Плани на життя після війни в основному пов’язані із подорожами, які можна розглядати і як знайомство зі своєю країною для тих, хто мало їздив до цього, і як можливість відвідати близьких.
Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна група «Рейтинг», передає
Фіртка.
Подорожувати країною після війни планують 55% українців.
Також професійний розвиток, нові знання в цілому є другим дуже актуальним напрямком планів, бо попереду відновлення країни, в професійній площині та структурі зайнятості відбудуться зміни — українці це розуміють і вже 49% роздумують як отримати додаткову освіту чи нові знання, а 38% — освоїти нову професію.
Водночас 27% мріють після війни відкрити свою справу, 21% — піти нову роботу.
Під час війни можливість піклуватися про когось має високе значення, тож 25% після війни хочуть завести домашнього улюбленця.
Майже всі хочуть або залишитися вдома або повернутися до дому.
Зазначимо, що плани тих, хто покинув своє місто відрізняються від тих, хто залишився. Ті, хто поїхав більше хочуть подорожувати країною. І суттєво більше хочуть отримати додаткову освіту чи нові знання (61% проти 47%), освоїти нову професію (51% проти 35%) та відкрити свою справу (40% проти 23%).
До слова, 65% мешканців західних регіонів
вважають, що повне знищення українського народу — основна мета нападу росії на Україну.
Крім того, понад 55% мешканців західних областей
впевнені, що війна з росією завершиться завдяки переговорам.
Довідково: опитування провели серед 1 000 респондентів від 18 років у всіх областях, окрім окупованих територій Криму й Донбасу.
Опитували телефоном з використанням комп'ютера.
Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав Указ № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні». Так, відповідно до указу, воєнний стан
запроваджується з 5:30 години 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
Водночас українцям пояснюють, що звуки сирен, переривчасті гудки підприємств або звуки гучномовця, що тривають упродовж кількох хвилин, — означають попереджувальний сигнал «Увага всім».
Розповідаємо, що треба робити, почувши такий сигнал.
Що було раніше?
21 лютого президент росії володимир путін заявив про визнання росією незалежності окремих районів Донецької та Луганської областей. Згодом він оголосив про введення регулярних російських військ на ці окуповані території для «підтримки миру».
24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій ліній кордону з росією та Білоруссю.
Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.
До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни