Реабілітаційний центр у Коломиї спеціалізуватиметься на неврологічних і травматологічних проблемах

 

 

У Коломиї на базі відомчої залізничної лікарні створюють реабілітаційний центр на 150 ліжкомісць.

 
 
Основні формальності – переобрання лікарні сесією облради у власність громади області – медики відбули. Відтепер у центрі на вулиці Шкрумеляка прикарпатці зможуть відновлювати своє здоров’я. Першочергово – медики забезпечуватимуть фізіологічною реабілітацією українських військових, які захищають Україну в зоні бойових дій.
 

Головний лікар залізничної лікарні Володимир Федоришин не приховує радості: адже лікарню взагалі могли закрити, а так приміщення не лише зберегли, але й за їхнім прикладом почали створювати реабілітаційні центри по всій Україні, пише «Дзеркало Коломиї».

 

Минулого тижня Івано-Франківська обласна рада дала згоду на передачу лікарні «Львівської залізниці» у Коломиї з державної власності у розпорядження області. На її базі створять лікарню відновного лікування, іншими словами – реабілітаційний центр. Двері медзакладу будуть відчинені не лише для коломиян, а й для всіх прикарпатців – тих, які перенесли інсульти та мають інші неврологічні розлади. У першу чергу, цей заклад має забезпечити фізіологічною реабілітацією військовиків, поранених на Сході.

 

– Реабілітаційні центри бувають різних профілів. Ми ж обрали неврологію і травматологію, – розповідає Володимир Федоришин. – Чому саме такий профіль? Він найнеобхідніший. Ті ж воїни АТО часто мають черепно-мозкові травми, у них є часто відриви верхніх і нижніх кінцівок, порушення їхніх функцій, поранення хребта. Після таких травм і контузій вояки потребують відновлення. У центрі будемо його надавати. Наприклад, наші медики мають навчити людину після інсульту взяти до рук чашку, ложку, напитися самостійно води зі склянки, тобто хворий має знову навчитися себе обслужити.

Вже зараз на відкриття центру очікують кілька військових, поранених у зоні АТО. «Днями до нас приходила мати кіборга, який кілька місяців обороняв Донецький аеропорт. Чекають на відкриття, бо необхідна реабілітація після поранення», – каже В. Федоришин.

 

Коли півроку тому постало питання про закриття залізничної лікарні, медики почали бити на сполох та шукати різні виходи, аби врятувати установу. Як пригадує Володимир Федоришин, ідея про створення реабілітації для українських військових у Коломиї у нього виникла ще задовго до новини про закриття залізничної лікарні.

 

«Тоді, як планувалося, ми хотіли проводити реабілітацію, спираючись на співпрацю з ФСК «Локомотив» – з басейном, тренажерами, їдальнею. У лікарні бійці проходили б лікувальні процедури, а там – відновлювальні. Була б шикарна реабілітація. Нам це вдалося би, – прогнозує Федоришин, – адже тоді ми були однією структурою від «Львівської залізниці». Також у «Локомотиві» є готельний комплекс, де могли б переночувати рідні бійців».

Попереду у центрі ще чимало роботи. Щоб довести приміщення до стандартів, необхідно вкласти десятки мільйонів гривень. Торік влітку «Львівська залізниця» провела зовнішній ремонт приміщення, утеплила його, а також встановила новий дах та вікна.

 

"Зараз постало питання про забезпечення лікарні оснащенням та інвентарем і завершення ремонту всередині приміщення. Теперішні умови не зовсім підходять. Проте цим питанням перейняли голова Коломийської РДА Любомир Глушков та керівництво області, – каже В. Федоришин. – Також прогнозовано, що у нас виникне проблема з кадрами. Скажу відверто, в Україні взагалі важко знайти професіоналів з реабілітології. У Вінницькому медичному університеті недавно відкрили кафедру, яка готує реабілітологів. Тобто держава почала працювати у цьому напрямку».

 

У новоствореному медзакладі покладають надії на лікарів з Польщі, Чехії та Угорщини. Кажуть, ті не тільки готові навчати наших, але й обіцяють допомогти з оснащенням та інвентарем.

 

Також, як повідомив начальник Департаменту охорони здоров’я ОДА Роман Мельник, на реабілітаційний центр уже передбачена субвенція з держбюджету – 5,6 мільйона гривень. «Гуманітарну допомогу – оснащення та інвентар – для реабілітаційного центру підбирає Угорське посольство, – коментує Роман Мельник. – Також з листом про забезпечення новоствореного центру обладнанням ОДА звернулася до міністра Квіташвілі».

 

У Коломиї медики з нового реабілітаційного центру називають себе першопрохідцями. І зізнаються: недаремно ризикнули – за їхнім прикладом пішли й інші колишні залізничні лікарні по цілій Україні.


05.05.2015 2104 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

357
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13926 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1597
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

885
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6172
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1737

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

653

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1482

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1289

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1178
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

535
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

673
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1595
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

615
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

900
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5938
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13720
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

270
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

565
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

497
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

807 2