Спорткомітет оприлюднив список кандидатів на заміщення вакантних посад державних і головних тренерів у різних видах спорту. Ці фахівці будуть готувати спортсменів до Олімпіади 2016 року.
У списку переважають наставники, які вже працювали на цих посадах і які претендують на новий контракт. Проте є і несподівані кандидатури. Скажімо, на заміщення вакантної посади головного тренера збірної України з дзюдо претендує... чинний спортсмен, дворазовий призер Олімпіад Роман Гонтюк. Про це "Експрес" розпитав самого Романа Гонтюка.
— Романе, це правда, що ти переходиш у тренери?
— Ну, до цього ще далеко, але певні кроки в цьому напрямку зроблено. Я подав свою кандидатуру на заміщення вакантної посади головного тренера збірної з дзюдо. Комісія її затвердила і тепер рекомендує голові Держмолодьспорту. Тобто все у руках Равіля Сафіулліна. Якщо він скаже так, то я стану головним тренером.
— Окрім заяви, ти ще щось робив задля цього?
— Так, я ретельно до цього готувався. Був на комісії, презентував їм свою програму, розповідав, як бачу розвиток українського дзюдо. Мені ставили багато запитань, на які я відповідав. Вочевидь, відповіді їх задовольнили, раз погодилися на мою кандидатуру.
— Зараз збірна не має головного тренера?
— Наразі на цій посаді ще перебуває Сергій Дуброва. Він виконує обов'язки тренера і чи залишиться — ще не відомо. Мені некоректно говорити про когось. А за себе можу сказати, що я б хотів передати свій багаторічний досвід молодому поколінню і товаришам по збірній, з якими тренувався. Я знаю, як не припуститися тих помилок, що завадили нам привезти з Лондона олімпійські медалі. Дзюдоїсти повинні на таких змаганнях здобувати нагороди. Так, зрештою, і було до лондонської Олімпіади.
— Про які саме помилки йдеться?
— Їх декілька. По-перше, спортсмени стикнулися з надзвичайно складною системою відбору на Олімпіаду. Всі сили було кинуто на здобуття олімпійських ліцензій, а на самі Ігри їх уже не вистачило. По-друге, ніхто не працював над психологією спортсменів. Ну і, по-третє, внутрішні інтриги. До останнього ніхто не знав, хто ж поїде на Олімпіаду в моїй ваговій категорії — Гонтюк, Синявський чи Греков. Така сама ситуація була у ваговій категорії 100 кілограмів. Тобто люди елементарно не мали часу, щоб підготуватися до Олімпіади, бо боролися проти своїх товаришів. Як можна виграти Олімпіаду, якщо у тебе за спиною 20 виснажливих стартів за півтора року? Чудес не буває! Тобто на цей провал вплинув суто людський фактор, а не брак фінансування. З грошима у дзюдоїстів, тьху-тьху, не найгірше. Принаймні виїжджаємо на всі міжнародні змагання великою кількістю спортсменів.
— А як із кар'єрою спортсмена?
— Ну, якщо я стану тренером, то поєднувати цю посаду з тренуваннями буде складно. Це що ж тоді вийде, я сам себе тренуватиму, сам ставитиму у склад, везтиму на змагання, виписуватиму преміальні? (Сміється). Зрозуміло, що кар'єру доведеться закінчити. Я вже і зараз тренуюсь лише для себе. Відпочиваю після виснажливого олімпійського циклу.
Читайте також:
Прикарпатець Роман Гонтюк претендує на пост головного тренера збірної України