Різновиди кальянів та як правильно їх курити

Практично у будь-якому кафе людина може викурити кальян в компанії друзів. Когось приваблює особлива атмосфера, що панує в кальянних, комусь подобається запах та процес пускання диму, а хтось обожнює різноманітність смаків, які здатні запропонувати досвідчені кальянники. Словом, кальян став частиною нашого життя, а тому варто розібратися, які саме вони бувають, і на що варто звернути увагу, якщо маєте на меті купити кальян додому або для свого закладу в інтернет-магазині тютюну https://duman.com.ua/?lang=ua

Різновиди кальянів

Стандартна класифікація ділить кальяни на два види:

  • функціональні (кальяни, що використовуються курцями за прямим призначенням для розкурювання. Як правило вони вже готові до застосування);
  • сувенірні (ці кальяни використовуються виключно як декоративний елемент, курити їх неможливо).

Продовживши розглядати види кальянів, варто зупинитися саме на функціональних. Тому що саме вони, зародившись давним-давно в індійській культурі, тепер поширилися по всьому світу. На цей час складно уявити навіть невелике провінційне містечко, в якому не знайшлося хоча б однієї кальянної.

Матеріали для виготовлення кальянів

Говорячи про кальяни, варто передусім згадати матеріали, з яких їх виготовляють. Адже якість деталей, у тому числі і сама кальянна установка, неодмінно позначиться на процесі куріння, смаку тощо. Існує три основні види кальянів, виходячи з матеріалів:

  1. Економ – це загальнодоступні моделі, які можна встановити навіть вдома; характеризуються невеликим розміром та відсутністю будь-яких відмінних зовнішніх деталей.

  2. Стандарт – цей варіант відмінно підійде для компанії в 3-5 осіб. Відрізняється цікавим дизайном, як правило, під старовину. Має більш довговічні та дорогі матеріали, ніж економ.

Слід зазначити також престиж-варіант, який відрізняється великим розміром, підхожий для великих компаній. Виготовляється із високоякісного металу. А розкішне обрамлення такого кальяну дозволяє зробити його невід'ємною частиною декору.

Сучасність чи давність

Говорячи про зовнішній вигляд кальянів, не можна не згадати дизайнерські рішення та способи виготовлення цього приладу для куріння. Як правило, кальяни поділяються на дві категорії, якщо говорити про дизайни:

  • сучасні;
  • традиційні.

У першому варіанті кальян має такий вигляд, як і сотні років тому та гідний стати частиною якоїсь раритетної колекції. Тільки ось функціоналу у таких приладів  дещо менше, а дістати їх набагато складніше. Другий варіант більш практичний та довговічний, навіть за регулярного використання власником. За бажання навіть найсучаснішу модель можна максимально наблизити зовні до старовинного дизайну. Тому, вибираючи кальян, варто все ж таки віддати перевагу сучасним моделям, залишивши традиційні в якості експонатів музеїв.

То що ж вибрати?

Також існує безліч класифікацій за розмірами, виробникам, виходячи з батьківщини їх походження та багатьох інших факторів. Але варто запам'ятати одне: особистий кальян варто обирати, підходячи до питання відповідально та вкрай індивідуально. Приходячи ж до громадського закладу, де можна покурити кальян, перш за все варто звертати увагу на запропоновані смаки. Адже в клубах диму, насолоджуючись атмосферою та музикою, можна й зовсім не помітити, як саме виглядав кальян.

Як правильно курити кальян

Загалом процес нехитрий: вдихаєш дим через трубку на повні груди і через кілька секунд його видихаєш. Але перед початком варто кальян розкурити, щоб вугілля прогоріло. Також варто застерегти себе від деяких помилок, які роблять недосвідчені курці. Наприклад, не варто вдихати якнайбільше диму, робіть рівно такий вдих, який вам зручний. Інакше перенасичення організму призведе до головного болю та помутніння розуму. Також курити варто виключно ситими, щоб не прискорювати вироблення соку в шлунку. Куріть виключно в приміщеннях, що провітрюються і вентилюються. Не змішуйте кальян та міцний алкоголь. Віддайте перевагу натуральному чаю з травами і фруктами або сухе прохолодне вино.

Партнерський матеріал


22.08.2023 899
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

103
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1657
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3113
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1114
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1139
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1173 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

206

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1080

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

896

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

405
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

295
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2463
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1218
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1283
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

528
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15160
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7462
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

301
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

353
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

372
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

360
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

451