Серед мешканців західних областей, які мали роботу до війни, половина — 49% — сьогодні не працюють.
Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна група «Рейтинг», передає
Фіртка.
Водночас 28% працюють у звичному режимі, 19% — віддалено або частково, лише 2% — знайшли собі нову роботу.
«Це показник не лише економічних проблем, але і соціально-психологічних.
Робота — це не лише економіка, це звичний спосіб життя, спілкування та взаємодія з іншими, структурованість часу, те, що стабілізує, надає впевненості, знижує тривогу і підвищує самооцінку», — йдеться у повідомленні.
Так, суттєва частина громадян втратили таку підтримку і більш вірогідно отримали вищий рівень дезадаптації. Найбільше це торкнулося мешканців сходу (74%), молоді до 35 років (60%) та тих, хто покинув своє місто (66%).
Зазначимо, що економічне становище внаслідок війни не змінилося лише у 22% мешканців західних областей, у 43% значно погіршилося, у 35% скоріше погіршилося.
Зазначимо, що 31% опитаних мешканців заходу вважають, що їх заощаджень вистачить лише на місяць, 27% — до двох місяців, 13% — до трьох, а 21% — до пів року і більше.
Проте, пандемія COVID-19 навчила українців заощаджувати та відсоток тих, хто підвищив свою матеріальну безпеку в кризу виріс. Тому з врахуванням соціально-економічної та психологічної важливості зайнятості, зараз дуже важливо наскільки це можливо відновити роботу.
До слова, 65% мешканців західних регіонів
вважають, що повне знищення українського народу — основна мета нападу росії на Україну.
Крім того, понад 55% мешканців західних областей
впевнені, що війна з росією завершиться завдяки переговорам.
Довідково: опитування провели серед 1 000 респондентів від 18 років у всіх областях, окрім окупованих територій Криму й Донбасу.
Опитували телефоном з використанням комп'ютера.
Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав Указ № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні». Так, відповідно до указу, воєнний стан
запроваджується з 5:30 години 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
Водночас українцям пояснюють, що звуки сирен, переривчасті гудки підприємств або звуки гучномовця, що тривають упродовж кількох хвилин, — означають попереджувальний сигнал «Увага всім».
Розповідаємо, що треба робити, почувши такий сигнал.
Що було раніше?
21 лютого президент росії володимир путін заявив про визнання росією незалежності окремих районів Донецької та Луганської областей. Згодом він оголосив про введення регулярних російських військ на ці окуповані території для «підтримки миру».
24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій ліній кордону з росією та Білоруссю.
Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.
До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни