Регіональна директорка Тетяна Подольська: "Наш Львівський регіон — це душа торговельної мережі “АТБ”

«АТБ» як найбільший гравець на ринку українського ритейлу п'ятий рік поспіль активно розширює свою торговельну мережу в західних областях країни. Торік майже кожен другий новий супермаркет «АТБ» прийняв перших покупців саме в нашому регіоні, відомому далеко за межами України своєю самобутністю, колоритом, патріотизмом, працьовитістю, харизмою та ставленням до української історії, політики, культури, музики...

Про особливості торговельного бізнесу, динамічний розвиток мережі, місцевий кадровий потенціал, конкуренцію й ідентичність цього унікального краю ми поговорили із регіональною директоркою «АТБ» Львівського регіону Тетяною Подольською. Вона пройшла весь шлях від продавця до керівника вищої ланки, стояла біля джерел освоєння лідером українського ритейлу західних областей України та продовжує щодня докладати максимум зусиль для розвитку мережі «АТБ».


Тетяно Леонідівно, давайте повернемося до самого початку – до перших кроків української торговельної мережі № 1 у західних областях України. Ви добре пам’ятаєте, як на карті «АТБ» з'являлися славний Львів, чудовий Івано-Франківськ, файне місто Тернопіль, гарний Луцьк, милі Чернівці, стародавній затишний Ужгород?


Здається, начебто все це було вчора. Ви перелічили обласні центри, але найцікавіше те, що освоєння величезного Львівського регіону нашою торговельною мережею почалося не з них. Перший супермаркет «АТБ» у нас відкрили 17 вересня 2016 року в містечку Дрогобич Львівської області, що має населення менш як 80 тисяч осіб. Він приблизно за сотню кілометрів від Львова, його територія близько 45 км². Саме Дрогобич з багатою історією став першим прапорцем на величезній карті присутності нашої торговельної мережі. Сьогодні в 322 населених пунктах України працюють 1240 магазинів «АТБ». Охоплено 125 районів усіх 24 областей. Динамічне розширення мережі триває й досі – воно не припиняється від дня заснування компанії, що відбулося більш ніж чверть століття тому.


Неймовірна історія успіху «АТБ» та працьовитості його співробітників розпочалася в перші роки української незалежності. На базі декількох невеличких гастрономів у Дніпрі створили найбільшу на сьогодні торговельну мережу, яку тепер знає кожен українець. Якщо говорити саме про розвиток торговельного бізнесу, чи є якісь особливості у західному регіоні?


Ймовірно, як і в інших областях, у нас населення довіряє переважно своєму, знайомому та чесному бізнесу. Багаторічна бездоганна репутація «АТБ», гарантована свіжість продуктів і європейський рівень якості всього, що є на прилавках магазинів мережі (а це понад 3,5 тисячі найменувань) зіграли важливу роль. Особливо якщо враховувати, що продукцію реалізують за чесними демократичними цінами, які є нижчими за середньоринкові.

Одна з особливостей розширення торговельної мережі в західних областях країни пов'язана саме з інтенсивністю розвитку, швидким підкоренням нових районів і навіть регіонів, як це було у 2019-му. Нагадаю, що тоді на карті «АТБ» з'явилися одразу дві області — Закарпатська та Чернівецька. І цей процес не припиняється ні на мить. Приміром, минулого карантинно-коронакризового року в Львівському регіоні відкрили 52 магазини нового формату. Це більше, ніж за той самий період на Київщині та у південних областях разом узятих. Тільки уявіть: раз на тиждень протягом усього року в нашому регіоні відкривали сучасний комфортний магазин «АТБ»! Це майже половина від загальної кількості нових супермаркетів мережі, що розпочали працювати в країні за рік!

З початку поточного року в західних областях уже відкрили 13 нових маркетів, а найближчим часом планується ще не менш як п'ятнадцять.

Як результат, відбувається досить інтенсивна ротація кадрів, зокрема адміністративного персоналу. Найчастіше на керівні посади призначають людей з відносно невеликим досвідом роботи, скажімо три-п'ять місяців. У зв'язку з цим особливу увагу приділяють підготовці та навчанню персоналу. У цей процес, безумовно, вніс серйозні корективи торішній локдаун – довелося терміново переводити людей на дистанційну форму навчання.


Власна система навчання персоналу в «АТБ» — це вельми цікаве явище у сфері ритейлу...


