Сестра Райта надала докази зв'язку з Накамото

Тривалий час особа таємничого творця біткоїна Сатосі Накамото залишається нерозкритою. Однак нещодавно з'явилася нова сенсаційна інформація, яка може пролити світло на цю загадку. Сестра австралійського програміста Крейга Райта оприлюднила переконливі, на її думку, докази того, що саме її брат і був людиною, яка приховувалася під псевдонімом Сатосі Накамото.

У цьому тексті ми детально розглянемо оприлюднені докази, висловимо припущення щодо їхньої вірогідності та впливу на криптоспільноту. Також проаналізуємо різні погляди на цю ситуацію та з'ясуємо, чи здатні нові відомості розвіяти ореол таємничості навколо легендарного Накамото.

 

Нові докази у справі Сатосі

16 лютого 2024 року відбулося чергове слухання у справі Crypto Open Patent Alliance (COPA) проти програміста Крейга Райта. На засіданні виступила сестра відповідача та два інші свідки.

Крім свідчень рідної сестри Крейга Райта, яка стверджує, що він і є легендарним Сатосі Накамото, з'явилися й інші вагомі докази на користь цієї версії.

  1. Виявилося, що ще у 2008 році, за рік до створення Bitcoin, Райт подавав патентні заявки на технології електронних грошей та платіжних систем, де фігурували описи децентралізованих мереж з блоками транзакцій, криптографічними ключами тощо. Тобто фактично йдеться про прототип майбутнього блокчейну.
  2. Колишні знайомі та бізнес-партнери Райта згадують, що він ще задовго до 2009 року захоплено ділився ідеями про електронні гроші, криптоплатформи, digital payments system. Дехто навіть стверджує, що бачив у нього на комп'ютері якесь раннє втілення концепції блокчейну та пов'язаних з ним технологій.

Все більше фактів вказує на тісний зв'язок Крейга Райта з винаходом біткоїна під псевдонімом Сатосі Накамото. Ймовірно, саме Райт і стояв біля витоків цієї революційної технології.

Сестра Райта дає переконливі аргументи

Згідно зі свідченнями Даніель ДеМорган, сестри Крейга Райта, є кілька переконливих аргументів на користь того, що він може бути Сатоші Накамото, творцем біткоїна.

По-перше, ДеМорган розповіла, що у підлітковому віці Райт гуляв у парку в костюмі ніндзя, що може натякати на його зв'язок з таємничою особистістю Накамото. Такий ексцентричний вчинок може вказувати на схильність Райта до анонімності та приховування своєї справжньої ідентичності.

Крім того, сестра одного разу зайшла в кімнату брата і побачила там велику кількість комп'ютерів. Сам Райт заявив їй, що працює над чимось важливим, що може бути прямою вказівкою на розробку біткоїна та блокчейн-технології в той час.

Свідчення Даніель ДеМорган доповнюють інші аргументи, наведені іншими свідками на захист Крейга Райта. Зокрема, менеджер Марк Арчболд розповів про розмову з Райтом про цифрову валюту ще у 2005 році, а патентна повірена Серіан Джонс вказала на патенти Райта, які можуть бути пов'язані з біткоїном.

Незважаючи на суперечливий характер Крейга Райта, свідчення його родички, які базуються на особистих спогадах та спостереженнях, можуть бути переконливими аргументами на користь його зв'язку з особистістю Сатоші Накамото.

Джерело: trading.biz

Ключові моменти доказів

Свідчення Даніель ДеМорган, сестри Крейга Райта, містять кілька ключових моментів, які можуть слугувати переконливими доказами його зв'язку з особистістю Сатоші Накамото:

1. Костюм ніндзя: ДеМорган розповіла, що у віці 18 років Райт гуляв у парку в костюмі ніндзя. Цей епізод може вказувати на його прагнення до анонімності та приховування справжньої ідентичності, що є характерною рисою Накамото.

2. Багато комп'ютерів: сестра одного разу зайшла в кімнату Райта і побачила там велику кількість комп'ютерів. Сам Райт заявив їй, що працює над чимось важливим. Це може бути прямим доказом того, що він займався розробкою біткоїна та блокчейну в той час.

3. Ранні розмови про цифрову валюту: згідно зі свідченнями менеджера Марка Арчболда, у 2005 році він розмовляв із Райтом про цифрову валюту. Це може вказувати на те, що Райт цікавився ідеями, які лягли в основу біткоїна, задовго до його створення.

4. Патенти, пов'язані з біткоїном: патентна повірена Серіан Джонс вказала на патенти Райта, які можуть бути пов'язані з біткоїном, що є ще одним доказом його причетності до розробки цієї технології.

5. Відсутність прямих свідчень про надсилання біткоїнів: водночас під час останнього судового засідання Райт не зміг назвати жодної людини, якій він надсилав біткоїни від імені Сатоші Накамото. Це ставить під сумнів його заяви про те, що він є творцем біткоїна.

Хоча деякі з цих доказів є непрямими, у сукупності вони можуть скласти переконливу картину зв'язку Крейга Райта з легендарним Сатоші Накамото.

Вплив на криптосуспільство

Коментарі сестри Крейга Райта справили ефект бомби та викликали жваве обговорення в криптоспільноті. Адже від початку існування біткоїна особа його творця Сатосі Накамото була загадкою та викликала численні спекуляції. І ось тепер з'явилися досить вагомі та переконливі докази, що це був саме Райт.

