Секрет пряників: як приготувати їх по-справжньому смачними

Імбирне печиво - один із популярних видів солодощів, яке готують традиційно до зимових свят. Воно смачне та хрустке, з приємним присмаком. Додавання спецій надає оригінального аромату.

Для пакування можна використовувати коробки для пряників, які можна придбати в інтернет-магазині товарів для кондитерів "ZaPodarkom" за доступною ціною з цікавим декором.

Виготовлення ідеального імбирного печива

Запорукою приготування ідеального імбирного печива є вибір високоякісних інгредієнтів, таких як свіжі спеції, патока та справжня олія. Від цього безпосередньо залежить смак та текстура, забезпечуючи насиченість та аромат пряників.

Баланс спецій, таких як імбир, кориця та гвоздика, створює гармонійний смак. Кориця буває двох типів - цейлонська та касія. Їх отримують із кори коричневого дерева, але відмінність полягає в походженні. Саме другу використовують для приготування випічки, зокрема й імбирного печива.

Імбир у меленому вигляді має більш насичений та сильніший смак, ніж корінь. Саме сушений ідеально підійде для імбирного печива, надаючи йому яскравого смаку. Із гвоздикою, як зі спецією для пряників, слід бути акуратним.

Вона може перебити всі інші спеції, якщо додати її занадто багато. Ванільна пудра зробить будь-яку випічку ароматною та цукровою. У тісто можна додати харчовий кондитерський барвник для надання характерного кольору імбирному печиву.

Приготування тіста

Для приготування імбирного печива необхідно підготувати такі інгредієнти:

  • 350 г борошна;
  • 2 яйця;
  • по 200 г цукру та вершкового масла;
  • 1 ч. л. кориці, меленого імбиру, какао-порошку;
  • ½ ч. л. розпушувача та солі;
  • цукрова пудра.

Перший крок - підготовка всіх інгредієнтів, вершкове масло потрібно заздалегідь дістати з холодильника, щоб воно було м'яким.

Другий крок - у мисці змішують борошно та цукор, а потім додають вершкове масло.

Третій крок - додають яйця та спеції (корицю та какао-порошок).

Четвертий крок - додають імбир у порошку та розпушувач.

П'ятий крок - замішують тісто. Воно має бути м'яким та еластичним, трохи липнути до рук. Загортають у харчову плівку та залишають у холодильнику мінімум на 2 години (краще на ніч).

Шостий крок - тісто дістають із холодильника та залишають на 1 годину за кімнатної температури. Приступають до розкочування тіста, пласт має бути товщиною 4 мм.

Сьомий крок - вирізають фігурки спеціальними формочками або звичайною склянкою.

Восьмий крок - викладають заготовки на деко з пергаментом, випікають протягом 10 хвилин за температури 200 градусів у духовці.

Важливо дотримуватися всіх етапів приготування тіста, при цьому акцентується увага на охолодженні та правильному розкачуванні тіста.

Готове імбирне печиво злегка посипають ванільною цукровою пудрою. Імбирне печиво готове!

Креативне декорування пряників

Техніка Royal Icing ("Королівська глазур") - це їстівні мереживні прикраси, які надають імбирному печиву оригінального зовнішнього вигляду.

За умови правильного приготування глазурі виходить витончена, гладенька та матова поверхня зі строгими лініями. Для глазурі треба підготувати такі інгредієнти - 2 яєчні білки, 1 ч.л. гліцерину, ¼ ч.л. лимонного соку, 450 г цукрової пудри.

У мисці необхідно перемішати білки та лимонний сік. Додають потроху цукрову пудру та потім гліцерин. Усі компоненти перемішують до однорідної маси. Для створення малюнків можна використовувати спеціальні трафарети, а сам айсинг з кондитерського мішка видавлюють на щільну харчову плівку.

Для застигання потрібно не менше 12 годин. Прикрашають імбирне печиво перед подачею на стіл. Приємного апетиту!

Партнерський матеріал


12.09.2023 2075
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2427
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19540
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1748
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1221 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2269
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3875

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

140

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2011

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

698

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1312
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

381
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

908
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24404
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

639
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

612
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

748
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1643
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8053
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

492
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

782
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2057 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

739