Руками громад творяться зміни: у Городенці відкрили Центр соціальної підтримки дітей та сімей (ФОТО)

У четвер, 14 березня, в Городенці відкрили Центр соціальної підтримки дітей та сімей, який відремонтували та оснастили у рамках реалізації проєкту “Право на сім’ю”.

Проєкт реалізовує МБО “БФ “СОС Дитячі містечка” Україна за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Про це повідомляє журналістка Фіртки з місця події.

У проєкті беруть участь сім громад двох областей. З Івано-Франківщини: Івано-Франківська, Коломийська і Городенківська, а також громади Київщини: Фастівська, Бородянська, Ірпінська, Боярська.

У Центрі надаватимуть наступні послуги: соціальний супровід сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, соціальний супровід сімей, в яких виховують дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, екстрене (кризове) втручання, соціально-психологічна реабілітація та інші види допомоги.

«Коли ми ще працювали над створенням та структурою центру, важливим був системний підхід до розв'язання соціальних питань.

Наша громада велика, вона налічує 40 населених пунктів та 45 тисяч осіб. Тому проблем, пов’язаних із соціальними питаннями та питаннями дітей в нас достатньо.

На засіданнях виконкому понад 30 відсотків  питань стосуються сімей та дітей. Зокрема проблема підсилилася тим, що приїхала певна кількість переселенців з дітьми»,  — розповідає міський голова Городенки Богдан Кобилянський.


Як зазначає очільник Городенки, перший поверх будівлі міської ради перетворили на приміщення соціального захисту, завдяки чому людина може отримати всі послуги в одному місці.

До слова, у місті створили комунальний заклад зі стаціонарним відділенням допомоги самотнім людям, наразі там перебуває 30 осіб.

Інші відділи стосуються роботи із сім’ями загиблих військовослужбовців, ветеранів війни. Найближчим часом відкриють відділ денного перебування людей, які зазнали насильства в сім’ї.

«У Центрі соціальної підтримки дітей та сімей будуть працювати фахівці із соціальної роботи для того, щоб надати якомога якісніші послуги у нашій громаді.

Протягом року працівники із соціального захисту навчалися та використовували практично свої знання.

Окремо розглянули ситуацію кожної сім’ї, яка перебуває у нас на обліку, надали перелік рекомендацій для того, аби розуміти, як краще працювати з такими сім’ями», — говорить перший заступник міського голови Городенки Андрій Цюмпала

За словами заступника, в Городенківській громаді проживає понад 6000 дітей, близько 100 – з внутрішньо-переміщених сімей. Наразі 55 дітей позбавлені батьківської опіки, до 30 - перебувають на обліку у Службі у справах дітей. Понад 90% дітей влаштовані в сімейні форми виховання.

«Важливо, щоби громада відкривала світогляд для того, аби планувати бюджет на всі напрямки роботи, зокрема доступність надання соціальних послуг.

Вчасно отримані соціальні послуги – це не тільки підтримка, це — про гідність. Щоб вдома, в Україні під час жорстокої війни люди відчували, що про них дбають, що є надійне плече і завжди можна звернутися за допомогою.

Ми відходимо від ситуацій, коли людей пересилають з одного приміщення в інше, вони шукають послуги, плутаються і часто не звертаються, бо знають, яка це рутина.

Городенківська громада підійшла продумано та далекоглядно при плануванні цього центру, цієї локації.

В цьому приміщенні також знаходиться служба у справах захисту дітей, в разі потреби фахівці можуть надати консультації. Руками громад творяться зміни», — зазначає Національний менеджер проєкту "Право на сім’ю"  "СОС Дитячі Містечка" Антоніна Загроцька.

«У травні 2022 у відповідь на наявні виклики відкрили Центр укріплення сім’ї в Івано-Франківську, який працює по всій області. Фахівці надають допомогу і підтримку сім’ям з дітьми, які постраждали під час воєнних дій.

Підтримку здійснюють через надання комплексу соціальних послуг, відповідно до оцінки потреб, родини мають змогу безкоштовно отримати соціально-психологічні, логопедичні, педагогічні послуги.

За необхідності – медичну та матеріальну підтримку» — розповідає Алла Котляр, менеджерка у соціальній сфері по Івано-Франківській області МБО «БФ «СОС Дитячі Містечка» Україна.


Довідково: МБО «БФ «СОС Дитячі Містечка» Україна – благодійна недержавна організація, є членом міжнародної федерації SOS Children’s Villages International (SOS Kinderdorf), що започаткована 75 роки тому і працює у 137 країнах та територіях світу.

В Україні фонд працює 20 років задля попередження сирітства, розвитку сімейних форм виховання для дітей, позбавлених батьківського піклування, та підтримки вразливих родин із дітьми, молоді, яка виходить з-під опіки. За цей час завдяки нашій роботі понад 270 дітей отримали нові родини (прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу), понад 7000 дітей залишились у рідних сім’ях та отримують належне батьківське піклування. Протягом 2022-2023 років 417 374 дітей та дорослих отримали різносторонню допомогу організації.

Основна мета проєкту – покращити забезпечення прав дитини з особливим фокусом на підтримці реформи системи альтернативного догляду дітей та процесів деінституціалізації.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Втеча як протест. Чому діти йдуть з дому та як діяти батькам

«Не підсилювати страхи та тривоги». Як говорити з дітьми про війну?


14.03.2024 5283
Коментарі ()

07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

867
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5332 6
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1742
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1749
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2893
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2518

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

452

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1660

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2390

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3130
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

217
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

768
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

957
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

525
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

705
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16189
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

3062
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

351
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1178
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

1033 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

830