Ростислав Микитюк про збірну України зі стрітболу, меценатів, обласний спорт та Олімпіаду в Ріо

 

/data/blog/79801/bd5a98864a87eedb42cea5550a7c088c.jpg

фото: Галка

 

21 червня, до Баку на Перші Європейські ігри вилетіла Олімпійська жіноча збірна з баскетболу 3х3 (стріт-болу), основу якої складають дівчата з Івано-Франківська.

 

Напередодні від'їзду наших баскетболісток кореспонедт Фіртки поспілкувався з начальником управіння  молоді і спорту Івано-Франківської ОДА та одним із тренерів збірної Ростиславом Микитюком.

 

Традиційні ШІСТЬ ПИТАНЬ ВІД ФІРТКИ:

 

1. Як готувалися збірна України зі стріт-болу до Європейських ігор?

Наша команда проводила навчально-тренувальні збори. Перед цим дівчатам необхідно було пройти низку кваліфікаційних турнірів, які проводит ФІБА. Два турніри ми зорганізували в Україні - це Кубок України зі стрітболу і першість України серед команд мікс.

Після того якраз і відбулися збори. Перші в Івано-франківську. Виїжджали на одну контрольну гру в Чехію. Повернувшись звідти відправились на збір із фізпідготовки на "Буковель".

Хотілось би відзначити, що якраз нашу збірну взяв під опіку народний депутат Олександр Шевченко. За що ми йому вдячні.

Після "Буковелю" дівчата поїхали ще на два турніру - в Брно. Також збірна дуже багато часу приділяла тактичним заняттям.

 

2. Які переспективи виступу команди в Баку?

Ми надіємось на хорошу гру наших гравців, тому, що ми повноцінно провели підготовку до турніру. Хоча група не є із легких - група смерті я б сказав. Там зібралися одні із самих сильних збірних - Бельгія, яка є третьою в європейському рейтингу, збірна Чехії - 5-й номер, збірна Туреччини - 7 і ми 9-ті.

Проте я думаю, що грати можемо із кожною командою, адже наша збірна переграла найсильнішу збірну континенту - збірну Франції. Ми можемо боротися із будь якою командою.

 

3. В скільки обійшлася підготовка і поїздка на ігри?

Взагалі, допомагали нам багато людей. Це і міністерство молоді і спорту, й Олімпійський комітет, і Федерація баскетболу. Витрати не малі. Суму сказати не можу.

Але левову частину коштів і своїх сил надав Олександр Шевченко. Це є наш основний спонсор збірної. Ми дуже вдячні що так сталося і за те, що ми знайшли одне одного.

 

4. Який стан справ в обласному спорті?

Зараз трохи стабілізувалась ситуація з коштами, але їх завжди не вистачає. Виїжджаємо деколи на змагання і за кошти спонсорів, меценатів, батьків.

Саме головне, що маємо добрі результати і набутки в різних видах спорту.

Зараз ми ліквідували усі фінансові заборгоаності перед спортсменами за попередні роки. Зараз кошти, які є, видаються вчасно.

Що стосується масового спорту. Зараз ми переживаємо час реогранізацію спортивних шкіл. Складний період. Також маємо тяжку ситуацію із зимовими видами спорту - нема баз, давно не закупляли інвентар. Але ми рухамось в правильному напрямі і все буде добре.

 

5. Чому так мало представників Прикарпаття у збірних на Європейських іграх?

Ну тому що це перші Європейські Ігри. По-друге - потрібно було вибороти ліцензію на ігри і не всім це вдалося. Також дуже багато наших спортсменів навчаються в інших містах і виступають за інші області. Є такі, котрі начаються в нас, але виступають не за Прикарпаття.

 

6. Коли Прикрапаття виховає свого олімпійського чемпіона?

Надіємся, що при моїй каденції на ОІ в Ріо де Жанейро в нас буде свій олімпійський чемпіон.

 

/data/blog/79801/fc34c6377c015094b538307891791ab5.jpg

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Олімпійська збірна України з стріт-болу розпочала завершальний збір напередодні Європейських ігор (фото)

Івано-Франківськ провів своїх спортсменів на Перші Європейські ігри (фото)

Тренер Олімпійської збірної з баскетболу 3х3 (стріт-болу) Юрій Процюк: Вперше ми мали для підготовки все, що потрібно


21.06.2015 1835 0
Коментарі (0)

23.02.2025
Олег Головенський

Самопроголошений «лідер опозиції» Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

77
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1009 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

842
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1660
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2285
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4272 2

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

252

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

487

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

433

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

895
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8013
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

672
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

712
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1127
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

712
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6298
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1785
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

237
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

271
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1603
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

799 1