Роман Ярий: "Першу половину сезону я б оцінив на добре"

 

/data/blog/45587/4b3f414016696f0b73f27f559cfb4489.jpg

 

Майже два місяці минуло зі старту футзального чемпіонату в Першій лізі. Під час святкової новорічно-різдвяної паузи Аматорська футзальна ліга України підбиває перші підсумки. 

На запитання журналіста Андрія Гулія відповів спортивний директор НФК "Ураган" 33-річний Роман Ярий, який і надалі продовжує захищати кольори івано-франківського клубу - тепер вже у футболці "Урагану-2".

- З проблемами якого характеру довелося зіштовхнутися при підготовці до цього сезону?
- Першою проблемою вбачаю невизначеність клубів України щодо участі в чемпіонаті України з футзалу серед команд першої ліги. Звідси виходять наступні проблеми - невизначеність початку сезону, схема проведення чемпіонату в першій лізі, неможливість планування підготовчого періоду командами і т.д. Я розумію спонсорів, які не можуть передбачити своє фінансове становище в майбутньому у нашій державі, але для всіх було б краще, щоб до кінця липня в АФУ чітко знали кількість учасників у першій лізі.

Щодо нашої команди, то ми провели досить плідні навчально-тренувальні збори з липня місяця - збір в Овідіополі, збір в Івано-Франківську, турнір в Польщі, після цього готувались в режимі товариських матчів. Протягом цього періоду тренери визначились з футзалістами, що будуть у складі команди на цей сезон.


- Як оціните першу половину сезону для своєї команди?
- Першу половину сезону я б оцінив на добре - ми після першого кола на третьому місці. Непогано проводимо ігри в чемпіонаті, але от з Кубком не склалось. Не хочу применшувати заслуги команди "Приват" (Кривий Ріг), але тричі ведучи у рахунку, ми не мали права їм програвати в серії 6-метрових ударів.

- Чи можливі зміни у складі команди?
- Щодо змін в команді, то тренери визначаться з ними в найближчому майбутньому. Можу сказати лише, що вони будуть тільки точкові, а не глобальні.

- Які завдання поставлені на другу половину сезону?
- Перед "Ураганом-2" стоїть завдання виховати перспективну молодь для поповнення складу основної команди, де вони мають бути готові до виконання найвищих завдань. Ця молодь повинна в чемпіонаті з футзалу серед команд першої ліги загартуватись - пройти гіркоту поразок та відчути смак перемог, вийти на певний рівень стабільності. Тільки так вони зможуть в майбутньому поповнити основну команду.


- Як оціните рівень організації та висвітлення турніру у першій лізі?
- Треба віддати належне, що в короткий термін АФУ зуміла організувати повноцінний чемпіонат дотримуючись територіального принципу. Організаторам слід велику увагу приділити суддівству в першій лізі - постійно проводити навчання, бо інколи складається враження, що арбітри не те, що не знають правил гри, а свідомо ними ігнорують в той час, коли на кожному матчі здійснюється запис гри. Люди ніколи не вчаться на чужих помилках, а тільки на своїх. Якщо вони особисто будуть покарані за свідомі помилки, то наступного разу вони не будуть їх робити. Можу відзначити те, що організація самих матчів покращилась, наприклад, проведення постійних нарад перед матчами, що неабияк важливо. Це дає можливість виховувати рівень культури команд, настанови арбітрам...

Щодо висвітлення турніру, то в кожному місті є люди, що надають відеозвіти матчів, пишуть про них - популяризація футзалу від цього тільки зростає. Окрім того, тренери мають можливість вивчати команди суперників, брати для себе щось нове. Тому вважаю, що висвітлення турніру на хорошому рівні.

 

Автор: Андрій ГУЛІЙ
За матеріалами: futsal-amator.com.ua

 


04.01.2014 1414 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2449
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19559
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1750
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1226 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3880

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

144

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2014

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1314
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

382
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

910
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24407
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

640
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

614
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

750
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1645
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8058
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

495
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2061 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

741