Ростислав Держипільський в дванадцятці кандидатів на Шевченківську премію

Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка повідомив, що на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2011 року в секретаріат Комітету надійшло 64 подання.

 

Як розповів голова Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Борис Олійник, до участі в конкурсі на здобуття найвищої Національної нагороди України шляхом таємного голосування Комітет допустив такі твори та роботи (подаємо 12 робіт):

 

Вольвач Павло, поетична книга «Триб». Представлено Асоціацією українських письменників.

 

Рутківський Володимир. Історична трилогія для дітей «Джури». Представлено видавництвом «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» та погоджено Держкомтелерадіо.

 

Шкляр Василь. Роман «Залишенець» («Чорний Ворон»). Представлено Національною спілкою письменників України.

 

Горак Роман, Гнатів Микола-Ярослав. Літературознавче й біографічне видання «Іван Франко». Представлено Всеукраїнським товариством «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

 

Яковчук Олександр (композитор). Концерт для скрипки з оркестром. Концерт для віолончелі з оркестром, «Обробка українських народних пісень» для мішаного хору a capella. Представлено Київською організацією Національної спілки композиторів України та погоджено Національною спілкою композиторів України.

 

Держипільський Ростислав, директор Івано-Франківського облмуздрамтеатру ім. І. Франка, режисер-постановник. За театральний диптих-виставу «Солодка Даруся» та «Нація» Івано-Франківського обласного академічного музично-драматичного театру імені Івана Франка. Представлено Львівським міжобласним відділенням Національної спілки театральних діячів України та погоджено Національною спілкою театральних діячів України.

 

Дядюра Микола (диригент-постановник), Соловяненко Анатолій (режисер-постановник), Магера Сергій (виконавець партії Оровезо), Крамарева Оксана (виконавиця партії Норми), Опера в.Белліні «Норма» Національного академічного театру опери та балету України імені Т.Г.Шевченка. Представлено Національною Всеукраїнською Музичною Спілкою.

 

Забіляста Лідія (виконавиця). Оперні партії Інгігерди («Ярослав Мудрий» Г.Майбороди, Турандот («Турандот» Д.Пуччині), Амелії («Бал-маскарад» Дж. Верді) Національного академічного театру опери та балету України імені Т.Г.Шевченка та концертні програми українських народних пісень та романсів. Представлено Національною спілкою композиторів України.

 

Кофман Аврам (Роман Кофман) (диригент). Цикли концертів: «Великі імена», «Всі симфонії Моцарта», «Український авангард». Представлено Національною спілкою композиторів України.

 

Жоголь Людмила. Серія гобеленів. Представлено Українською академією архітектури.

 

Мінько Олег. Цикл живописних творів. Представлено Львівською національною академією мистецтв та погоджено Національною спілкою художників України.

 

Сидоренко Віктор. Мистецький цикл «Гравітація часу» – «Аутентифікація», «Левітація «Новий ковчег», «Деперсоналізація». Представлено Національною академією мистецтв України.

 

Вручення Шевченківської премії відбувається традиційно у день народження Тараса Шевченка.

 

11

 


10.01.2011 2531 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

987
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2587 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2172
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3019
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2623
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2345 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

478

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

482

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

981

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2200
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

679
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1947
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2043
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

213
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

824
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5532
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7390
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1406
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

680
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1060 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1563 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1423