Маєте рацію. В «АТБ» уже багато років тому усвідомили й освоїли ефективну європейську бізнес-модель: хочеш мати добре підготовленого товарознавця, логіста, бухгалтера, керівника відділу – навчи його самостійно. Тож у 2003 році відкрили перший учбовий центр «АТБ». Нині таких центрів уже чотири, один з них – у Львові. Вони є гордістю компанії, бо забезпечують наш динамічний розвиток потужним кадровим потенціалом. Щорічно більш ніж чотири тисячі осіб проходять підготовку в наших учбових центрах, освоюють нові спеціальності, одержують знання, завдяки чому можуть підійматися кар'єрними сходами. У нашому західному регіоні цей процес відбувається у максимально стислий строк.


Можна говорити, що «АТБ» у західних областях це не тільки робота, але й можливість безоплатно отримати профільну освіту, освоїти професію з нуля?


Безумовно. Ми вважаємо наші кадри найважливішим капіталом, тому всіляко намагаємося створювати можливості для розвитку співробітників. Приміром, з березня минулого року учбовий центр у Львові вимушений був перейти на дистанційний режим роботи. Для майже сорока співробітників, які навчалися віддалено, ми закупили нові ноутбуки.

Зараз головне завдання компанії – надати новим співробітникам усі можливості для навчання. У пріоритеті – представники місцевого населення, ті, хто нещодавно став частиною нашої команди та готовий разом із нами розвивати «АТБ».


А які спеціальності зараз користуються найбільшим попитом?


Керівник магазину, заступник керівника магазину, адміністратор торговельного залу, товарознавець, старший охоронець.


За даними з відкритих джерел, 85% співробітників прийшли в «АТБ» на найпростіші, рядові посади. Потім вчилися, розвивалися, завдяки чому робили успішну кар'єру… Чи правда, що в «АТБ» можна влаштуватися касиром і згодом стати керівником магазину?


Можна дуже довго говорити про те, які можливості для кар'єрного зростання є в нашій компанії для співробітників. Розповім про свій досвід. У 2001 році я прийшла в «АТБ» на посаду продавця. Усього за рік стала старшою зміни. У 2003-му отримала підвищення – посаду керівника магазину. З 2006 по 2012 рік працювала районним керівником. Потім вісім років трудилася на посаді територіального керівника. З 10.02.2020 р. я регіональний директор Львівського регіону «АТБ».


Є якісь обов'язкові умови для просування кар'єрними сходами?


Окрім великого бажання працювати, поваги та любові до своєї справи обов'язковою умовою для підвищення є навчання у власних учбових центрах. Це навіть не вимога, а необхідність. Наше навчання реально допомагає успішно працювати та розвиватися. Сьогодні 100% адміністративного персоналу компанії мають за плечима таку підготовку.


Що, на Вашу думку, приваблює жителів міст і селищ влаштовуватися на роботу в торговельну мережу «АТБ»?


Насамперед це можливість знайти своє покликання, свою справу, зрозуміти себе та розкрити свій потенціал. Також велику роль відіграє безперервний розвиток, прагнення йти вперед, освоювати нові технології.

Не менш важливо й те, що працюючи в «АТБ», людина одержує не тільки стабільне джерело доходу (офіційну конкурентну зарплату та соцпакет), але має й впевненість у своєму майбутньому, оскільки бачить перспективи та можливості. Недаремно «АТБ» очолює рейтинги найнадійніших роботодавців у галузі роздрібної торгівлі. Навіть у період суворого національного карантину компанія зберігала кадри та створювала нові робочі місця. Розуміння того, що ти важлива складова великої команди, що про тебе піклуються, тебе цінують, погодьтеся, багато чого вартує.


А скільки компанією «АТБ» створено робочих місць у західних областях?


«АТБ» сьогодні є найбільшим роботодавцем в українській торгівлі. У штаті тільки торговельної мережі «АТБ-Маркет» понад 59 тисяч осіб. Станом на початок літа в наших західних областях компанією створено 5 650 робочих місць. Цей показник стрімко зростає, оскільки мережа постійно розширюється, отже, відкриваються нові магазини.


Скільки супермаркетів «АТБ» зараз працює у західному регіоні?

  • На 30.06.2021 р. функціонують 139 магазинів у 55 населених пунктах:
  • Закарпатська область – 11 магазинів (Виноградів, Берегове, Мукачево, Великі Лази, Тячів, Ужгород);
  • Львівська область – 66 магазинів (Борислав, Броди, Дрогобич, Стебник, Моршин, Новояворівськ, Радехів, Гостинцеве, Самбір, Сколе, Сокаль, Стрий, Трускавець, Червоноград, Яворів, Львів, Винники, Дубляни, Давидів, Зимна Вода, Кожичі, Сокільники, Рудне);
  • Чернівецька область – 4 магазини (Мамаївці, Остриця, Чернівці);
  • Івано-Франківська область – 28 магазинів (Бурштин, Долина, Івано-Франківськ, Калуш, Коломия, Микитинці, Рогатин, Назавизів, Заболотів, Снятин, Тлумач, Татарів, Яремче);
  • Тернопільська область – 14 магазинів (Кременець, Тернопіль, Чортків);
  • Волинська область – 16 магазинів (Володимир-Волинський, Горохів, Ковель, Луцьк, Любомль, Нововолинськ).

Географія вражає. Скажіть, наскільки відчутний вплив «АТБ» на розвиток місцевої інфраструктури, реформи, соціальну сферу?


Компанію «АТБ» недаремно називають драйвером усієї української галузі роздрібної торгівлі та важливим інфраструктурним об'єктом у будь-якому населеному пункті присутності. Своєю основною місією вона визначила безперебійне забезпечення широких верств населення гарантовано свіжими продуктами за демократичними цінами. Крім цього, слід також враховувати, що компанія є ще й найбільшим платником податків, стабільно наповнюючи бюджети всіх рівнів. Це особливо актуально після реформи децентралізації, коли значні суми залишаються в місцевих бюджетах. Фактично ці гроші стали ресурсом для розвитку місцевої інфраструктури, реконструкції будинків, капітального ремонту доріг, благоустрою територій. Для багатьох населених пунктів, особливо невеликих, це величезна допомога.

Також компанія системно надає допомогу місцевій владі та громадянам, які цього найбільше потребують. Так, наприклад, у березні 2020 року під час локдауну було видано 119 500 соціальних продуктових наборів на суму близько 20 мільйонів гривень.

З початку 2021 року в західних областях України на потреби дитячих будинків, медзакладів, громадських організацій і ветеранських об'єднань було виділено допомоги на суму майже 50 тис. грн. Допомогу від компанії одержують також регіони, що постраждали від стихійного лиха (у нашому випадку – переважно від паводків і підтоплень).

Активно підключається «АТБ» і до знакових місцевих культурних проєктів, надаючи спонсорську підтримку. Наприклад, наприкінці червня компанія «АТБ-Маркет» із задоволенням підтримала Молодіжний фестиваль «Зашків 2021» (бюджет участі становив близько 50 тисяч гривень). Зараз хочемо підтримати фестиваль «Татарівська ватра», який відбудеться на початку серпня у селі Татарів. Місцеві громади звернулися до нас по допомогу, і компанія «АТБ» виділила на проведення свята 30 тис. гривень. 

А який яскравий наш щорічний флешмоб у Міжнародний день вишиванки – весь персонал магазинів змінює уніформу на вишиті сорочки! Для багатьох людей у нашому регіоні це не тільки данина історії, а й особисте. Їхні сорочки — не просто красивий одяг. Це особливий сімейний візерунок, культурний код, який передається з покоління в покоління та має важливе таємне значення. У такі дні чітко розумієш, що наш Львівський регіон — то душа торговельної мережі «АТБ». Яскрава, відкрита, українська!


Напевно конкурентам довелося оперативно шукати якісь рішення після того, як у регіон прийшла найбільша торговельна мережа країни, яка не тільки душу радує, але й дає реальну можливість заощаджувати сімейні кошти?


Так, з появою «АТБ» на роздрібному ринку західних областей України багато операторів, навіть великих, почали процес переформатування, зокрема відкривають магазини тематичних форматів, намагаються підвищувати рівень комфорту тощо.


«АТБ» має якісь особливі стратегічні рішення для конкурентної боротьби?


Переваги торговельної мережі «АТБ» вельми прості, проте незаперечні. На прилавках наших магазинів завжди в наявності свіжі продукти та якісні товари першої необхідності за максимально доступними цінами. Асортимент кожного із супермаркетів мережі задовольняє будь-які смакові вподобання та враховує різні фінансові можливості. У наших магазинах створені комфортні європейські умови: від мікроклімату та лаконічного зручного дизайну торговельних залів до високої культури обслуговування клієнтів і можливості заощаджувати на купівлі продукції серйозні суми. Щотижневі акції та знижки на сотні товарів в «АТБ» допомагають жителям західних областей розумно витрачати свої кошти.

Окрім цього, величезна зона покриття, зручне розташування магазинів, новий формат супермаркетів, чесні ціни на товари всіх категорій і при цьому якість європейського рівня, різноманітний асортимент й, що дуже важливо, багаторічна гарна репутація нашої мережі.

Авторка: Світлана Левченко

Партнерський матеріал


06.08.2021 2426
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

774
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1746
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3322
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2251 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4453
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6206

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

610

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

547

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

535

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

574
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10169
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1004
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

953
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

795
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2598
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1012
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1321
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34263 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

457
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

526
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

867 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1085