Рекомендації щодо економії витрат на електроенергію

 

Використання альтернативних джерел енергії та електричних систем опалення - впевнений вибір, який вже давно зробила Європа та інші розвинені країни світу. Аналізуючи їх досвід, можна точно сказати, що мінімізація споживання природного газу - правильний крок, який робить зараз і наша країна.

Гостра газова проблема та, як наслідок, всебічне стимулювання урядом переходу на обігрів електрикою зчинили в Україні справжній бум на електричні системи опалення. Населеннякупляє електрообігрівачі у магазинах, міняє старі газові системи на електричні або встановлює останні як додаткове джерело опалення. І хоча тарифи на електроенергію не варто й порівнювати з неймовірно високими цінами на газ, вона також не дешевіє. Як же можна мінімізувати витрати на електроопалення?

 

Ось декілька корисних порад, дотримуючись яких, ви значно з економите свої кошти, не обмежуючи себе у теплі й комфорті.

  1. Фінансові витрати на електроопалення безпосередньо залежать від теплоізоляції приміщення. Не варто чекати морозів, щоб звернути увагу на прогалини в утепленні вашої будівлі. Жодна система опалення Вас не врятує, якщо приміщення має великі тепловтрати (тонкі стіни, щілини, недостатньо утеплені покрівля, фасад, вікна тощо). Про енергозбереження потрібно піклуватися постійно. Утеплення помешкання дозволить вам зменшити витрати на опалення, забезпечить комфорт і затишок. Зараз існує велика кількість технологій, сучасних матеріалів. Навіть маленька, як сірник, щілинка - це тепловтрати теплого повітря. А навіщо Вам обігрівати вулицю?
  2. двотарифного лічильника обліку електричної енергії дає змогу економити кошти за спожиту електроенергію.При встановлені такого лічильника, витрати на електроенергію будуть рахуватись за такою схемою: з 7:00 до 23:00 електроенергія оплачується за 100%-м «денним» тарифом, а з 23:00 до 7:00 - за так званим «нічним» тарифом, тобто 50% від існуючого тарифу. Тут немає підводних каменів - використовуйте максимум електроенергії вночі та економте.
  3. Управляйте вашими електричними обігрівачами за допомогою терморегуляторів (термостатів), які реагують на температуру повітря в приміщенні. У кожну кімнату встановлюється один терморегулятор, який управляє роботою опалювального обладнання, що у ній встановлено (це може бути як один обігрівач, так і декілька). Якщо у вас обігрівачі з проводом і вилкою, кожен з них можна підключити за допомогою індивідуального розеткового термостата (він вставляється у розетку, а в нього-вилка панелі). Терморегулятор забезпечить суттєву економію електроенергії. Окрім того, термостати можуть підтримувати мінімальну температуру при тривалій відсутності людей в приміщенні, що дуже зручно у випадку з заміськими, дачними будиночками або на час відпусток, відряджень. Обов'язково використовуйте з електроопаленням програматори, щоб планувати роботу системи опалення погодинно/потижнево, і отримуйте додаткову економію електроенергії - до 30%. Вони вмикають обладнання лише в потрібний час або через необхідні інтервали часу, наприклад, весь день система опалення працює в «підтримуючому» режимі, а за годину до вашого повернення додому «підганяє» температуру в помешканні до комфортного для вас показника.
  4. Оформіть тариф на електроопалення. Цей тариф передбачений чинним законодавством. Згідно з Постановою НКРЕКП від 26.02.2015 №220, власники приватних будинків та квартир, обладнаних системою електричного опалення в установленому порядку, в опалювальний період (з 1 жовтня по 28 лютого 2017 року) оплачують електричну енергію за так званим зниженим тарифом -по 71,4 коп. до 3600 кВт/год включно.


13.12.2016 1181 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

191
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

787
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1781
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3333
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2264 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4462

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

622

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

551

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

541

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

576
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10177
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1014
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

4609
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

808
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2606
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1023
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34272 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

463
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

531
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

873 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1091