Само(?)вбивства високопосадовців: 5 лише за один місяць

 

/data/blog/71161/523d7a015a7d09121fa323f6e8d03e58.jpg

 

Самовбивства, ймовірні самовбивства і загибель при нез’ясованих обставинах… Лише за останні 2 місяці в Україні неприродньою смертю загинули п’ятеро високопосадовців. Зі смертю Михайла Чечетова пов’язують і само(?)вбивство іншого голови фонду держмайна – Валентини Семенюк. Рівно 10 років тому від 2 пострілів в голову загинув екс-міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко, який був свідком у справі Гонгадзе. В багатьох подібних справах слідство не ставить останньої крапки. І в суспільства лишаються запитання: суїцид? Доведення до самогубства? Чи його інсценування? 

Лише з 26 січня до 28 лютого в Україні неприродньою смертю загинули п’ятеро посадовців, серед них мер, міліціонер, голова ОДА, залізничник та колишній голова Фонду держмайна.

Микола Сергієнко
Микола Сергієнко

26 січня перший екс-заступник начальника «Укрзалізниці» 57-річний Микола Сергієнко застрелився з мисливського карабіну, що був офіційно зареєстрований. Правоохоронці кажуть, що на момент трагедії в квартирі, окрім потерпілого, нікого не було, двері та вікна були зачинені зсередини, а замки не було пошкоджено. Посаду в «Укрзалізниці» він обіймав з квітня 2010 року до квітня 2014 року. Його призначення візував колишній прем'єр-міністр України Микола Азаров, який наразі перебуває у розшуку Інтерполу.

Олексій Колесник
Олексій Колесник

29 січня в своєму будинку повісився Олексій Колесник, колишній голова Харківської обласної адміністрації. Сталося це в день народження його друга та політика Євгена Кушнарьова, якого смертельно поранили на полюванні. Розпочато кримінальне провадження за попередньою кваліфікацією за частиною 1 статті 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу, як зазвичай робиться в таких випадках. Передсмертної записки Колесник не залишив. Він був головою Харківської облради з 2002 року, але в 2004-му достроково склав свої повноваження.

Сергій Вальтер (фото: www.argumentua.com)
Сергій Вальтер (фото: www.argumentua.com)

25 лютого повісився мер Мелітополя 57-річний Сергій Вальтер. Це сталося за кілька годин до початку судового засідання в його справі. «Регіонал» Сергій Вальтер був обраний міським головою Мелітополя у 2010 році. У 2013-му був відсторонений від займаної посади через звинувачення у створенні в міських органах влади організованого злочинного угруповання. Його справа розглядалася судом першої інстанції. Прокуратура вимагала 14 років позбавлення волі. За два роки відбулося 145 судових засідань. Вальтер провини не визнавав.

Олександр Бордюг (фото: melpravda.com)
Олександр Бордюг (фото: melpravda.com)

Наступного дня, 26 лютого, в гаражі було знайдено тіло заступника начальника Мелітопольської міліції 47-річного Олександра Бордюга. Цікаво, що, як повідомляють ЗМІ, колишній начальник Бордюга був адвокатом у справі мера Вальтера. Причина смерті міліціонера стане відома лише після розтину. Водночас, як повідомляє ТСН, посилаючись на власні джерела, у документах зараз фігурує діагноз «гіпертонічний криз». Часто «гіпертонічним кризом» в правоохоронних органах називають самогубство.

Михайло Чечетов
Михайло Чечетов

28 лютого народний депутат, екс-заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов викинувся з вікна власної квартири, залишивши передсмертну записку. Михайло Чечетов був фігурантом кримінальної справи щодо зловживання владою та службового підроблення під час ухвалення «диктаторських законів» 16 січня 2014 року.

Небезпечний Фонд держмайна

Крім того, за президента Леоніда Кучми Чечетов два роки (від квітня 2003 до квітня 2005 року) очолював Фонд держмайна. Саме на цей період припадає низка гучних продажів, включно з «Криворіжсталлю».

