав колишній міністр культури Євген Нищук.

«Тільки Диво» – це історія про юнака Северина та його сестру Аніку, які задля порятунку хворого батька долають низку випробувань та потрапляють у вир пригод. Події фільму розгортаються у переддень свята Миколая.

«Скажене весілля – 2»

25 грудня в українському прокаті стартує сиквел «Скажено весілля» режисера Влада Дикого (він же Владислав Климчук).

За сюжетом другої частини комедії «Скажене весілля», минув рік, відколи молодша дочка Василя Середюка вийшла заміж за афрофранцуза. Емоції вщухли, і темпераментний батько тільки-но видихнув, як старша донька приводить у дім неочікуваного зятя.

«Пекельна хоругва, або Різдво козацьке»

Першою українською стрічкою, що вийде в прокат у новому році, стане фільм-казка «Пекельна хоругва, або Козацьке Різдво» Михайла Кострова. Дата релізу – 1 січня 2020 року.

За сюжетом, Чорт укладає парі зі Святим Петром, який зможе полонити та утримати до Різдва найкращого і найхоробрішого козака Семена. Так Чорт отримає можливість знищити весь козацький рід на землі. Але на відважного козака не діють чари і його неможливо залякати чи купити.

«Мої думки тихі»

З 16 січня українці зможуть побачити на великих екранах стрічку, що стала одним із фаворитів цьогорічного Міжнародного одеського кінофестивалю – «Мої думки тихі» Антоніо Лукіча.

«Мої думки тихі» розповідає про молодого звукорежисера Вадима. Зазнавши безліч невдач в роботі та особистому житті, він отримує шанс розпочати все спочатку. Просте завдання – записати голоси закарпатських тварин – може стати його шансом назавжди залишити «незручну Україну» і вирушити в «привабливу Канаду» подалі від проблем. Однак все виявляється набагато складніше, коли головним супутником у новій роботі виявляється його мама.

«Віддана»

Ще одна прем’єра зими – екранізація роману Софії Андрухович «Фелікс Австрія», що вийде в прокат 16 січня під назвою «Віддана». Режисеркою стрічки стала Христина Сиволап, для якої це дебютна робота в повнометражному кіно.

Дія фільму розгортається у Станіславові (нинішньому Івано-Франківську) кінця ХІХ – початку ХХ століття. У центрі сюжету – заплутані стосунки служниці Стефанії та панянки Аделі.

«Екс»

23 січня на екрани вийде кримінальний бойовик Сергія Лисенка «Екс», знятий за реальними подіями.

За сюжетом, у 1932 році на Галичині четверо українських підпільників УВО (української військової організації) на прізвиська Чорний, Зюк, Явір та Терен планують пограбування для потреб опору. Але все йде не за планом, і ретельно розроблена операція перетворюється на криваву бійню.

«Наші котики»

30 січня в прокат вийде воєнна комедія Володимира Тихого «Наші Котики».

У центрі сюжету – четверо добровольців-волонтерів, які захищають Україну від російського вторгнення. Спочатку проєкт планувався як міні-серіал. Режисер відзняв три епізоди по 15 хвилин та виклав їх на YouTube, але згодом зрозумів, що історій вистачить на повнометражне кіно.

«Пограбування по-українськи»

Комедійний бойовик «Пограбування по-українськи» режисерки Аліни Бухтіярової вийде в прокат 13 лютого 2020 року.

За сюжетом стрічки, тренер дитячої секції з плавання закохується в селебріті. Він намагається завоювати знаменитість і для того, щоб стати заможним і справити враження на дівчину, йде на зухвале пограбування банку.

Черкаси»

27 лютого у прокат вийде режисерська версія воєнної драми «Черкаси»Тимура Ященка.

Фільм розповідає про команду українського тральщика «Черкаси», який у 2014 році став єдиним із семи кораблів, що втримав український стяг на своїй щоглі на озері Донузлав під час анексії Криму.


17.12.2019 4452
Коментарі ()

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

214
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

793
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1792
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3346
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2273 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4468

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

630

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

554

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

544

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

578
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10181
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1020
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

4744
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

815
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2615
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1031
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34276 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

467
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

535
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

876 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1094