Різновиди шпалер, їх класифікація та переваги

Незалежно від різноманітності новітніх декоративно-оздоблювальних матеріалів шпалери були та залишаються одним з найпоширеніших.

Це пов'язано з їх доступною вартістю та можливістю виконати наклеювання власними силами, що додатково зменшує фінансові витрати. Крім того, навіть невеликий будівельний магазин зможе запропонувати надзвичайно широкий асортимент.

Залежно від потреб можна купити шпалери будь-якого кольору, з рельєфною текстурою чи малюнком, що гармонійно поєднується з будь-яким декоративним стилем.

Коротка класифікація шпалер по експлуатаційних характеристиках:

Вибір шпалер по їх декоративним особливостям є питанням смаку та особистих переваг кожного.

Що стосується технічних параметрів, які можуть впливати на рішення то їх слід розглянути у такій послідовності:

Міцність та водостійкість - в залежності від цієї риси підбирають матеріали для експлуатації в різних приміщеннях.

Для прикладу, в передпокої шпалери мають бути міцніші, ніж у спальні.


Що стосується водостійкості, то розрізняють наступні різновиди:

  • Звичайні - мінімальна водостійкість, дозволяється тільки суха чистка;
  • Водостійкі - дозволяється чистка вологою серветкою невеликої площі при помірному забрудненні;
  • Підвищеної водостійкості - витримують багаторазову чистку без втрати початкових декоративних властивостей;
  • Шпалери що миються - дозволяється чистка з застосуванням засобів для миття.

По типу зовнішньої поверхні:

  • Гладкі;
  • Рельєфні - глибокий чіткий малюнок;
  • Тиснені - неглибоке рельєф що підкреслює основний малюнок кольором.

По типу малюнка:

  • Однотонні шпалери, що не потребують влаштування елементів малюнка;
  • Шпалери з малюнком, що потребує підгонки на різних полотнах.

Різновиди шпалер за матеріалом виготовлення

Від початку винайдення паперові шпалери пройшли великий шлях модифікацій та розвитку.

На теперішній момент сайт oboi.com.ua пропонує шпалери виготовлені з наступних матеріалів:

Папір. Мають низьку вартість та широкий асортимент відтінків та малюнків. Не відрізняються значною стійкістю до механічних пошкоджень. Гарний декоративний вигляд мають близько 2-4 років в залежності від дбалого ставлення. Мають певні обмеження, щодо використання. Не рекомендується оздоблювати паперовими шпалерами кімнати з високою вологістю, чи можливістю іншого забруднення. Розрізняють одно та двох шарові шпалери. Другий тип більш міцний та надійний, також з ним зручніше працювати при наклеюванні. При нанесенні клею зберігається необхідна міцність, також двох шарові шпалери не розтягуються.

Вініл. Мають паперову основу та декоративне покриття з ПВХ плівки. Завдяки цьому демонструють високі декоративні характеристики стійкість до впливу вологи. Зберігають хороший зовнішній вигляд щонайменше 10-15 років з моменту наклеювання. Виробники пропонують спеціалізовані вінілові шпалери з особливо стійкою ПВХ плівкою, що не боїться впливу високої температури та може бути очищена за допомогою побутових миючих засобів.

Флізелінові. Флізелін - це неткане полотно що було отримано шляхом пресування целюлози, волокон тканини та різних в'яжучих засобів. Флізелінові шпалери можуть мати один або два шари. В якості основи використовується флізелін, а зовнішній декоративний шар: вініл, тканина, папір.

Текстильні. Відноситься до елітних оздоблювальних матеріалів. Всі без виключення текстильні шпалери випускається двошаровими. В якості основи може використовувати папір або флізелін. Мають надзвичайні декоративні властивості, але погано піддаються чистці.

Для фарбування. Виготовляються з паперу, скловолокна або флізеліну. Як правило, на поверхню нанесене декоративне тиснення. Якісні марки можуть витримати до 10-15 шарів фарби.

Партнерський матеріал


01.09.2020 1814
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2622
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20282
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1786
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1273 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2296
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3924

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

428

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2043

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

735

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1341
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

409
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

934
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24434
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

676
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

629
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

775
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1668
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8107
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

575
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

809
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2097 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

766