Районна газета Косівщини «Гуцульський край» повернула собі законних засновників


/data/blog/34657/c4bbf893549b7e09903ab6afa7bd184b.images?q=tbn:ANd9GcRrOamg0ky_CwcZE_XTklYOrpauyXFLSMj4BfQvAlVRI7Gj2q7LLA

 

18 квітня на сесії Косівської районної ради розглянули питання щодо засновників районної газети і більшістю голосів схвалили рішення: засновниками газети «Гуцульський край» є Косівська районна рада, райдержадміністрація і трудовий колектив редакції.


Як зазначає редактор газети Лідія Безпалова, «справедливість восторжествувала. Нарешті колектив редакції газети, який вкладає свою інтелектуальну працю, став офіційно причетним до своєї ж газети, як і районна державна адміністрація».

 

Свого часу з чиєїсь «неправової подачі» і трудовий колектив редакції, і районна державна адміністрація «випали» зі співзасновників районного часопису. Відповідно до Свідоцтва про державну реєстрацію від 27 березня 1998 року й тодішнього Статуту редакції газета «Гуцульський край» мала трьох засновників – Косівську районну раду, райдержадміністрацію і трудовий колектив редакції. 12 січня 2012 року районна рада затвердила новий Статут редакції «Гуцульського краю», відповідно до якого «засновником видання є Косівська районна рада». Де поділись інші два засновники, трудовий колектив редакції та районна державна адміністрація, які жодних документів про відмову їх від засновництва газети не подавали, - питання було риторичним.

 

Саме воно постало на порядку денному виїзного секретаріату обласної організації Національної спілки журналістів України, який відбувся в Косові в травні минулого року за участю голови і заступника голови районної ради Андрія Клуба та Дмитра Бойчука, голови райдержадміністрації Ярослава Шинкарука, керівників фракцій районної ради, працівників редакції та членів редакційної колегії газети «Гуцульський край». Тоді голова райради Андрій Клуб запевнив: питання щодо повернення трудового колективу редакції і райдержадміністрації в склад засновників районної газети буде винесене на розгляд чергової сесії районної ради і «буде врегульоване згідно з чинним законодавством».

 

Час минав, а жодної реакції з боку депутатського корпусу районної ради не було. Тому обласна Спілка журналістів на початку лютого поточного року знову повернулася до цього питання. Тепер - на виїзному пленумі, який схвалив відповідне звернення до Косівської районної ради. За кваліфікованим роз’ясненням звернулись і до головного управління юстиції в області. Його відповідь однозначна: засновниками газети «Гуцульський край» є Косівська районна рада, райдержадміністрація і трудовий колектив редакції; свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації, серія ІФ № 379 від 27. 03. 1998. «Одночасно повідомляємо, – зазначено у відповіді, – що документи на перереєстрацію друкованого засобу масової інформації у зв’язку зі зміною засновників (співзасновників) до Головного управління юстиції в Івано-Франківській області станом на 12 квітня 2013 року не надходили».



В обласній Спілці журналістів сподіваються, що на наступній сесії Косівська районна рада також відмінить своє рішення про створення так званої Редакційної колегії газети «Гуцульський край», в яку чомусь входять не журналісти, а політики, представники депутатських фракцій районної ради… Адже ця колегія, переконані юристи з НСЖУ, створена незаконно, через що в теперішньому складі не має права на функціонування, оскільки вона, по суті, виконує роль цензора (Закон «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», ст. 2).

 


Читайте також:

«Свободу» спинили? Обласна рада зняла з розгляду питання звіту та висловлення недовіри керівнику ОТБ «Галичина»


20.04.2013 1804 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

9110 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1213
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

640
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5713
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1547
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1413

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

488

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1303

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1134

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1032
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

379
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

444
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1394
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

448
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

717
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5765
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

470
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

338
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

665 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1111
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

965