Нещодавно профільним відомством Івано-Франківської ОДА було розпочато тендерну процедуру довгоочікуваного ремонту вулиці Набережної імені Василя Стефаника в місті Івано-Франківську. Учасники тендеру вже подали свої пропозиції і тендерний комітет з дня на день повинен оприлюднити результати тендеру.
А тим часом Проектно-кошторисним об’єднанням «Політехніка» при Національному університеті «Львівська політехніка» виготовлено Звіт по темі «Рекомендації щодо капітального ремонту Набережної вулиці ім. Василя Стефаника в м. Івано-Франківську».
Як повідомлялося раніше в ЗМІ, фахівці відзначали, що об’їзна дорога розрахована на серйозні навантаження. Теперішній стан дорожньої основи жахливий. Вона або практично знищена, або не відповідає нинішнім, а, тим більше, майбутнім вимогам трафіку.
Проектно-кошторисним об’єднанням «Політехніка» серед двох пропонованих технологій ремонту Набережної ім. стефаника зробила однозначний висновок щодо доцільності проведення ремонту за сучасним методом холодного ресайклінгу, який використовується в Європі.
Проектно-кошторисним об’єднанням «Політехніка» при Національному університеті «Львівська політехніка»наведено наступні аргументи на користь сучасних технологій:
1. Згідно норм щодо проектування дорожніх одягів для автодоріг такого типу як Набережна ім. В.Стефаника мінімальний потрібний модуль пружності основи під асфальтобетонним покриттям повинен становити не менше 150 МПа. А отже є необхідність у посиленні існуючого конструктиву дороги (оскільки розрахунковий модуль пружності існуючого дорожнього одягу становить 142 МПА), що передбачено тільки в варіанті №3… (за методом холодного ресайклінгу – ред.) шляхом використання методу холодного ресайклінгу.
2. Згідно з нормативними документами (ВБН В.2.3-218-186-2004) коефіцієнт допустимого пружного прогину становить 1,43. Якщо здійснювати капітальний ремонт дороги по проекту… (за традиційними технологіями – ред.) (варіант№1,№2), даний коефіцієнт буде становити від 1,11 до 1,328, що є менше від необхідного. У разі використання при капітальному ремонті проекту…(з використанняv методу холодного ресайклінгу – ред.) (варіант №3) даний коефіцієнт становитиме 1,48 , що є більшим від нормативного.
3. Варіант №3 …. за рахунок використання технології холодного ресайклінгу дасть змогу зняти проблему відображення існуючих тріщин на новому покритті в процесі експлуатації, що унеможливить передчасне руйнування дорожнього одягу. При застосуванні варіантів № 1 та № 2 … в процесі експлуатації дороги існуючі тріщини старого дорожнього одягу протягом найближчого часу знову з’являться в новому дорожньому одязі (ефект просвітлених тріщин).
4. Влаштування шару зносу за варіантом №3… дасть змогу підтримувати транспортно-експлуатаційні показники дороги на високому рівні та збільшить міжремонтні терміни.
Отже, експерти однозначно на стороні сучасних європейських методів більш якісного та надійного ремонту на роки.
А івано-франківцям залишається лише дочекатися рішеня тендерного комітету: чи буде Набережна ремонтуватися «як в Європі», а чи «як завжди».