Значна частина підприємців цієї галузі поставилися до таких новин з неабияким ентузіазмом — адже для багатьох засновник біткоїна має культовий авторитет. Вони сподіваються, що інформація сестри Райта назавжди скине флер таємничості і встановить ім'я геніальної людини за псевдонімом Накамото. Кумиром багатьох стане реальна людина з ім'ям

Разом з тим, чимало скептиків все ще сумніваються в правдивості наведених аргументів і не вважають справу остаточно закритою. Занадто багато разів факти не підтверджувалися, а надійні докази розсипалися. Ще зарано робити категоричні висновки — розслідування та незалежна експертиза документів триває. Багато експертів відмовляються однозначно визнавати Крейга Райта творцем біткоїна, незважаючи на всі оприлюднені аргументи його родички.

Заява сестри Крейга Райта про те, що він є Сатосі Накамото, матиме далекосяжні наслідки для криптоспільноти, незалежно від того, підтвердиться вона чи ні.

  1. Ця новина знову привернула масову увагу до біткоїна та технології блокчейну. За останній тиждень кількість згадувань цих термінів у ЗМІ значно збільшилася. Це сприяє популяризації криптосфери та залученню нових користувачів.
  2. Якщо все ж таки з'ясується, що Райт дійсно є Накамото, це посилить довіру до біткоїна.
  3. Окрім того, ідентифікація Накамото в особі Райта зніме певну завісу таємничості навколо біткоїна та курсу сатоші (сатоші курс — це курс біткоїна, вимірюваний у кількості сатоші, найменших одиниць біткоїна, що названі на честь його анонімного творця Сатосі Накамото). Хоча це, можливо, позбавить технологію частини романтики, пов'язаної з анонімним творцем.

З іншого боку, якщо заяви Райта виявляться брехнею чи маніпуляцією, це посіє недовіру у криптоспільноті. Багато хто розчарується у людині, яку раніше вважав геніальним винахідником. Це може зашкодити репутації як самого Райта, так і біткоїна загалом.

Так чи інакше, ситуація навколо особистості Сатосі Накамото ще довго триматиме криптоспільноту у напрузі. І хоча її вплив на ціни криптовалют важко спрогнозувати, вона безсумнівно залишить помітний слід в історії розвитку технології блокчейну.

Джерело: trading.biz

Скептицизм та підтримка: різні думки

Заява сестри Крейга Райта викликала суперечливі реакції в криптоспільноті.

Деякі експерти скептично поставилися до її тверджень. Вони вказують на відсутність переконливих криптографічних доказів, які б підтверджували, що Райт дійсно є творцем біткоїна. Крім того, стиль кодування Райта значно відрізняється від оригінального коду біткоїна, що викликає сумніви. Наприклад, експерт з безпеки Ден Бернштейн заявив, що код Райта демонструє "абсолютно інший стиль" порівняно з первинним кодом біткоїна.

Також критики вказують на те, що Райт раніше публічно заперечував, що він є Сатосі. Раптова заява його сестри про зворотне суперечить попереднім твердженням і виглядає непереконливо. Дехто з експертів навіть припускає можливість того, що хтось підкупив сестру Райта.

Окремі члени спільноти висловлюють підтримку заявам сестри Райта. Вони вказують, що в минулому він неодноразово демонстрував глибоке розуміння технічних аспектів роботи біткоїна. Дехто навіть пригадує його внесок у розвиток криптовалюти на ранніх стадіях.

Отже, незважаючи на скептицизм частини експертів, у справі Райта залишаються відкриті питання. Ретельний аналіз наданих його сестрою доказів, можливо, проллє більше світла. А поки що криптоспільнота розділилася у думках щодо того, чи є Крейг Райт тим самим легендарним Сатосі Накамото, який створив революційну технологію блокчейну та започаткував еру криптовалют.

Висновок: чи вплине це на легенду Накамото

Незалежно від того, чи виявляться коментарі від сестри Крейга Райта правдивими, ця ситуація по-своєму вплине на легенду Сатосі Накамото.

Якщо Райт справді є творцем біткоїна, міф Накамото набуде конкретних рис реальної людини з її біографією та особистими якостями. З одного боку, це може розвіяти ореол таємничості навколо цієї особистості.

Проте з іншого боку, ідентифікація Накамото лише підтвердить його геніальність як винахідника. Адже в такому разі саме Райту вдалося створити революційну технологію та надихнути на розвиток цілої індустрії. Тож легенда Накамото як геніального програміста й новатора тільки міцнішатиме.

Якщо ж заяви Райта виявляться безпідставними, це може зашкодити його репутації. Втім, сам міф Накамото при цьому залишиться недоторканим, оскільки справжня особистість Сатосі залишатиметься анонімною, як і раніше. Хто б не ховався під цим псевдонімом, він назавжди увійде в історію як таємничий геній-винахідник.

Реклама


25.03.2024 547
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

859
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

899
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1254 5
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2642
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2001
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2224

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

316

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

436

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1374

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1351
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

197
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18121
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1079
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3434
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

789
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10557
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6289
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

924
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

225
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

450
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3040
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

765