Голова Росспоживнагляду головний санітарний лікар Росії Геннадій Онищенко прогнозує повторення ситуації з українськими сирами, оскільки Україна не виконує домовленості з російською стороною.
На брифінгу в Москві в суботу, 9 червня, пан Онищенко повідомив, що фахівці Росспоживнагляду повертаються з України після перевірки двох останніх заводів.
"Згідно з попередніми розмовами, особливих порушень не знайшли", - сказав він.
При цьому керівник Росспоживнагляду підкреслив, що українські лабораторії, які контролюватимуть якість сирів, вироблених в Україні, не пройшли відповідну акредитацію.
"Вони не виконують всі домовленості. Так, ми перевірили заводи, але при цьому ми повинні були запустити механізм – щоб їх лабораторії, яким ми довіряємо, пройшли у нас акредитацію. Поки вони в цьому плані нічого не роблять", - сказав Геннадій Онищєнко.
Головний санітарний лікар Росії додав, що українська сторона, "швидше за все, наступить на ці граблі, причому не однією ногою, а відразу двома - і сила удару подвоїться".
8 лютого Росспоживнагляд заборонив ввезення сирів трьох українських підприємств – ПП "Прометей", "Пирятинський сирзавод" та ТОВ "Гадячсир". За твердженням російської сторони, в українських сирах виявлено велику кількість пальмового олії.
Пізніше Росспоживнагляд заборонив ще чотирьом українським підприємствам поставляти сир на територію Росії: Баштанський і Лозівський сирзаводи, "Бель Шостка Україна" і Хмельницька маслосирбаза.
У Держветфітослужбі України ці претензії назвали безпідставними і наголосили, що українські сири – високої якості й не містять пальмової олії.
Київ неодноразово звертав увагу на "політичне підґрунтя" конфлікту довкола постачання в Росію українських сирів.
Після переговорів міністра економічного розвитку і торгівлі України Петра Порошенка з Геннадієм Онищенком у квітні сторони домовилися, що обмеження на імпорт сирів українського виробництва з боку Росії будуть зняті після відпрацювання зауважень, які висловила російська сторона.
Напередодні Росспоживнагляд дозволив "Пирятинському сирзаводу", підприємствам "Дубномолоко", "Гадячсир" і "Прометей" постачати свою продукцію, яка пройшла лабораторний контроль, на російський ринок.