
Релокація підприємств та працівників у західні регіони України спричинила структурні зміни ринку праці. Частка актуальних вакансій в західних областях у перший місяць літа зросла, порівнюючи з довоєнним періодом. Не зважаючи на внутрішню міграцію конкуренція у Львівській, Івано-Франківській та інших західних областях залишається найнижчою порівнюючи з східними чи центральними регіонами.
Про це пише Фіртка з посиланням на експертно-аналітичний центр кадрового порталу grc.ua.
Починаючи з квітня частка актуальних вакансій в західних регіонах країни збільшилася. Це пояснюється, по-перше, тим, що на фоні відчутного падіння ринку праці у областях, які постраждали від війни найбільше, підприємствам Західної України вдалося зберегти свою діяльність. По-друге, компанії, які скористалися державною програмою релокації, вже відновили свою діяльність на новому місці.
За даними Міністерства економіки України, завершили переїзд з областей, де тривають бойові дії, вже 606 підприємств. Відновили роботу на нових локаціях 392 компанії. Загалом на релокованих підприємствах працюють десятки тисяч людей. Таким чином, більше можливостей для працевлаштування є не лише в українців, які переїхали разом зі своїми роботодавцями, але й у місцевих жителів Західної України.
Найчастіше релокація підприємств відбувається у Львівську, Закарпатську та Чернівецьку області. Також популярними для переїзду є Тернопільська та Івано-Франківська області. Це має відображення у динаміці збільшення кількості пропозицій роботи на Заході України. Прикарпаття увійшло до десятки областей із найбільшою кількістю вакансій станом на початок червня. В Івано-Франківській області відкрито 2,3% вакансій від усіх в Україні.
Найголовніше питання, яке турбує працівників, це рівень заробітної плати.
"У Львові на початку червня пропонують високу середню зарплату у розмірі 23 200 грн. На її рівень впливає велика кількість вакансій для спеціалістів ІТ-сфери, у яких традиційно високі щомісячні компенсації.
В інших областях Західної України не такі високі зарплати. В Чернівецькій області медіанна зарплата на початку червня складає 17 100 грн, у Закарпатській – 16 300 грн, в Івано-Франківській – 15 100 грн, в Рівненській – 15 000 грн.
Трохи нижчі зарплати в середньому пропонують у Хмельницькій області – 13 900 грн, у Тернопільській області – 12 100 грн, найнижча середня зарплата серед усіх областей Західної України у Волинській області – 11 300 грн",- зазначили експерти.
Перелік найбільш затребуваних професій у Західній Україні майже співпадає зі всеукраїнською статистикою. Щоправда, до десятки спеціалістів, для яких найбільше роботи, не потрапили представники сфери маркетинг, реклама та PR, а також медики та фармацевти, для яких загалом в Україні багато вакансій.
Найчастіше в областях західного регіону країни шукають продавців, касирів, менеджерів з продажу, працівників сфери транспорту та логістики, робітничий персонал, будівельників. Затребуваними також є ІТ-спеціалісти.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Ситуація стабілізується: майже 70% мешканців західних регіонів повернулись до роботи
Відомо, як українці адаптувалися до життя в умовах війни — опитування