Вже стало доброю традицією для студентів і викладачів факультету іноземних мов ПНУ ім. В. Стефаника святкувати Різдво. Це триває понад півтора десятиліття.
На факультеті лунають різдвяні колядки українською, німецькою, англійською та французькою мовами. А цього року студенти-«іноземці» разом зі своїми наставниками підготували різдвяну феєрію «Es weihnachtet schon» («Настало Різдво»), яку наприкінці минулого року показали у фойє університету. У дійстві взяли участь студенти німецького, англійського та французького відділень факультету іноземних мов. Прикметно, що до свята цього разу долучився й фізико-технічний факультет. Окрасою дійства став виступ вокального гурту «Te Deo» під керівництвом Олександри Гринюк.
За словами доцента кафедри німецької філології Марії Турчин, особливість передріздвяних акцій полягає саме у поєднанні українського духу вертепного дійства із західноєвропейською містерією, це християнське свято з європейським культурним обличчям.
«Різдвяно-новорічні свята та обряди є окрасою нашого народу, — наголошує М. Турчин. — Це потужний обрядовий комплекс, у складі якого органічно співіснують ритуальні дійства, елементи народного театру, карнавали та ігри. Вони тісно пов’язані зі світосприйняттям людини, її ментальністю. Ці обряди формувалися під впливом вербальної магії, віри людини в магічні можливості слова і пов’язаної з ним дії. Ще Олександр Потебня зазначав, що слово, підкріплене дією, стане обов’язково реальністю. Центром Різдва є Божий Син, який народився для того, аби взяти гріхи світу на себе і таким чином дати нам вічне життя, врятувати весь світ. Тобто Він є Спасителем для всього людства, для кожного з нас. А Різдво — це радість для всіх», пише Галичина.
Крім цього, на факультеті провели різдвяний благодійний ярмарок. Студенти продавали власноруч приготовлену солодку випічку, а зібрані понад 3 тисячі гривень спрямували Тлумацькій школі-інтернату, Перегінській допоміжній школі-інтернату та Центру соціально-психологічної реабілітації дітей в Медині на їхні потреби.
«Сподіваюся, що наші оригінальні театральні постановки стали приємним сюрпризом для глядачів, — каже студентка німецького відділення ведуча заходу Марія Стриганюк. — Ми вдячні нашим викладачам, зокрема Марії Турчин, Галині Шацькій, Ользі Скарбик, які допомогли нам організувати і провести це різдвяне дійство».