Саботаж на Набережній

 

/data/blog/61124/11238da0cd716e7a8140b774e5c0cfd1.jpg

 

Без перебільшення, весь Івано-Франківськ зараз слідкує за перебігом подій довкола ремонту багатостраждальної «дороги смерті» Набережної імені Василя Стефаника. Після того як за два дні було прокладено 1 кілометр «бетонки» - основи дорожнього покриття, яке на десятиліття гарантуватиме якість дороги, дрожники фірми «ПБС» «вперлися» в ділянку на якій вони залежать від суміжників.

 

«Вчора, роботу ресайклера та важкої техніки на вулиці Набережній було призупинено через непрофесійність працівників газової служби та водоканалу, які розрили комунікаційні мережі, а от засипати з дотриманням відповідних державних норм не змогли, бо не мають потрібної техніки», - розповідають дорожники.

 

Начальник служби автомобільних доріг ТК «Буковель», обурений непрофесіоналізмом газової служби та водоканалу і наголошує, що це схоже, ні більше ні менше, як на саботаж.

 

«960 метрів основи на Набережній зроблено, але через газовиків та водоканал роботи призупинено. В неділю «раптом» було розрито з невідомих причин труби газопроводу та каналізаційні мережі на ділянці дороги від муніципального центру дозвілля до вулиці Кармелюка. Після завершення робіт, ями планували просто засипати землею та піском!!! Без утрамбування та укладки, що в свою чергу в майбутньому призвело б до руйнування основи, яку ми робимо. Не знаю як це кваліфікувати – свідомий саботаж чи непрофесійність», – наголошує Михайло Литвинюк.

 

Як виявилось ні газовики, ані представники водоканалу навіть не мають відповідної техніки для трамбування землі, аби вона в майбутньому не дала осадку. Керівництво «ПБС» прийняло рішення, аби не відставати від запланованого графіку робіт та дотриматись усіх норм будівництва засипати ями власними силами та з дотриманням технології.

 

«Яскравий  приклад халатного відношення до технологічності виконання робіт бачимо зараз на Набережній. Декілька років тому на ділянці від вулиці Флотської до Кармелюка було прокладено колектор, але не утрамбовано так як треба, поверх кинули асфальт і він відповідно провалився! – осів як мінімум на 3-4 сантиметра і вся дорога завалена в одну сторону», - обурені робітники.

 

«Саме недотримання елементарних норм згідно державних будівельних норм по засипці мереж і призвело до руйнування дорожнього полотна», – наголошує М.Литвинюк. - Всі мережі повинні засипатися з трамбуванням. Їх ніхто в Франківську не трамбує, бо немає чим трамбувати. Навіть генпідрядник, переможець тендеру, який має підряд на два кілометра нових траншей, не має техніки для виконання цих робіт! Виникає питання – яким чином буде виконано роботи і наскільки це буде зроблено якісно?»

 

На разі фірма «ПБС» виконує роботи по засипанню ям та підготовці дороги до будівництва основи самостійно, у відповідності до будівельних норм.

 

«Кожна труба мережі спочатку засипається піском з метою не пошкодження її ізоляції, проливається водою для того щоб пісок зайшов під трубу з пересипкою верха труби хоча б на 20 сантиметрів піском. Це все має утрамбуватись так званою віброногою (трамбівка глибокої дії). Над трубою засипаємо шаром піску з віброплитами, а далі досипаємо щебенем до відмітки дороги і затрамбовується вальцевим катком. Це так повинно бути згідно технології, але чого в Івано-Франківську ніхто не робить», – розповідає М.Литвинюк.

 

Якби все відбувалось за графіком то на відрізку від вулиці Берегової до вулиці Кармелюка вже була повністю збудована основа. Проте, складається враження, що комусь дуже не вигідно, щоб ремонт відбувся якісно і в строк. Кому саме? Можна лише здогадуватися…

 

Нагадаємо, що навколо Набережної «бої» по тому, щоб зламати корупційні схеми тривали з червня поточного року. Нардеп Олександр Шевченко, втрутившись в ситуацію ще в червні, домігся таки того, щоб корупційну складову в 20 мільйонів гривень забрати з попереднього кошторису в 57 мільйонів гривень. «Зараз дорога будується за 38 мільйонів гривень, при чому з влаштуванням тротуарів, озелененням та освітленням… Думаю, що після Набережної ми і надалі будемо ламати корупційні схеми в місті. Ми за короткий час зробимо і інші дороги в Івано-Франківську справді європейськими», - переконаний народний депутат.

 

 

 

 


15.10.2014 986 0
Коментарі (0)

11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

712 1
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1184
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5715 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1989
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1924
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3079

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

593

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1788

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2531

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3265
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

262
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

396
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

951
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

33770
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

710
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

851
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16343
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

540
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

491
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

307
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1317