Народний депутат України Роман Ткач прокоментував «Фіртці» ситуацію з виборчим законодавством депутатів Верховної Ради: «Сьогоднішнє (4 жовтня - ред.) засідання Верховної Ради мало на меті розчистити шлях президентському Закону про вибори. Серед розглянутих і неприйнятих сьогодні законопроектів були і проекти закону кількарічної давності. Наразі «президентського» Закону про вибори ще ніхто не бачив. Указом президента була створена робоча група, що напрацювала головні блоки, головні положення Закону. Є інформація, що виборча система пропонується змішана, - «п’ятдесять на п’ятдесть», - 225 депутатів обираються з партійними списками і 225 – з чистою мажоритарною».
Роман Ткач повідомив, що немає жодного законодавчого застереження щодо строків прийняття Закону про вибори до Верховної Ради, - є тільки рекомендація Венеціанської комісії, що законодавство не можна змінювати за рік до виборів.
«Ми («Фронт змін» - ред.) вважаємо, що закон 2005-го року, який передбачає пропорційну систему, - є найоптимальнішим. Він пройшов апробацію в 2006-му та 2007-му році. Він визнаний Європою. Звичайно його треба в деталях вдосконалити, але він є цілком прийнятним», - переконаний Р. Ткач.
На запитання «Фіртки» про перспективи Законопроекту, який внесе президент, враховуючи те, що він можливо не буде підтриманий всіма фракціями більшості, для прикладу – комуністами, Роман Ткач відповів: «Якщо президент подасть законопроект , то думаю, він буде прийнятий саме в тому вигляді. Є «диригент» фракції Регіонів – Чечетов, як він «махне», так фракція ПР проголосує, решту "попросять", "перконають", залякають…»
На вчорашньому сесійному засіданні Верховна Рада не схвалила жоден з 13 розглянутих законопроектів про внесення змін до закону "Про вибори народних депутатів України", повідомила Українська правда.
Парламент розглядав законопроекти за особливою процедурою: спочатку прозвучали доповіді авторів по всіх законодавчих ініціативах, після цього профільний комітет виклав свої рішення щодо них, потім депутати обговорювали всі 13 документів, і тільки після цього проводилося голосування по кожному з них.
У підсумку Рада відхилила 7 законопроектів, які передбачали запровадження різних варіантів відкритих виборчих списків на парламентських виборах.
Крім цього, парламент відхилив 2 законопроекти, якими пропонувалося повернути вибори Ради за змішаною виборчою системою.
Також Рада відхилила законопроект, яким передбачалося проведення виборів у 2 тури.
Необхідної підтримки не отримав і проект депутата від НУНС Арсенія Яценюка, яким пропонувалося наділити виборців правом висловлювати недовіру депутатам Ради.
Відхилені також проекти про обмеження віку кандидатів в депутати Ради 65 роками і про проведення повторного підрахунку голосів.
Очікується, що Рада прийме проект нового виборчого закону, розроблений робочою групою при президенті.
Він був переданий для оцінки в Європейську комісію "За демократію через право" ("Венеціанську комісію").
"Венеціанська комісія" має намір затвердити висновок щодо законопроекту на засіданні 14 жовтня.