Рейтинг найголовніших призначень 2015 року на Прикарпатті

 

 

2015 рік був нелегким для іванофранківців. Він приніс з собою багато розчарувань, адже всі очікували, що після революційних подій ми будемо жити по-новому. Натомість, ціни зросли, люди розчарувалися у владі, а корупція й надалі процвітає. Однак деякі зміни все ж таки відбулися. Зокрема, Фіртка пропонує вашій увазі ТОП-12 призначень минулого року.

 

2015 рік розпочався із скандального призначення на посаду головного лікаря обласного Центру екстреної медичної допомоги Володимира Похмурського.

 

Володимир Похмурський

 

Варто зазначити, що Володимир Похмурський був особисто запрошений на посаду керівника ЦЕМД Івано-Франківської області тодішнім очільником Департаменту охорони здоров’я Романом Мельником. Декого таке призначення неабияк обурило, адже ходять чутки, що Похмурський перебуває з Мельником у родинних стосунках. Натомість, Похмурський такі закиди спростовував, зазначивши, що посаду отримав виключно за наполегливу роботу.

 

У березні 2015 року міністр МВС Арсен підписав наказ, згідно з яким начальником обласної міліції Прикарпаття призначив полковника міліції Віктора Шкутова.

 

Віктор Шкутов

 

На цій посаді він змінив полковника міліції Миколу Семенишина. До того як стати головним міліціонером області Шкутов  очолював міську міліцію в Івано-Франківську. За час свого керівництва він ще не встиг відзначитись чимось особливим, але рік для нього виявився теж нелегким, адже в області трапилось чимало резонансних злочинів. Наразі Віктор Шкутов призначений радником міністра МВС та т.в.о. начальника Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області. Варто зазначити, що попередник Шкутова Микола Семенишин керує обласним управлінням поліції Хмельницької області.

 

Змінила керівника і обласна прокуратура, та тут не обійшлося без скандалу. Колишній прокурор Івано-Франківської області Ігор Настасяк критично висловився на адресу голови Одеської облдержадміністрації Михайла Саакашвілі. 19 червня під час круглого столу Ігор Настасяк заявив, що «не дозволив би губернатору робити привселюдну «порку» головного прокурора», маючи на увазі різкі вислови Саакашвілі на адресу одеських прокурорів. Більше того, за словами Настасяка, очільник Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук «перед тим, як зробити щось різке», радився з ним. Після таких заяв, Генпрокуратура звільнила Ігоря Настасяка із займаної посади, а на його місце призначила закарпатця Владислава Братюка.

 

Владислав Братюк

 

Однак, таке призначення викликало обурення у місцевих активістів. «Правий сектор Прикарпаття»  назвав Братюка «царем Тячівщини» звинувативши його у хабарництві, покриванні злочинців, а також перебуванні на керівній посаді в прокуратурі в часи режиму Януковича. В свою чергу, місцева «Самооборона», під час офіційного представлення Братюка, заявила, що громада дає новопризначеному прокурору «100 днів кредиту довіри», інакше його чекає «смітникова люстрація». Та згодом про цей «кредит» всі забули: Братюк продовжує працювати на посаді, а ПС і «Самооборона» не мають до нього вже жодних претензій.

 

Не менш резонансним стало призначення Мирона Матейка директором департаменту охорони здоров'я Івано-Франківської облдержадміністрації.

 

Мирон Матейко

 

До того як сісти в крісло головного медика області Мирон Матейко очолював Галицьку ЦРЛ. Місцеві активісти неодноразово вимагали люстрації Матейка звинувачуючи його у корупції і хабарництві, а Галицька райрада двічі звільняла його з посади головного лікаря ЦРЛ. Та попри це Мирон Матейко все ж таки повертався на посаду оскаржуюючи рішення депутатів у суді.

 

Нагадаємо, що під час керівництва Мироном Матейком районною лікарнею КРУ виявила ряд порушень: нецільове використання бюджетних коштів на суму 264 тис. гривень, медзаклад незаконно отримав доходи на суму понад 100 тис. гривень, встановлені факти порушення обігу наркотичних та психотропних засобів, виявлені зайві витрати бюджетних коштів на суму понад 145 тис. гривень, порушення порядку нарахування відпускних медперсоналу – завдані збитки майже 50 тис. гривень, виявлені порушення у проведенні тендерних процедур, також завищена вартість будівельних робіт – спричинені збитки на 47,5 тис. гривень та ін.

 

Однак, це не зупинило керівництво області призначити Мирона Матейка головним лікарем Прикарпаття.

 

Неабиякі баталії розгорілися під час призначення директора обласної філармонії. Ще 20 березня з екс-директором Івано-Франківської обласної філармонії Андрієм Савкою закінчився трирічний контракт. Опікунська рада Філармонії рекомендувала владі продовжити його автоматично, проте у влади вже був інший "план". Заступник голови ОДА Ігор Пасічняк назвав звернення Опікунської ради однобоким і таким, що не відтворює повністю картину ситуації, яка склалася. Відтак, Савку звинуватили у зловживанні службовим становищем та втручанні у творчий процес колективу. Відповідно, управлінням культури ОДА була проведена перевірка. Наводилися цифри зменшення середньої кількості відвідувачів закладу та інше. Хоча офіційна статистика, яку наводять у самій Філармонії, значно відрізняється від цифр, які демонстрували в ОДА.

 

Після цього, без обіцяного конкурсу, обласну філармонію очолив Василь Тимків. Обласна рада уклала з ним договір на три роки.

 

Василь Тимків

Нагадаємо, Василь Тимків відомий широкому загалу завдяки неприємному інциденту. Він, як член Офісу реформ заснув під час обговорення питання добровільного об'єднання територіальних громад навколишніх сіл Бурштина.

