Роман Гонтюк: Якщо стану головним тренером збірної, то кар'єру доведеться закінчити


Спорткомітет оприлюднив список кандидатів на заміщення вакантних посад державних і головних тренерів у різних видах спорту. Ці фахівці будуть готувати спортсменів до Олімпіади 2016 року.

 

У списку переважають наставники, які вже працювали на цих посадах і які претендують на новий контракт. Проте є і несподівані кандидатури. Скажімо, на заміщення вакантної посади головного тренера збірної України з дзюдо претендує... чинний спортсмен, дворазовий призер Олімпіад Роман Гонтюк. Про це "Експрес" розпитав самого Романа Гонтюка.

 

— Романе, це правда, що ти переходиш у тренери?

— Ну, до цього ще далеко, але певні кроки в цьому напрямку зроблено. Я подав свою кандидатуру на заміщення вакантної посади головного тренера збірної з дзюдо. Комісія її затвердила і тепер рекомендує голові Держмолодьспорту. Тобто все у руках Равіля Сафіулліна. Якщо він скаже так, то я стану головним тренером.

 

— Окрім заяви, ти ще щось робив задля цього?

— Так, я ретельно до цього готувався. Був на комісії, презентував їм свою програму, розповідав, як бачу розвиток українського дзюдо. Мені ставили багато запитань, на які я відповідав. Вочевидь, відповіді їх задовольнили, раз погодилися на мою кандидатуру.

 

— Зараз збірна не має головного тренера?

— Наразі на цій посаді ще перебуває Сергій Дуброва. Він виконує обов'язки тренера і чи залишиться — ще не відомо. Мені некоректно говорити про когось. А за себе можу сказати, що я б хотів передати свій багаторічний досвід молодому поколінню і товаришам по збірній, з якими тренувався. Я знаю, як не припуститися тих помилок, що завадили нам привезти з Лондона олімпійські медалі. Дзюдоїсти повинні на таких змаганнях здобувати нагороди. Так, зрештою, і було до лондонської Олімпіади.

 

— Про які саме помилки йдеться?

— Їх декілька. По-перше, спортсмени стикнулися з надзвичайно складною системою відбору на Олімпіаду. Всі сили було кинуто на здобуття олімпійських ліцензій, а на самі Ігри їх уже не вистачило. По-друге, ніхто не працював над психологією спортсменів. Ну і, по-третє, внутрішні інтриги. До останнього ніхто не знав, хто ж поїде на Олімпіаду в моїй ваговій категорії — Гонтюк, Синявський чи Греков. Така сама ситуація була у ваговій категорії 100 кілограмів. Тобто люди елементарно не мали часу, щоб підготуватися до Олімпіади, бо боролися проти своїх товаришів. Як можна виграти Олімпіаду, якщо у тебе за спиною 20 виснажливих стартів за півтора року? Чудес не буває! Тобто на цей провал вплинув суто людський фактор, а не брак фінансування. З грошима у дзюдоїстів, тьху-тьху, не найгірше. Принаймні виїжджаємо на всі міжнародні змагання великою кількістю спортсменів.

 

— А як із кар'єрою спортсмена?

— Ну, якщо я стану тренером, то поєднувати цю посаду з тренуваннями буде складно. Це що ж тоді вийде, я сам себе тренуватиму, сам ставитиму у склад, везтиму на змагання, виписуватиму преміальні? (Сміється). Зрозуміло, що кар'єру доведеться закінчити. Я вже і зараз тренуюсь лише для себе. Відпочиваю після виснажливого олімпійського циклу.

 

 

Читайте також:

Прикарпатець Роман Гонтюк претендує на пост головного тренера збірної України


11.02.2013 1972 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1007
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

813
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1931
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3288
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2577
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2567

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

273

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

754

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

715

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1648
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

393
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

755
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

638
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

376
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

408
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27067
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

865
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19702
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

460
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

417
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

751
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1400 4