Роман Ткач: "Засідання Верховної Ради мало на меті розчистити шлях президентському Законопроекту про вибори"

 

 

Народний депутат України Роман Ткач прокоментував «Фіртці» ситуацію з виборчим законодавством депутатів Верховної Ради: «Сьогоднішнє (4 жовтня - ред.) засідання Верховної Ради мало на меті розчистити шлях президентському Закону про вибори. Серед розглянутих і неприйнятих сьогодні законопроектів були і проекти закону кількарічної давності. Наразі «президентського» Закону про вибори ще ніхто не бачив. Указом президента була створена робоча група, що напрацювала головні блоки, головні положення Закону. Є інформація, що виборча система пропонується змішана, - «п’ятдесять на п’ятдесть», - 225 депутатів обираються з партійними списками і 225 – з чистою мажоритарною».

 

Роман Ткач повідомив, що немає жодного законодавчого застереження щодо строків прийняття Закону про вибори до Верховної Ради, - є тільки рекомендація Венеціанської комісії, що законодавство не можна змінювати за рік до виборів.

 

«Ми («Фронт змін» - ред.) вважаємо, що закон 2005-го року, який передбачає пропорційну систему, - є найоптимальнішим. Він пройшов апробацію в 2006-му та 2007-му році. Він визнаний Європою. Звичайно його треба в деталях вдосконалити, але він є цілком прийнятним», - переконаний Р. Ткач.

 

На запитання «Фіртки» про перспективи Законопроекту, який внесе президент, враховуючи те, що він можливо не буде підтриманий всіма фракціями більшості, для прикладу – комуністами, Роман Ткач відповів: «Якщо президент подасть законопроект , то думаю, він буде прийнятий саме в тому вигляді. Є «диригент» фракції Регіонів – Чечетов, як він «махне», так фракція ПР проголосує, решту "попросять", "перконають", залякають…»

 

На вчорашньому сесійному засіданні Верховна Рада не схвалила жоден з 13 розглянутих законопроектів про внесення змін до закону "Про вибори народних депутатів України", повідомила Українська правда.

 

Парламент розглядав законопроекти за особливою процедурою: спочатку прозвучали доповіді авторів по всіх законодавчих ініціативах, після цього профільний комітет виклав свої рішення щодо них, потім депутати обговорювали всі 13 документів, і тільки після цього проводилося голосування по кожному з них.

 

У підсумку Рада відхилила 7 законопроектів, які передбачали запровадження різних варіантів відкритих виборчих списків на парламентських виборах.

 

Крім цього, парламент відхилив 2 законопроекти, якими пропонувалося повернути вибори Ради за змішаною виборчою системою.

 

Також Рада відхилила законопроект, яким передбачалося проведення виборів у 2 тури.

 

Необхідної підтримки не отримав і проект депутата від НУНС Арсенія Яценюка, яким пропонувалося наділити виборців правом висловлювати недовіру депутатам Ради.

 

Відхилені також проекти про обмеження віку кандидатів в депутати Ради 65 роками і про проведення повторного підрахунку голосів.

 

Очікується, що Рада прийме проект нового виборчого закону, розроблений робочою групою при президенті.

 

Він був переданий для оцінки в Європейську комісію "За демократію через право" ("Венеціанську комісію").

 

"Венеціанська комісія" має намір затвердити висновок щодо законопроекту на засіданні 14 жовтня.


05.10.2011 2408 0
Коментарі (0)

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

723
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2728
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1706 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3834
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5601
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1786

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

308

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

291

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

457

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

988
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

586
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

584
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

862
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2101
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

627
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

955
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5018
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1169
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

501 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

701
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

482
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

806