Разом нас дуже багато або як прикарпатці за кордоном підтримують Майдан

 

/data/blog/47223/9129a02a7a85feb76d7bad4b7a979780.jpg

 
 
В Україні у них залишилися діти, батьки, родичі, друзі. І хоч вони самі зараз далеко від небезпеки, те, що нині відбувається в державі, торкається кожного з них особисто.

Українці світу організовуються для допомоги Майдану.

 

Італія – на телефонах

«Ми тут, у Римі, живемо в постійному напруженні, – каже франківчанка Оксана. – Усі на телефонах. Якщо колись дзвонили одна одній і розказували, в якому магазині яка знижка, то тепер то вже нікому не цікаво. Лише й питають про новини з України. Ми всі мами, і вдома – діти. Жінки плачуть. І плачемо не лише за своїми дітьми, плачемо за тим білорусом, за тим Сергійком, бо й то наші діти».

«У мене вдома двоє синів – 19 і 21 рік, – говорить пані Леся з Рогатина. – Але не лише за них переживаю, а за всіх дітей. Біль матерів-іммігранток вимірюється роками перебування на чужині. Ми чекали на кращу долю наших діточок, а дочекались, що зграя лютих псів підняла руку на наше майбутнє і залила кров’ю Майдан».

У кого в хаті є телевізор, веде далі жінка, то італійський канал NEWS 24 – не вимикається. Там щопівгодини показують Україну. В Києві у них є своя журналістка – Annamaria Espositoі, вона веде прямі репортажі з Майдану.

Новини тут розходяться миттєво, українські газети передають з рук у руки. Вже старші жіночки, яким ніколи не було аж так цікаво, що робить влада, вишукують в інтернеті журналістські розслідування.

«Ми з жінками, які живуть в мене на квартирі, знайшли фільм-розслідування про багатство президента, – каже пані Надія з Тернопільщини. – Подивились і оніміли. Невже це в нашій країні таке може бути?! Це людина за три роки так доробилася! Ми тут по 15-20 років гаруємо, аби якось своїх дітей трошки підняти, а це все за три роки. Це якась казка про Султана».

Звісно, жінки в Італії не лише переживають, майданівська самоорганізація працює і тут. Помагають хто чим може.

«На площі Ребібія стоїть жовта скриня від українсько-італійської асоціації, – розказує пані Леся. – Туди наші люди зносять допомогу. Кошти на майдан збирають дуже часто і то немалі суми».

В українських магазинах, яких у Римі чимало, збирають переважно медикаменти. Люди купують і зносять шприци, одноразові рукавички, бинти, ліки – це все потім передають на Майдан. Вдома вишукують теплі речі, в кого нема, ідуть і купують.

«Я працюю, доглядаю діда, 93 роки, – розповідає Євгенія з Тернопільщини. – То кажу йому: чого сидиш, адже всі італійці помагають? То дід скоро до шафи – дві куртки, шість светрів, теплі шкарпетки, шарфи. Я то все спакувала у мішок, на плечі й на наш бус. Всі наші буси беруть передачі на Майдан. Везуть у свої міста, а там уже переправляють. Але хлопці не пишуть «На Майдан», а пишуть на своє ім’я, бояться, аби на митниці проблем не було».

А ще моляться й пікетують. Колись абсолютно аполітичні жіночки тепер ходять на мітинги. «У неділю, 26 січня, по багатьох церквах Риму правилося за Україну, – каже Анна з Чорткова, до речі, в жінки дві дочки нині на Майдані. – Потім був мітинг. В українській церкві на площі Піраміди була панахида за убитими героями, інакше їх тут не називають. Прийшло понад 500 людей. Здавали гроші, хто скільки міг. Правилося і на Святих Сходах у церкві на Сан Джованні. Люди на колінах піднімалися тими сходами і молилися – за Майдан, за перемогу, щоб не було більше крові».

А ще в неділю, 26 січня, за Україну молився Папа Франциск.

Америка автомайданить

У неділю, 26 січня, кілька сотень людей мітингували під Генконсульством України у Нью-Йорку. Мітинг почався хвилиною мовчання за загиб­лими. Був там і священик, який відправив молебень.

А в понеділок, 27 січня, по США проїхався Автомайдан. Активісти з Меріленду, Вірджинії та Вашингтона поїхали у Філадельфію для вшанування жертв і спільної молитви.

«В українському центрі у Філадельфії нас зустріли автомайданівці з Нью-Джерсі, Нью-Йорка та Пенсильванії, – розповідає Марія Мисак, учасниця акції з Вашингтона. – Зібравшись у колону понад 350 машин, ми разом вирушили центральними вулицями Філадельфії».

Потім автомайданівці поїхали в український кафедральний собор, де єпископ відправив літургію за долю України. За словами активістки, автомайданівці склали пожертву для Майдану та попідписували петиції, які закликають уряд США до введення санкцій проти української влади. «Усі розуміють: найбільше, що ми можемо зараз зробити, – це підтримати євромайдан матеріально та вимагати санкцій для української влади від своїх конгресменів та урядовців», – каже пані Марія.

А загалом у США українська діаспора організувала мітинги щонайменше у 18 містах – в Атланті, Ралі, Остіні, Бостоні, Клівленді, Колумбусі, Х’юстоні, Сіетлі, Лос-Анджелосі, Сан-Франциско, Нешвіллі, Філадельфії, Нью-Йорку, Карнегі, Піттсбурзі, Міннеаполісі, Вашингтоні та Чикаго.

Українська хода світом

Загалом, за повідомленнями у ЗМІ, в неділю українці влаштували акції солідарності у більш ніж 60-ти містах світу.

Зокрема, у Канаді акції відбулися щонайменше у семи містах – Оттаві, Манітобі, Монреалі, Ванкувері, Вінніпезі, Едмонтоні й Торонто. Крім того, в Едмонтоні українці провели свій Автомайдан.

Також українці вшанували загиблих як мінімум у п’яти містах Німеччини – Берліні, Нюрнберзі, Франкфурті-на-Майні, Кельні та Кілі.

У Празі відбулася скорботна хода «Стоп диктатурі в Україні!». У Франції до пам’ятних акцій приєдналися Париж і Лілль.

Українці Відня організувалися через соцмережі та взяли участь в «Українській ході». У місті для цього спеціально перекрили так званий Рінг – найбільшу кільцеву вулицю Відня.

У Женеві українці пікетували штаб-квартиру ООН. Мітинги провели також українці Осло, Копенгагена, Афін, Бухареста, Будапешта, Кракова, Любліна.

Всі міста тут уже важко перелічити. Загиблих активістів Майдану вшанували навіть у Японії.

 

Репортер


06.02.2014 824 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1076
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

881
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2011
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3387
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2622
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2619

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

359

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

801

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

758

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1722
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

448
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

804
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

780
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

430
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

460
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27116
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

908
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19750
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

510
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

466
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

797
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1534 5