Ось як прокоментував його загибель радник міністра внутрішніх справ, народний депутат від «Народного фронту» Антон Геращенко у Facebook:

«Є тільки момент про те, чи не довели його до самогубства погрозами, при зустрічі або по телефону, особи, проти яких він міг дати свідчення. Це також буде детально перевірятися слідством. У 2005 році Чечетов на першому ж допиті в прокуратурі «здав» незаконну схему приватизації «Криворіжсталі» Кучмою, який дав прямі вказівки продати її Ахметову та Пінчуку за заниженою ціною. Тоді при Президентові Ющенку і генпрокуророві Піскуну його «відмазали» від кримінальної відповідальності. А зараз Михайло Чечетов, мабуть, зрозумів, що шансів відкрутитися від покарання і вийти сухим з води у нього немає, а сидіти в колонії в його віці з його болячками йому не хотілося. Шкода, що ми тепер не дізнаємося багато цікавого з можливих свідчень Михайла Чечетова», – написав Геращенко.

Чечетов – не перший керівник фонду держмайна, що загинув неприродньою смертю.

Валентина Семенюк-Самсоненко
Валентина Семенюк-Самсоненко

27 серпня 2014 року було знайдено тіло Валентини Семенюк-Самсоненко, яка очолювала відомство з квітня 2005 до грудня 2008.

Міліція відкрила кримінальне провадження за статтею про умисне вбивство, хоча не виключала і версію самогубства (Семенюк-Самсоненко померла від вогнепального поранення в голову. Поруч з її тілом було знайдено рушницю). Як розповіли ЗМІ родичі, які не вірять у версію про суїцид, за декілька тижнів до смерті Валентина розповідала, що хтось замовив її вбивство.

Третя смерть високопосадовця, пов'язаного із приватизацією в Україні, сталася ще раніше – у травні 1997 року у під'їзді власного будинку був смертельно поранений голова ФДМ Криму Олексій Головізін.

Народний депутат, член комітету з питань запобігання і протидії корупції Ігор Луценко написав з приводу цих двох смертейблог на «Українській правді»:

«Продали підприємство за безцінь? Ну і що, все ж було законно! Фонд держмайна розпорядився, бізнесмен купив. Які претензії до бізнесмена? Смерть голови ФДМУ робить нинішніх власників приватизованих за безцінь підприємств практично стовідсотково захищеними від спроб переглянути такі угоди, – пише Луценко. – А в іншому випадку у нас не буде жодної можливості в законному порядку довести незаконність продажу, приміром, обленерго чи підприємств Укррудпрому. Але коли голова ФДМУ замовк на віки – все. Можна бути спокійним. Повторення «Криворіжсталі» не буде. Семенюк і Чечетов нічого не розкажуть – і це коштуватиме нам з вами, громадянам України, десятки мільярдів доларів».

Справи десятилітньої давності: після приходу нової влади

Деякі оглядачі та політики сумніваються у версіях нещодавніх самогубств високопосадовців. Адже після Помаранчевої революції мертвими так само знайшли екс-міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка та екс-міністра транспорту Георгія Кирпу.

Георгій Кирпа
Георгій Кирпа

Екс-міністр транспорту і зв’язку Георгій Кирпа був знайдений мертвим 27 грудня 2004 року – на наступний день після переголосування другого туру президентських виборів. Основна версія слідства – самогубство. Було відкрито справу за статтею «доведення до самогубства», але до суду не дійшло. У числі причин події називалися і мільярдні розкрадання через Укрзалізницю, якою керував покійний, і фальсифікації на президентських виборах 2004 року.

Юрій КравченкоЮрій Кравченко

Як говорять криміналісти, подібні обставини присутні і в загибелі Юрія Кравченка.

3 березня 2005-го тодішній генпрокурор Святослав Піскун викликав екс-міністра внутрішніх справ на допит як свідка у відновленій справі Георгія Гонгадзе. А вранці 4-го березня 2005 року його знайшли мертвим. Офіційна версія смерті – самогубство. Однак цю версію експерти піддають сумнівам. Одним із аргументів є 2 постріли в голову: перший був в підборіддя, але куля пройшла навиліт через рот; другий (смертельний) постріл був у праву скроню.

 

Марічка Набока


05.03.2015 1297 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2538
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1611 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3676
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5457
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1701
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2101

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

199

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

207

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

415

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

900
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

493
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

785
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2482 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

529
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

891
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4934
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

751
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

672
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

605
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

416
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

744
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

906 2