РОСІЙСЬКА РУЛЕТКА: президент - Путін, прем'єр - Медвєдєв!

 

 

Сталося цілком очевидне і очікуване, на з’їзді «Єдіная Росія», 24 вересня, нарешті давно прогнозована рокіровка набула цілком реального змісту і форми: діючий президент РФ Дмитро Медвєдєв очолить список «єдіноросів» і поведе їх здобувати тріумф на чергових виборах до Державної Думи Росії. Здобувши цілком очевидну перемогу (інтрига лише в одному: чи перемога буде величиною у конституційну більшість парламентарів чи менше) Медвєдєв буде обраний Головою Уряду Російської Федерації (за Конституцією РФ – в Росії уряд очолює не прем’єр-міністр, а Голова Уряду РФ). Натомість, діючий Голова уряду Володимир Путін, буде рекомендований і висунутий на черговому грудневому з’їзді «Єдіная Росія» кандидатом у Президенти РФ (Путін є головою партії «Єдіная Росія»). Хто б сподівався, що Путін добровільно віддасть посаду президента удруге, своєму молодшому протеже. Тільки власне Его, турбота про власний імідж та ділову репутацію на Заході, змусила ВВП, чотири роки назад, пожертвувати Медвєдєву чотири роки «транзитного» технічного президентства, заради отримання в недалекому 2012 році наступні 12 років абсолютного володарювання, скоритися вимогам Конституції і не «повєлєвать» відповідного рішення Конституційного суду, про визнання, що «1+1=1», як це мало місце в ганебній новітній історії часів Кучми. Схема Путіна: «наступника - висунув, наступника  - засунув», спрацювала.

 

За Конституцією РФ, президента обирають не більше, а ніж на два терміни поспіль, тривалістю шість(!) років кожний. Тобто, будучи обраним на посаду Президента РФ Володимир Путін, має беззастережні шанси пробути на цій посаді ще дванадцять(!) років поспіль, плюс до восьми років свого першого та другого президентства (05.2000-05.2008 р.р.). Загалом вимальовуються 20 років президентства та чотири з половиною років урядування Путіна (з вересня 1999 р. по травень 2000р., та від травня 2008 р. по травень 2012р.). Путін прийшов у велику політику Росії у 47 річному віці. В чергове стане президентом у 60 років. Дві чергові каденції завершаться у 2024 році, в солідному віці політика, у 72-ох річному віці, як у сьогоднішнього ловеласа і прем’єра Італії Сільвіо Берлусконі. Таким чином, загалом епоха «путінської Росії» охоплюватиме чверть століття. Довше «правив» тільки Сталін, від 1924 (рік смерті Леніна) по 1953 р.р., тобто 29 років поспіль.

 

Корелюючи ситуацію в Росії, до її вірогідного впливу на Україну, найважливішим є сумна перспектива впливу жорсткого націоналістичного путінського прагматизму, у наших внутрішніх «братерських» стосунках «добросусідства». Чи зможе Україна Януковича вистояти від пресингу великодержавних амбіцій та безмежних ілюзій Росії, щодо України, видається не дуже оптимістичним і обнадійливим.

 

Основними подразниками у стосунках обох країн традиційно залишаються питання: ціна на газ для українських споживачів, доля всієї ГТС, розмежування державного кордону в Азова-Керченській протоці, завершення встановлення державного кордону між обома країнами, зовнішньополітичні пріоритети України щодо вступу до асоціації з Європейським Союзом, приєднання до Зони вільної торгівлі, а не Митного союзу, євроатлантична інтеграція України, розподіл державної власності в Україні на користь російських «інвесторів»…

 

Враховуючи, що зимові вибори до Державної Думи та весняні президентські вибори у РФ потребують впровадження традиційних піар-технологій, щодо заволодіння голосами переважно ненажерливого імперсько-шовіністичного електорату Росії, Медвєдєву-Путіну необхідно буде розіграти чергові традиційні «маленькі війни» зі своїми сусідами, з будь-якого приводу, заради отримання електоральної насолоди від блискучої «перемоги» сильних правителів над своїми «заклятими ворогами». «Хліба і видовищ» вимагає російський електорат, в обмін на свою підтримку на виборах! Україна, для такої ролі підходить найкраще. Всі свої виборчі кампанії Росія проводить з використанням традиційного негативного українського фактору. Згадаймо, хоча б провокаційну історію з будівництвом російської дамби до коси Тузла.

 

Саме, чергові вибори в Росії, найбільшим чином впливають на формування безкомпромісної агресивної позиції Кремля, щодо України, в питанні обговорення перегляду газових угод 2009 року, та зменшення ціни на російський газ для України.

 

Нас очікує складна зима 2011-2012р.р. «Зимно» буде не тільки в кліматичному, але й в політичному сенсі. Фатальний, для Януковича, збіг усіх сумних обставин припадає на грудень. Саме у грудні відбудуться вибори до Державної Думи Росії, саме у грудні повинен пройти саміт «Україна-ЄС», на якому вирішуватиметься доля вступу України в Асоціацію з ЄС, або ні! Але тоді вже надовго! Щонайменше до чергових президентських виборів 2015 року.  

 

 В залежності від вирішення проблеми політичних ув’язнених Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, режимом Януковича в Україні, на захист котрих, окрім Заходу, також стала влада Росії. Саме в грудні, висуватимуть кандидатуру Путіна на посаду президента РФ. Грудень, потребуватиме великого об’єму споживання російського газу, за надхмарними тарифами у понад 500 доларів США за 1000 м. куб., у четвертому кварталі ц.р, навіть після ратифікації «Харківських угод», за що несе персональну відповідальність особисто Янукович, і його кліка в уряді та Верховній Раді.

 

Позитивом, із усього вищенаведеного є лише одне: чітке розуміння і усвідомлення нашої приреченої перспективи, від будь-яких ілюзій, у відверто «братерських» стосунках з Росією, на найближчі 12 років, як мінімум до травня 2024!

 

Депутат обласної ради, 

голова фракції «Батьківщина»                Юрій Романюк


24.09.2011 Юрій Романюк 1379 1
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

842 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2233
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

442

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6249
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

752 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717