Сезон атракціонів у Франківську: чи готові «Чортове колесо», «Стела» і «Лавка»

Збігає останній місяць весни. Це означає, що незабаром у школах настануть літні канікули. Довгоочікуване літо – безумовно, час яскравих вражень, відпочинку, відпусток, ігор, розваг.

Зазвичай дорослі віддають перевагу відпочинку у міських парках, а діти – різноманітним атракціонам, які приваблюють змогою отримати  «дозу адреналіну» навіть від звичної гойдалки, пише Фіртка з посиланням на ЗК.

В Івано-франківському міському парку є найулюбленіший для містян «Парк атракціонів Лис Микита». Він приваблює як кількістю і різноманітністю атракціонів, так і лояльністю цін.

Тут є атракціони українського виробництва вежа вільного падіння «Стела», шалена гойдалка «Лавка», «Дюймовочка», колесо огляду та інші,  а також   імпортні, зокрема чеський атракціон «Корабель».

Зараз атракціони в робочому, технічно справному стані, розповідає приватний підприємець Олег Олексюк. За його словами, сезонна робота атракціонів розпочинається 25 травня, символічно від дня останнього дзвоника, і триватиме до 31 серпня, коли кількість відвідувачів найбільша.

Після цього періоду атракціони працюють у міру відвідування і необхідності, періодично у святкові дні. Час від часу парк поповнюється новими, цікавими атракціонами.

«Торік, в кінці сезону, ми завезли ще один атракціон «Скат». Звісно, він не новий, бо нові подібні атракціони нам, на жаль, не по кишені, але атракціон працює і в хорошому стані», – розповідає Олег Олексюк.

За його словами, цього року в другій половині літа парк поповниться новим атракціоном, який замовили у Південній Кореї. Яким саме – пан Олег поки що тримає у секреті. Найстарший атракціон у парку – колесо огляду. Воно теж у технічно справному стані, стверджує Олег Олексюк. Наймолодший –  невеличкий атракціон «Супутник», якому лише три роки. Для того, щоб атракціони були безпечними, є спеціальні правила експлуатації, що для суб’єктів господарювання є обов’язковими до виконання.

Відповідні перевірки проводить експертно-технічний центр. Крім того, у підприємства обов’язково має бути дозвіл на їх функціонування. Атракціон підвищеної небезпеки чи механізований дитячий не можна вважати придатним для використання без відповідного підтвердження.

«Всі атракціони працюють відповідні терміни. Щороку проходять обов’язкові експертизи. Зараз експерти здійснили чергову перевірку і вже підтвердили справність і безпеку атракціонів. Хоч  є  невеличкі зауваження, але під час перевірки на них одразу реагуємо. Якщо не будуть усунуті ті чи інші несправності, які визначила експертна група, то вона не надасть дозволу на експлуатацію атракціону», – пояснює підприємець.

Багато відвідувачів вважають деякі із атракціонів старими та турбуються за безпеку своїх дітей. За їхніми словами, охорона здоров’я та життя людини повинні бути на першому місці. Тому жодні виробничі показники не можуть бути виправданням, якщо щось трапляється з провини суб’єкта господарювання. Підприємці, які відповідають за технічний стан атракціонів, повинні дотримуватися правил облаштування і безпечної експлуатації атракціонної техніки. За безпеку атракціонів «Лис Микита» відповідає інженер з техбезпеки, експертно-технічний центр і безпосередньо Олег Олексюк як директор.

«Не всі дефекти ми маємо право усувати власноруч. Визначений експертизою перелік дефектів щодо міцності конструкцій зобов’язані усувати лише ті організації, які мають відповідні  ліцензії. Протягом багатьох років місто не надавало підтримки в утриманні й розвитку парку атракціонів, та теперішній міський голова зацікавився атракціонним містечком, пішов назустріч і дозволив мені встановити 4 нові атракціони. За що я дуже вдячний», – говорить Олег Олексюк.


25.05.2018 9057
Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1059
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

933
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1198 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3584 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33812
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2760

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

305

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

701

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1626

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1013
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

563
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

454
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

836
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12141
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1442
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1219
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1307
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

485
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

186
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

267
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

311
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1205