Практично у будь-якому кафе людина може викурити кальян в компанії друзів. Когось приваблює особлива атмосфера, що панує в кальянних, комусь подобається запах та процес пускання диму, а хтось обожнює різноманітність смаків, які здатні запропонувати досвідчені кальянники. Словом, кальян став частиною нашого життя, а тому варто розібратися, які саме вони бувають, і на що варто звернути увагу, якщо маєте на меті купити кальян додому або для свого закладу в інтернет-магазині тютюну https://duman.com.ua/?lang=ua.
Різновиди кальянів
Стандартна класифікація ділить кальяни на два види:
- функціональні (кальяни, що використовуються курцями за прямим призначенням для розкурювання. Як правило вони вже готові до застосування);
- сувенірні (ці кальяни використовуються виключно як декоративний елемент, курити їх неможливо).
Продовживши розглядати види кальянів, варто зупинитися саме на функціональних. Тому що саме вони, зародившись давним-давно в індійській культурі, тепер поширилися по всьому світу. На цей час складно уявити навіть невелике провінційне містечко, в якому не знайшлося хоча б однієї кальянної.
Матеріали для виготовлення кальянів
Говорячи про кальяни, варто передусім згадати матеріали, з яких їх виготовляють. Адже якість деталей, у тому числі і сама кальянна установка, неодмінно позначиться на процесі куріння, смаку тощо. Існує три основні види кальянів, виходячи з матеріалів:
-
Економ – це загальнодоступні моделі, які можна встановити навіть вдома; характеризуються невеликим розміром та відсутністю будь-яких відмінних зовнішніх деталей.
-
Стандарт – цей варіант відмінно підійде для компанії в 3-5 осіб. Відрізняється цікавим дизайном, як правило, під старовину. Має більш довговічні та дорогі матеріали, ніж економ.
Слід зазначити також престиж-варіант, який відрізняється великим розміром, підхожий для великих компаній. Виготовляється із високоякісного металу. А розкішне обрамлення такого кальяну дозволяє зробити його невід'ємною частиною декору.
Сучасність чи давність
Говорячи про зовнішній вигляд кальянів, не можна не згадати дизайнерські рішення та способи виготовлення цього приладу для куріння. Як правило, кальяни поділяються на дві категорії, якщо говорити про дизайни:
- сучасні;
- традиційні.
У першому варіанті кальян має такий вигляд, як і сотні років тому та гідний стати частиною якоїсь раритетної колекції. Тільки ось функціоналу у таких приладів дещо менше, а дістати їх набагато складніше. Другий варіант більш практичний та довговічний, навіть за регулярного використання власником. За бажання навіть найсучаснішу модель можна максимально наблизити зовні до старовинного дизайну. Тому, вибираючи кальян, варто все ж таки віддати перевагу сучасним моделям, залишивши традиційні в якості експонатів музеїв.
То що ж вибрати?
Також існує безліч класифікацій за розмірами, виробникам, виходячи з батьківщини їх походження та багатьох інших факторів. Але варто запам'ятати одне: особистий кальян варто обирати, підходячи до питання відповідально та вкрай індивідуально. Приходячи ж до громадського закладу, де можна покурити кальян, перш за все варто звертати увагу на запропоновані смаки. Адже в клубах диму, насолоджуючись атмосферою та музикою, можна й зовсім не помітити, як саме виглядав кальян.
Як правильно курити кальян
Загалом процес нехитрий: вдихаєш дим через трубку на повні груди і через кілька секунд його видихаєш. Але перед початком варто кальян розкурити, щоб вугілля прогоріло. Також варто застерегти себе від деяких помилок, які роблять недосвідчені курці. Наприклад, не варто вдихати якнайбільше диму, робіть рівно такий вдих, який вам зручний. Інакше перенасичення організму призведе до головного болю та помутніння розуму. Також курити варто виключно ситими, щоб не прискорювати вироблення соку в шлунку. Куріть виключно в приміщеннях, що провітрюються і вентилюються. Не змішуйте кальян та міцний алкоголь. Віддайте перевагу натуральному чаю з травами і фруктами або сухе прохолодне вино.
Партнерський матеріал