Руками громад творяться зміни: у Городенці відкрили Центр соціальної підтримки дітей та сімей (ФОТО)

У четвер, 14 березня, в Городенці відкрили Центр соціальної підтримки дітей та сімей, який відремонтували та оснастили у рамках реалізації проєкту “Право на сім’ю”.

Проєкт реалізовує МБО “БФ “СОС Дитячі містечка” Україна за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Про це повідомляє журналістка Фіртки з місця події.

У проєкті беруть участь сім громад двох областей. З Івано-Франківщини: Івано-Франківська, Коломийська і Городенківська, а також громади Київщини: Фастівська, Бородянська, Ірпінська, Боярська.

У Центрі надаватимуть наступні послуги: соціальний супровід сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, соціальний супровід сімей, в яких виховують дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, екстрене (кризове) втручання, соціально-психологічна реабілітація та інші види допомоги.

«Коли ми ще працювали над створенням та структурою центру, важливим був системний підхід до розв'язання соціальних питань.

Наша громада велика, вона налічує 40 населених пунктів та 45 тисяч осіб. Тому проблем, пов’язаних із соціальними питаннями та питаннями дітей в нас достатньо.

На засіданнях виконкому понад 30 відсотків  питань стосуються сімей та дітей. Зокрема проблема підсилилася тим, що приїхала певна кількість переселенців з дітьми»,  — розповідає міський голова Городенки Богдан Кобилянський.


Як зазначає очільник Городенки, перший поверх будівлі міської ради перетворили на приміщення соціального захисту, завдяки чому людина може отримати всі послуги в одному місці.

До слова, у місті створили комунальний заклад зі стаціонарним відділенням допомоги самотнім людям, наразі там перебуває 30 осіб.

Інші відділи стосуються роботи із сім’ями загиблих військовослужбовців, ветеранів війни. Найближчим часом відкриють відділ денного перебування людей, які зазнали насильства в сім’ї.

«У Центрі соціальної підтримки дітей та сімей будуть працювати фахівці із соціальної роботи для того, щоб надати якомога якісніші послуги у нашій громаді.

Протягом року працівники із соціального захисту навчалися та використовували практично свої знання.

Окремо розглянули ситуацію кожної сім’ї, яка перебуває у нас на обліку, надали перелік рекомендацій для того, аби розуміти, як краще працювати з такими сім’ями», — говорить перший заступник міського голови Городенки Андрій Цюмпала

За словами заступника, в Городенківській громаді проживає понад 6000 дітей, близько 100 – з внутрішньо-переміщених сімей. Наразі 55 дітей позбавлені батьківської опіки, до 30 - перебувають на обліку у Службі у справах дітей. Понад 90% дітей влаштовані в сімейні форми виховання.

«Важливо, щоби громада відкривала світогляд для того, аби планувати бюджет на всі напрямки роботи, зокрема доступність надання соціальних послуг.

Вчасно отримані соціальні послуги – це не тільки підтримка, це — про гідність. Щоб вдома, в Україні під час жорстокої війни люди відчували, що про них дбають, що є надійне плече і завжди можна звернутися за допомогою.

Ми відходимо від ситуацій, коли людей пересилають з одного приміщення в інше, вони шукають послуги, плутаються і часто не звертаються, бо знають, яка це рутина.

Городенківська громада підійшла продумано та далекоглядно при плануванні цього центру, цієї локації.

В цьому приміщенні також знаходиться служба у справах захисту дітей, в разі потреби фахівці можуть надати консультації. Руками громад творяться зміни», — зазначає Національний менеджер проєкту "Право на сім’ю"  "СОС Дитячі Містечка" Антоніна Загроцька.

«У травні 2022 у відповідь на наявні виклики відкрили Центр укріплення сім’ї в Івано-Франківську, який працює по всій області. Фахівці надають допомогу і підтримку сім’ям з дітьми, які постраждали під час воєнних дій.

Підтримку здійснюють через надання комплексу соціальних послуг, відповідно до оцінки потреб, родини мають змогу безкоштовно отримати соціально-психологічні, логопедичні, педагогічні послуги.

За необхідності – медичну та матеріальну підтримку» — розповідає Алла Котляр, менеджерка у соціальній сфері по Івано-Франківській області МБО «БФ «СОС Дитячі Містечка» Україна.


Довідково: МБО «БФ «СОС Дитячі Містечка» Україна – благодійна недержавна організація, є членом міжнародної федерації SOS Children’s Villages International (SOS Kinderdorf), що започаткована 75 роки тому і працює у 137 країнах та територіях світу.

В Україні фонд працює 20 років задля попередження сирітства, розвитку сімейних форм виховання для дітей, позбавлених батьківського піклування, та підтримки вразливих родин із дітьми, молоді, яка виходить з-під опіки. За цей час завдяки нашій роботі понад 270 дітей отримали нові родини (прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу), понад 7000 дітей залишились у рідних сім’ях та отримують належне батьківське піклування. Протягом 2022-2023 років 417 374 дітей та дорослих отримали різносторонню допомогу організації.

Основна мета проєкту – покращити забезпечення прав дитини з особливим фокусом на підтримці реформи системи альтернативного догляду дітей та процесів деінституціалізації.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Втеча як протест. Чому діти йдуть з дому та як діяти батькам

«Не підсилювати страхи та тривоги». Як говорити з дітьми про війну?


14.03.2024 5464
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

777
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

774
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2214
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3195

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

934
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6236
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699