Ректора ІФНТУНГ Євстахія Крижанівського обрано академіком Національної академії наук України (фото)

 

 

Сьогодні відбулась прес-конференція дійсного члена (академіка) Національної академії наук України, ректора ІФНТУНГ Євстахія Івановича Крижанівського.

 

Для університету нафти і газу та й для усієї Західної України нещодавно, 6 березня, відбулась знаменна подія: Євстахій Крижанівський, ректор ІФНТУНГ отримав найвищий науковий титул – звання академіка наук, передає Фіртка.

 

За весь час існування НАН України тільки троє професорів із Івано-Франківщини були удостоєні звання академіка Національної академії наук України. Наразі Євстахій Крижанівський, вихідець з Побережжя Тисменицького району, є єдиним в області дійсним членом НАН України.

 

Привітати з почесним званням ректора завітав до університету нафти і газу голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук.

 

«Мене переповнює гордість, адже я повною мірою формувався як людина, як спеціаліст завдяки Євстахію Івановичу. І для мене сьогодні честь від імені облдержадміністрації, від імені депутатського корпусу привітати Вас з такою подією. Це дійсно на сьогоднішній день єдиний академік на теренах нашої області, який працює, віддаючи душу і серце, я знаю як він фанатично віддається своїй справі. Хочу сказати, що присвоєння Вам звання академіка в день Євстахія було символічним. Тож хочу побажати Вам міцного здоров’я, мирного неба, наснаги. Ви сьогодні є прикладом партіотизму мешканців нашої області, це проявляється у вашій роботі, у відношенні до студентів, а також у тому, як Ви допомагаєте мені, голові ОДА, у цей складний енергетичний кризовий час. Я Вам дуже дякую і низько схиляю голову. Бажаю многих, благих літ», - побажав Олег Гончарук.

 

Після привітань, ректор ІФНТУНГ, академік НАН України Євстахій Крижанівський зауважив, що структура наукових досліджень має відповідну ієрархію і координує всі дослідження Національна академія наук України. І, прийшовши на посаду ректора університету, спільно з коллективом, було поставлено велике завдання, щоб університет попав у відповідні рейтинги і виконував ті завдання, які були перед ним поставлені.

 

"Сталось так, що потрібно було формувати нову вищу освіту після розпаду Радянського Союзу. Тому в університеті пройшли певні перерозподіли напрямів підготовки. Тоді нафтогазова справа, якій зобов'язаний був служити наш університет в Україні, була ліквідована. Акцент в діяльності університету ставився на гірництві. Однак нам треба було робити кроки, щоб забезпечити входження України в Європейський освітній простір. Дуже важко приходилось переконувати керівництво держави, що нафтову справу у нашій державі треба зберегти. Мені як ректору, єдиного на той час Інституту нафти і газу прийшлось тричі робити доповіді на колегії Міністерства і виступати на трибуні Верховної Ради. Так склалось, що Україна протягом багатьох років будувала так свій енергетичний баланс, в якому понад 60% займали нафта і газ і вся інфраструктура була побудована на цьому. А в 60-ті роки величезні запаси в українських надрах були спустошені, оскільки ми перші в Європі здійснювали промисловий видобуток нафти й газу і транспортували його в Москву, Ленінград, Молдавію», - розповів Євстахій Крижанівський.

 

За словами Крижанівського, як тоді, так і тепер, ВНЗ поставив перед собою завдання досягти статусу дослідницького університету.

 

«Ми поставили перед собою завдання, щоб вцілому наш університет піднявся на найвищу сходинку. Нас змушує це робити життя, адже нам це дасть можливість стати мобільнішими та контактувати на міжнародному рівні. Відтак, наразі у нас ідуть приготування до визначення такого статусу. У зв’язку з прийняттям нового Закону України про вищу освіту вже чітко визначені критерії. Зокрема, в ньому вказано, що тільки той університет, який забезпечив прорив на рівні держави має право отримати статус дослідницького. Це напрям, над яким ми сьогодні працюємо: забезпечення енергетичної безпеки держави через збільшення власного видобутку газу», - зазначив Крижанівський.

 

У зв'язку з цим Євстахій Крижанівський отримав персональне завдання президента НАН України академіка Бориса Патона, створити відповідну концепцію.

 

Відтак, Крижанівський заявив, що на сьогодні така концепція сформована.

 

«Сьогодні ми знаємо, що маємо казати Уряду, якою дорогою ми маємо спрямувати бізнес, щоб ми перестали бути залежні від імпорту газу і особливо від споживання російського газу. Ми знаємо яким чином добувати газ і якщо треба буде видобувати сланцевий газ – то ми також знаємо, як це робити без шкоди довкіллю», - повідомив академік Крижанівський.

 

Варто зауважити, що вибори дійсних членів (академіків) і членів-кореспондентів Академії проводяться за рішенням президії не рідше ніж один раз на три роки за наявності вакансій в умовах широкої поінформованості наукової громадськості. На всіх етапах виборів президія створює необхідні умови для всебічного обговорення кандидатур. Дійсні члени (академіки) обираються із числа членів-кореспондентів Академії, які мають вагомі досягнення в науці, підготовці наукових кадрів та формуванні наукових шкіл і працюють в Україні. Кандидатами, обраними у дійсні члени (академіки), вважаються особи, за яких проголосувало не менш як дві третини дійсних членів (академіків), які брали участь у голосуванні.

 

На нещодавніх виборах з чотирнадцяти кандидатів було проголосовано за дванадцятьох. За Євстахія Крижанівського на виборах не було жодного голосу проти, всі одноголосно проголосували за.

 

Колектив ІФНТУНГ побажав Євстахію Івановичу творчого натхнення в досягненні нових наукових звершень, успіхів у багатогранній й діяльності, удачі та доброго здоров’я.

 

 

 

 

 

 

 

 


11.03.2015 1352 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

337
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13826 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1579
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

872
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6143
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1725

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

640

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1468

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1279

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1168
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

522
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

661
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1581
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

604
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

882
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5926
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13659
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

252
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

550
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

487
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

794 2