Сергій Саїв про складності отримання та переваги біометричних паспортів для виїзду за кордон

 

/data/blog/65815/6424aef8f07eb6df5e8617eb6125d6f3.jpg

 

З січня 2015 року міграційна служба розпочне оформлення громадянам біометричних паспортів для виїзду за кордон.

 

Чи складно буде отримати новий документ і які переваги він надасть своєму власникові, про це розмова кореспондента "Фіртки" з керівником УДМС в області Сергієм Саївим.

 

Чи готова міграційна служба до початку видачі нових паспортів?

Сьогодні у всіх областях України встановлюється обладнання для оформлення таких документів. Ми також отримали таке обладнання, воно встановлене в УДМС в області і найближчим часом пройде тестові випробування, щоби з перших робочих днів січня ми змогли обслуговувати громадян. Додам, що додатковий комплекс для оформлення паспортів нового зразка буде встановлено й на базі ДП «Документ», оскільки ми очікуємо певний ажіотаж серед громадян. У цьому році територіальні підрозділи міграційної служби області оформили громадянам понад 77 тисяч закордонних паспортів – це четвертий показник серед всіх регіонів держави.    

Уряд виділив додатково 150 млн. грн. на обладнання для оформлення біометричних документів, відтак з часом матимемо можливість встановити аналогічне обладнання у решти підрозділах, де сьогодні оформлюються закордонні паспорти.  

      

Чи буде можливість оформити звичайний закордонний паспорт без чіпа?

Так, у нас буде паспорт для виїзду за кордон без електронного чіпа. Він буде дещо відрізнятися від того, який ми видаємо сьогодні, але процедура його оформлення взагалі не зміниться. І, що важливо, він буде дешевшим за біометричний.

 

Вже відома вартість біометричного паспорта?

- Документивиготовлятимуться на Державному підприємстві «Поліграфкомбінат Україна». Вартість бланка біометричного паспорта для виїзду за кордон становитиме 261 гривню. Окрім того, при оформленні закордонного паспорта до державного бюджету сплачуватимуться держмито (170 гривень) та вартість адміністративної послуги ( 87 гривень 15 копійок), що передбачено актами Кабінету Міністрів України. Отже, вартість документа становитиме 518 гривень 15 копійок.

        

Отримання біометричного паспорта громадяни пов’язують з отриманням безвізового режиму з країнами ЄС. Коли в українців з’явиться можливість подорожувати Європою без віз?

- Міністерство закордонних справ України вже інформувало, що запровадження безвізового режиму для громадян України може відбутися у 2015 році. В Україні працюють експертні місії ЄС щодо моніторингу виконання Україною другої фази Плану дій щодо лібералізації візового режиму ЄС для України. У вересні-жовтні поточного року європейські експерти вивчали перший блок Плану: ефективність управління міграцією, стан управління державним кордоном України, державну політику у сфері притулку. Висновки позитивні. Зараз буде вивчатися другий блок Плану. За результатами доповіді Єврокомісії Радою ЄС та Європарламентом не раніше травняприйматиметься рішення щодо надання безвізового режиму для України. З огляду на це хотів би зауважити, що   впровадження  в Україні біометричних документів – це лише одна з вимог для безвізового режиму. Лише після політичного рішення власники біометричного паспорта зможуть відчути принципи дії безвізового режиму.

 

Як зміниться процедура оформлення закордонного паспорта? 

Для громадянина практично нічого не зміниться – необхідно буде прийти до пункту оформлення, подати заяву і паспорт громадянина України. Фотографування і сканування відбитків пальців рук здійснюватимуть наші працівники. Зауважу, що термін виготовлення документа складе не 30 днів, як тепер, а 20 днів. У разі необхідності, паспорт можна буде виготовити в терміновому порядку – до 7 днів, а у нагальному випадку – за 3 дні. Ще одне нововведення:постановою Уряду передбачено видачу паспорта для виїзду за кордон строком на 10 років громадянам, яким виповнилося 16 років. Це відчують діти, які планують навчатися за кордоном. Крім того, починаючи з січня замість проїзного документа дитини ми оформлятимемо повноцінний закордонний паспорт дітям. Строк дії «дитячого» закордонного паспорта становитиме 4 роки.

 

В яких випадках громадяни не зможуть отримати біометричний паспорт?

- Це питання також урегульовано законодавством. Громадянину  може  бути  тимчасово  відмовлено  у  видачі паспорта у разі, коли:- він  обізнаний  з  відомостями,  що  становлять   державну таємницю, - до закінчення строку,  встановленого Законом України "Про державну таємницю" (у разі виїзду  за  кордон  на постійне проживання);

- діють   неврегульовані   аліментні,   договірні   чи  інші невиконані  зобов'язання,   -   до   виконання   зобов'язань   або -розв'язання  спору  за  погодженням  сторін у передбачених законом випадках,  чи забезпечення  зобов'язань  заставою,  якщо  інше  не передбачено міжнародним договором України;

- проти  нього порушено кримінальну справу,  - до закінчення провадження у справі;

- він  засуджений  за  вчинення  злочину,  -   до   відбуття покарання або звільнення від покарання;

- він  ухиляється  від виконання зобов'язань,  покладених на нього  судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи), - до виконання зобов'язань;

- він свідомо сповістив про себе неправдиві відомості,  - до з'ясування причин і наслідків подання неправдивих відомостей;

- щодо нього подано цивільний позов до суду, - до закінчення провадження у справі;

- він   перебуває   під  адміністративним  наглядом  органів внутрішніх справ, - до припинення нагляду.

 

Що робити тим, хто оформлював закордонний паспорт нещодавно чи у попередні роки? Треба буде змінювати паспорти на нові?

Ті паспорти, які вже видані громадянам України, будуть чинними до завершення строку їх дії. Заміна такого паспорта на біометричний – це право, але не обов’язок громадян, вони і надалі зможуть подорожувати світом з тими паспортами, які вони отримали цього року і у попередні роки.

 

Чи очікуєте  в управлінні міграційної служби черги людей?

Прогнозуємо, що через загальний ажіотаж у січні можливі черги громадян, які бажатимуть якнайшвидше оформити закордонний паспорт нового зразка. Уже відтепер до служби телефонують і запитують про можливість оформлення біометричного паспорта. Очевидно, що нам доведеться коригувати графік роботи і працювати таким чином, щоб врахувати ці обставини. Однак хотів би ще раз наголосити на тому, що паспорти громадян України для виїзду за кордон, які видавалися дотепер, є чинними на увесь термін їх дії, а наявність біометричного паспорта наразі не дає його власнику жодних переваг у виїзді за кордон до запровадження безвізового режиму.


22.12.2014 1258 0
Коментарі (0)

02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

393
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

671
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1190
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2528
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1373
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2028 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

705

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

764

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1667

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1652
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

356
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

465
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18372
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7490
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3665
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1053
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10785
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

302
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

299
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

492
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

455
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

691