Війна внесла корективи у життя українців, зокрема в їхній емоційний стан. У спокійному емоційному стані перебувають лише 8% опитаних.
До війни цей показник складав 22-26%.
Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна група «Рейтинг», передає Фіртка.
Найбільш напруженими почуваються старші люди та жінки. Серед чоловіків у стресі перебувають лише 35% респондентів.
Проте, лише 5% респондентів зазначили, що перебувають у складній ситуації. Ще 44% зазначали, що мають труднощі, але вони терпимі.
Решта опитаних наголосила, що вони знаходяться у відносно нормальних обставинах.
Зокрема, на Заході 35% зазначали, що мають труднощі, але вони терпимі, лише 4% респондентів — перебувають у складній ситуації.
Водночас 50% опитаних активно намагаються розв'язувати свої проблеми. Найменш активні — мешканці сходу, молодь більше схильна перечекати та не поспішати з рішеннями — 40%. Так само діють й ті респонденти, які втратили роботу.
Зазначимо, що українці згуртувалися та активно підтримують один одного. Так, 94% опитаних мають миролюбні стосунки з близькими та знайомими. Також хороші взаємини зберігаються із сусідами, зазначають 89% респондентів.
Агресії до маловідомих осіб українців не мають, що свідчить про високий рівень довіри та низький рівень підозрілості до співгромадян.
Нагадаємо, лише 2% мешканців західних областей відчувають себе критично виснаженими через війну. Найменш стійкими та найбільш уразливими є мешканці сходу, пенсіонери та ті, хто втратили роботу.
До слова, серед мешканців західних регіонів переважна більшість підтримують і вступ до ЄС, і вступ до НАТО. На Півдні та Сході підтримка євроатлантичної інтеграції нижча.
Крім того, 79% українців звинувачують «простих росіян» у вторгненні. Також 77% тих, хто мав в росії рідних або друзів, припинили з ними спілкуватись — або з усіма, або принаймні з деякими людьми.
Також понад 90% мешканців західних регіонів вважають, що росія має оплатити відбудову України після війни.
Довідково: опитування провели методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.
У ньому взяли участь 1 200 респондентів.
Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.
Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,8%.
Що було раніше?
24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій лінії кордону з росією та Білоруссю.
Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.
До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.
Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Будь ласка, підтримайте редакцію!
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: