
У місті Краків (Республіка Польща) 4-5 травня 2015 року відбувся Європейський Конгрес місцевих урядів. Згідно Лісабонського договору нині Єврокомісія зобов'язана консультуватися з місцевими та регіональними органами влади країн ЄС та їх об'єднаннями вже у ході попереднього законодавчого процесу.
Це означає, що Регіональний вимір європейської інтеграції є найважливішим. Тож серії дводенних дебатів і зустрічей під девізом «Європа регіонів – відкриття нового» були присвячені проблемам польського та європейського самоврядування, інформує Фіртка.
Серед понад тисячу осіб з усієї Європи, що приїхали на Конгрес, однією з найбільших та найактивніших делегацій була українська.
Представники органів самоврядування з усіх куточків нашої країни брали участь у багатьох обговореннях найцікавіших й найгостріших питань, зокрема децентралізації.
У дискусії, присвяченій побудові локальної ідентичності «Місцеві уряди й історія», взяв участь ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, професор Ігор Цепенда.
Він презентував учасникам Конгресу амбітний проект відновлення астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван, підкресливши важливу роль органів місцевого самоврядування, за допомогою яких Прикарпатському та Варшавському університетам вдалося розпочати складний шлях рятування цієї унікальної історичної спадщини двох народів.
Також Ігор Євгенович розказав про реалізацію плану створення Центру зустрічей української та європейської молоді у Микуличині, який, зокрема, слугуватиме не тільки молодіжним обмінам та налагодженню контактів між українцями та поляками, а й допоможе новому поколінню через безпосереднє спілкування подолати деякі негативні історичні стереотипи, пов’язані із самоідентифікацією.
Ректор також підкреслив, що перші кошти на реалізацію проекта Центру зустрічей було надано саме за сприяння обласної ради, хоча далі його будівництво відбуватиметься коштом грантів Євросоюзу.