Резиденція "Периферії": на Івано-Франківщині митці з різних країн обговорили, якою бачать війну в Україні

Резиденція "Периферії" зібрала у селі Бабин Косівського району, що на Івано-Франківщині, письменників, художників, композиторів та інші митців з різних країн. Учасники заходу обговорювали питання війни в Україні та ділилися власним досвідом.

Про це Суспільному розповіла менеджерка проєкту Юлія Париш, передає Фіртка.

З її слів, з-поміж 11 учасників — четверо іноземців. Місцем для своїх дискусій та проживання вони обрали хату-майстерню.

"Це — дворічний проєкт. Участь у ньому бере не тільки наша українська організація, але ще й організація з Польщі, Австрії, Румунії та Німеччини. В кожній з цих країн буде відбуватися якась своя резиденція на певну тематику", — розповідає Юлія Париш.

Художник із Харкова Даніїл Ревковський розповідає, що кілька років хотів потрапити до хати-майстерні та врешті йому це вдалося. Митець малюватиме гірські краєвиди, опираючись на референс свого діда, який малював Карпати під час Першої світової війни, перебуваючи у лавах австро-угорської армії.

"Дідо робив малюнки місцевості. В нього була велика колекція. Вона досі у мене в Харкові залишилася. Потім він потрапив у полон російської царської армії. Мені цікаво, як тут відбувалися події Першої світової війни, бо це — перша тотальна війна і вона відбувалася на теренах цих територій", — каже Даніїл Ревковський.

Композиторка Анна Хвиль взяла із собою різні види мікрофонів. З її слів, вони можуть записати те, що не чує людське вухо.

"Вони записують вібрації, які є під водою. Їх можна занурювати в джерела. З цими мікрофонами результати непередбачувані. Це — скоріше, як методи дослідження середовища. Щоразу думаєш, що буде по одному, пробуєш, а воно — по іншому. Інколи здається, що ніякого цікавого звуку не буде, але ти слухаєш, і щось виходить", — каже Анна Хвиль.

Вальдемар Татарчук з Польщі ставить перформанси, крім того, є директором однієї із галерей у Любліні. Митець розповів, чому вирішив взяти участь у цій резиденції.

"Це — мій обов'язок допомагати українським художникам і художницям. Але ця допомога має бути такою, яку вони б хотіли, яка їм потрібна. Тому треба приїжджати, розмовляти та питати", — каже Вальдемар Татарчук.

Митці перебуватимуть у Бабині три тижні. У межах програми заплановані поїздки навколишньою місцевість та походи у Карпати, каже Юлія Париш.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську провели "Містичні читання"


12.08.2023 Іван Муканик 591
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2820
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20964
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1923
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1308 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2331
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3995

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

634

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2097

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

783

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1378
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

49
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

438
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

967
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

49
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

709
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

709
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

657
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8151
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

719 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

845
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2128 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

795