Різдвяний піст: священник з Івано-Франківщини про значення та хто може не дотримуватись

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.

Про дотримання посту журналістка Фіртки поспілкувалась з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

Зі слів монаха, Українська Греко-Католицька Церква протягом літургійного року має чотири пости, серед яких — Чотиридесятниця, або так званий Великий піст, Пилипівка або Різдвяний піст, Успенський і Петрівка.

"Кожен із них встановлений Церквою для того, щоб підготувати численних вірних до визначної події історії спасіння, котру активно переживаємо в те чи інше церковне свято.

Отже, будь-який період посту є часом нашого духовного відновлення та поглиблення стосунків із Господом і ближніми. Найперше до різдвяного треба підготуватися духовно, зробити важливі духовні постанови на цей час.

Можна теж подбати за заготівлю продуктів, які ви будете споживати в цей період, готуючись до Христового народження. Цей піст не є такий строгий, як перед Великоднем", — каже монах.

Миколай Микосовський зауважує, дотримуватися постів — це третя церковна заповідь.

"Відповідно до правил посту в нашій Церкві від будь-якого обов’язку постити звільняються: діти до 14 років та особи, яким виповнилося 60 років, важкохворі, вагітні, матері після пологів і ті, що годують немовлят грудьми, ті, що подорожують (якщо час подорожі перевищує вісім годин).

А також ті, хто важко працює та ті, що харчуються зі столу інших, убогі, котрі живуть з милостині тощо.

Важливо зрозуміти, що справжній піст не є дієтою чи голодуванням. У ньому слід найперше стримуватися від гріха (уже потім від непісних страв), чинити щоденно добрі діла, молитися, читати Святе Писання й над ним роздумувати. Можемо цей піст пожертвувати за наших військових, які мужньо захищають Україну від окупантів-московитів.

Ще слід посповідатись перед Різдвом. Щоб Ісус теж зміг народитися в нашій душі.

Всім плідного різдвяного посту перед зустріччю з новонародженим Спасителем світу", — зазначає священник.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Передвеликодній тиждень: важливість та значення Чистого четверга

«Насамперед очистити душу у сповіді, а вже потім робити в хаті порядки», — священник про духовну підготовку до Великодня

Духовні та практичні виклики під час війни: розмова із сестрою Згромадження Пресвятої Родини

Одержима злим духом дівчина, чудотворна ікона та війна: розмова із монахом Василіанського монастиря, що на Ясній Горі у Гошеві (ФОТО)

«Коли на тебе нападають — захищати потрібно на усіх фронтах», — отець Антоній Яремчук про роль церкви під час війни 


15.11.2024 6640
Коментарі ()

02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

899
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

827
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1296
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2678
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1469
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2236 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

785

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

837

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1730

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1728
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

447
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

522
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18432
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7553
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3726
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1124
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10841
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

504
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

400
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

576
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

510