 

Минулого року нового керівника отримала і Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області. У квітні, очолив САД уродженець Долини Микола Проців, однак на своїй посаді він пропрацював всього 4 місяці.

 

 Микола Проців

Його звинуватили у непрозорому проведенні тендерів, використанні застарілих технологій ремонту доріг і розкраданні коштів. В свою чергу, Проців заявив, що вирішив написати заяву на звільнення, бо йому заважають працювати «зі всіх сторін». «Я б хотів, але нажаль не можу дати того результату, що від мене очікує керівництво області та укравтодору. Я просто прийшов робити дороги, а не обслуговувати інтереси багатіїв, не красти і не давати красти, а просто робити дороги», – повідомив на прощальній прес-конференції Микола Проців. Відтак, його місце зайняв Василь Буджак, колишній очільник Городенківської РДА.

 

 Василь Буджак

Відповідно до наказу Міністра оборони України Івано-Франківським обласним військовим комісаром, а також начальником Івано-Франківського військового гарнізону минулого року було призначено полковника Володимира Ярмошука.

 

 Володимир Ярмошук

Полковник Володимир Ярмошук родом з Волинської області, Локачинського району, села Коритниця. У 1992 році закінчив Талліннське Вище військово-політичне училище. Після цього тривалий час обіймав посади у 51-ій механізованій бригаді. А з 1998 року проходив службу на різноманітних посадах у військкоматах Івано-Франківської області. Зокрема, Володимир Ярмошук очолював об’єднаний Надвірнянсько-Богородчанського районний військкомат. Саме цей військкомат показав найкращий результат під час четвертої хвилі мобілізації на Прикарпатті. Володимиру Ярмошуку на своїй попередній посаді вдалося мобілізувати до війська найбільшу кількість офіцерів – 77% при 53% в середньому по області. Крім того, з початку антитерористичної операції на Сході України Володимир Ярмошук одним з перших подав рапорт стосовно скерування на фронт. Клопотання офіцера було враховано вищим командуванням і полковника було скеровано до міста Старобільськ, де він виконував обов'язки заступника військового коменданта.

 

Варто згадати і про посадовців, які не так давно отримали «теплі місця» в міській раді Івано-Франківська. Зокрема, це заступники міського голови Олександр Левицький та Олексій Кайда, а також секретар міської Ради Оксана Савчук.

 

 

 Олександр Левицький

Левицького у Франківську добре знають, як «чоловіка Божого», який відзначився своєю хамською поведінкою ще у 2014 році. Після призначення Левицького на посаду заступника міського голови, мешканці міста навіть зареєстрували петицію вимагаючи його звільнення. Адже, на їхню думку, він ганьбить імідж Івано-Франківська.

 

Щодо Олексія Кайди, то цей заступник відзначився своїм дрескодом, адже ходить на роботу у камуфляжі. Зовнішній вигляд Олексія Кайди викликав неабияке обговорення у соцмережах.

 

 Олексій Кайда

Іванофранківці почали сперечатися, чи доцільно ходити у формі на роботу в міську раду, коли волонтери збирають допомогу, аби відправити військовим на Схід. Та на такі закиди Кайда відповів, що є військовослубовцем ЗСУ, а після того, як буде проведена демобілізація четвертої хвилі, він одягне костюм і краватку. «Наголошую, це не є понти - це обов'язок кожного військовослужбовця», - зазначив Кайда.

 

Легким шоком для іванофранківців стало призначення Оксани Савчук на посаду секретаря міської ради.

 

Оксана Савчук

Без жодних обговорень, шляхом таємного голосування 27 івано-франківських депутатів підтримали кандидатуру «свободівки». Варто зазначити, що у попередньому скликанні міськради Оксана Савчук працювала головою постійної депутатської комісії з питань духовного відродження, науки, освіти, культури, молодіжної політики та спорту. Після обрання депутатом минулого скликання вона разом з колегою по фракції і однопартійцем Михайлом Сеньківим у 2011 році заснували дві компанії, які регулярно освоювали кошти в сфері ЖКГ міста, – ТОВ "Гендлярка" і ТОВ "Комунальні інвестиції". У 2014 році "Гендлярка" поза конкурсом отримала дозвіл на облаштування 9 зупинок громадського транспорту (в тому числі й закладами торгівлі). 

 

Попри резонансні призначення в державних органах та органах місцевого самоврядування не варто забувати і про громадські організації, де також відбулися деякі зміни. Зокрема, неабияку дискусію серед жителів Прикарпаття викликало призначення Андрія Подільського керівником обласного осередку Правого сектора замість зятя Дмитра Яроша Василя Абраміва.

 

Андрій Подільський

Таке рішення керівництва ПС стало для всіх несподіванкою. В свою чергу, Василь Абрамів пояснив, що він бере участь у бойових діях на сході України і, вочевидь, керівництво вирішило, що там він буде корисніший. Разом з тим прихильники Правого сектора Прикарпаття зазначали, що оскільки Андрій Подільський не воював у зоні АТО, йому буде важко працювати із тими, хто пройшов пекло.

 

Чи буде плідною робота всіх вищезгаданих осіб покаже час, а про нові призначення ми Вас обов’язково повідомимо. Насамкінець, хочемо побажати читачам Фіртки тільки добрих новин і позитивних вражень у 2016 році.

 

Ірина ГАВРИЛЮК


04.01.2016 Ірина ГАВРИЛЮК 1811 0
Коментарі (0)

02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

272
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

662
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1185
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2517
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1368
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2018 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

701

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

760

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1663

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1648
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

350
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

460
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18369
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7486
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3661
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1048
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10782
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

298
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

295
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

488
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

452
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

687