РОСІЙСЬКА РУЛЕТКА: президент - Путін, прем'єр - Медвєдєв!

 

 

Сталося цілком очевидне і очікуване, на з’їзді «Єдіная Росія», 24 вересня, нарешті давно прогнозована рокіровка набула цілком реального змісту і форми: діючий президент РФ Дмитро Медвєдєв очолить список «єдіноросів» і поведе їх здобувати тріумф на чергових виборах до Державної Думи Росії. Здобувши цілком очевидну перемогу (інтрига лише в одному: чи перемога буде величиною у конституційну більшість парламентарів чи менше) Медвєдєв буде обраний Головою Уряду Російської Федерації (за Конституцією РФ – в Росії уряд очолює не прем’єр-міністр, а Голова Уряду РФ). Натомість, діючий Голова уряду Володимир Путін, буде рекомендований і висунутий на черговому грудневому з’їзді «Єдіная Росія» кандидатом у Президенти РФ (Путін є головою партії «Єдіная Росія»). Хто б сподівався, що Путін добровільно віддасть посаду президента удруге, своєму молодшому протеже. Тільки власне Его, турбота про власний імідж та ділову репутацію на Заході, змусила ВВП, чотири роки назад, пожертвувати Медвєдєву чотири роки «транзитного» технічного президентства, заради отримання в недалекому 2012 році наступні 12 років абсолютного володарювання, скоритися вимогам Конституції і не «повєлєвать» відповідного рішення Конституційного суду, про визнання, що «1+1=1», як це мало місце в ганебній новітній історії часів Кучми. Схема Путіна: «наступника - висунув, наступника  - засунув», спрацювала.

 

За Конституцією РФ, президента обирають не більше, а ніж на два терміни поспіль, тривалістю шість(!) років кожний. Тобто, будучи обраним на посаду Президента РФ Володимир Путін, має беззастережні шанси пробути на цій посаді ще дванадцять(!) років поспіль, плюс до восьми років свого першого та другого президентства (05.2000-05.2008 р.р.). Загалом вимальовуються 20 років президентства та чотири з половиною років урядування Путіна (з вересня 1999 р. по травень 2000р., та від травня 2008 р. по травень 2012р.). Путін прийшов у велику політику Росії у 47 річному віці. В чергове стане президентом у 60 років. Дві чергові каденції завершаться у 2024 році, в солідному віці політика, у 72-ох річному віці, як у сьогоднішнього ловеласа і прем’єра Італії Сільвіо Берлусконі. Таким чином, загалом епоха «путінської Росії» охоплюватиме чверть століття. Довше «правив» тільки Сталін, від 1924 (рік смерті Леніна) по 1953 р.р., тобто 29 років поспіль.

 

Корелюючи ситуацію в Росії, до її вірогідного впливу на Україну, найважливішим є сумна перспектива впливу жорсткого націоналістичного путінського прагматизму, у наших внутрішніх «братерських» стосунках «добросусідства». Чи зможе Україна Януковича вистояти від пресингу великодержавних амбіцій та безмежних ілюзій Росії, щодо України, видається не дуже оптимістичним і обнадійливим.

 

Основними подразниками у стосунках обох країн традиційно залишаються питання: ціна на газ для українських споживачів, доля всієї ГТС, розмежування державного кордону в Азова-Керченській протоці, завершення встановлення державного кордону між обома країнами, зовнішньополітичні пріоритети України щодо вступу до асоціації з Європейським Союзом, приєднання до Зони вільної торгівлі, а не Митного союзу, євроатлантична інтеграція України, розподіл державної власності в Україні на користь російських «інвесторів»…

 

Враховуючи, що зимові вибори до Державної Думи та весняні президентські вибори у РФ потребують впровадження традиційних піар-технологій, щодо заволодіння голосами переважно ненажерливого імперсько-шовіністичного електорату Росії, Медвєдєву-Путіну необхідно буде розіграти чергові традиційні «маленькі війни» зі своїми сусідами, з будь-якого приводу, заради отримання електоральної насолоди від блискучої «перемоги» сильних правителів над своїми «заклятими ворогами». «Хліба і видовищ» вимагає російський електорат, в обмін на свою підтримку на виборах! Україна, для такої ролі підходить найкраще. Всі свої виборчі кампанії Росія проводить з використанням традиційного негативного українського фактору. Згадаймо, хоча б провокаційну історію з будівництвом російської дамби до коси Тузла.

 

Саме, чергові вибори в Росії, найбільшим чином впливають на формування безкомпромісної агресивної позиції Кремля, щодо України, в питанні обговорення перегляду газових угод 2009 року, та зменшення ціни на російський газ для України.

 

Нас очікує складна зима 2011-2012р.р. «Зимно» буде не тільки в кліматичному, але й в політичному сенсі. Фатальний, для Януковича, збіг усіх сумних обставин припадає на грудень. Саме у грудні відбудуться вибори до Державної Думи Росії, саме у грудні повинен пройти саміт «Україна-ЄС», на якому вирішуватиметься доля вступу України в Асоціацію з ЄС, або ні! Але тоді вже надовго! Щонайменше до чергових президентських виборів 2015 року.  

 

 В залежності від вирішення проблеми політичних ув’язнених Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, режимом Януковича в Україні, на захист котрих, окрім Заходу, також стала влада Росії. Саме в грудні, висуватимуть кандидатуру Путіна на посаду президента РФ. Грудень, потребуватиме великого об’єму споживання російського газу, за надхмарними тарифами у понад 500 доларів США за 1000 м. куб., у четвертому кварталі ц.р, навіть після ратифікації «Харківських угод», за що несе персональну відповідальність особисто Янукович, і його кліка в уряді та Верховній Раді.

 

Позитивом, із усього вищенаведеного є лише одне: чітке розуміння і усвідомлення нашої приреченої перспективи, від будь-яких ілюзій, у відверто «братерських» стосунках з Росією, на найближчі 12 років, як мінімум до травня 2024!

 

Депутат обласної ради, 

голова фракції «Батьківщина»                Юрій Романюк


24.09.2011 Юрій Романюк 1327 1
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

291
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

431
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2289
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1694
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1987
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5595 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1096

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1109

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1623

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1099
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

852
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

712
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14529
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

504
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10374
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6043
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

594
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7433
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2700
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

494
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

598
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

432