Різновиди кальянів та як правильно їх курити

Практично у будь-якому кафе людина може викурити кальян в компанії друзів. Когось приваблює особлива атмосфера, що панує в кальянних, комусь подобається запах та процес пускання диму, а хтось обожнює різноманітність смаків, які здатні запропонувати досвідчені кальянники. Словом, кальян став частиною нашого життя, а тому варто розібратися, які саме вони бувають, і на що варто звернути увагу, якщо маєте на меті купити кальян додому або для свого закладу в інтернет-магазині тютюну https://duman.com.ua/?lang=ua

Різновиди кальянів

Стандартна класифікація ділить кальяни на два види:

  • функціональні (кальяни, що використовуються курцями за прямим призначенням для розкурювання. Як правило вони вже готові до застосування);
  • сувенірні (ці кальяни використовуються виключно як декоративний елемент, курити їх неможливо).

Продовживши розглядати види кальянів, варто зупинитися саме на функціональних. Тому що саме вони, зародившись давним-давно в індійській культурі, тепер поширилися по всьому світу. На цей час складно уявити навіть невелике провінційне містечко, в якому не знайшлося хоча б однієї кальянної.

Матеріали для виготовлення кальянів

Говорячи про кальяни, варто передусім згадати матеріали, з яких їх виготовляють. Адже якість деталей, у тому числі і сама кальянна установка, неодмінно позначиться на процесі куріння, смаку тощо. Існує три основні види кальянів, виходячи з матеріалів:

  1. Економ – це загальнодоступні моделі, які можна встановити навіть вдома; характеризуються невеликим розміром та відсутністю будь-яких відмінних зовнішніх деталей.

  2. Стандарт – цей варіант відмінно підійде для компанії в 3-5 осіб. Відрізняється цікавим дизайном, як правило, під старовину. Має більш довговічні та дорогі матеріали, ніж економ.

Слід зазначити також престиж-варіант, який відрізняється великим розміром, підхожий для великих компаній. Виготовляється із високоякісного металу. А розкішне обрамлення такого кальяну дозволяє зробити його невід'ємною частиною декору.

Сучасність чи давність

Говорячи про зовнішній вигляд кальянів, не можна не згадати дизайнерські рішення та способи виготовлення цього приладу для куріння. Як правило, кальяни поділяються на дві категорії, якщо говорити про дизайни:

  • сучасні;
  • традиційні.

У першому варіанті кальян має такий вигляд, як і сотні років тому та гідний стати частиною якоїсь раритетної колекції. Тільки ось функціоналу у таких приладів  дещо менше, а дістати їх набагато складніше. Другий варіант більш практичний та довговічний, навіть за регулярного використання власником. За бажання навіть найсучаснішу модель можна максимально наблизити зовні до старовинного дизайну. Тому, вибираючи кальян, варто все ж таки віддати перевагу сучасним моделям, залишивши традиційні в якості експонатів музеїв.

То що ж вибрати?

Також існує безліч класифікацій за розмірами, виробникам, виходячи з батьківщини їх походження та багатьох інших факторів. Але варто запам'ятати одне: особистий кальян варто обирати, підходячи до питання відповідально та вкрай індивідуально. Приходячи ж до громадського закладу, де можна покурити кальян, перш за все варто звертати увагу на запропоновані смаки. Адже в клубах диму, насолоджуючись атмосферою та музикою, можна й зовсім не помітити, як саме виглядав кальян.

Як правильно курити кальян

Загалом процес нехитрий: вдихаєш дим через трубку на повні груди і через кілька секунд його видихаєш. Але перед початком варто кальян розкурити, щоб вугілля прогоріло. Також варто застерегти себе від деяких помилок, які роблять недосвідчені курці. Наприклад, не варто вдихати якнайбільше диму, робіть рівно такий вдих, який вам зручний. Інакше перенасичення організму призведе до головного болю та помутніння розуму. Також курити варто виключно ситими, щоб не прискорювати вироблення соку в шлунку. Куріть виключно в приміщеннях, що провітрюються і вентилюються. Не змішуйте кальян та міцний алкоголь. Віддайте перевагу натуральному чаю з травами і фруктами або сухе прохолодне вино.

Партнерський матеріал


22.08.2023 723
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1529
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1003
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1264 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3707 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33860
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2821

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

343

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

740

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1681

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1054
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

619
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

500
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

873
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1977
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12189
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1484
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1269
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

529
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

235
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

311
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

355
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1244