4 травня у залі засідань міськвиконкому прес-конференцію для місцевих журналістів провели заступник міського голови з питань медицини Віталіна Радецька та голова Калуської РДА Василь Дзундза.
Радецька прокоментувала публікацію газети «Західний вісник» за 29.04.2011 р. (до речі, день її народження) з приводу конфліктної ситуації, що склалася в Калуській ЦРЛ.
Вона підкреслила, що «будь-які новації, зміни, які торкаються якихось приватних інтересів, якихось функціонерів, зрозуміло, призводять до стану емоційної нестабільності і йдуть всупереч потребам жителів Калуша».
Тому, незважаючи на будь-які публікації, проблеми, у нас є основне завдання. Це створення дитячої реанімації, реабілітаційного центру, удосконалення роботи хірургічного відділення та ін.
Словом, роботи багато і відволікатись на статті просто недоцільно. Протеже Насалика назвала галичан циганами немитими
"Мене вразила публікація у «Західному віснику». Головне, аби від критики була користь. Щоб медицина ще краще розвивалась. Якщо є якісь непорозуміння, то потрібно їх вирішувати у вузькому колі. А не помиляється лише той, хто нічого не робить. Головне — щоб не страждала від усіх цих непорозумінь справа", - заявив Василь Дзундза.
Перше питання журналістів, адресоване В.Радецькій, стосувалося того, чому вона як державний службовець не спілкується українською мовою, і чи не має вона наміру вибачатися перед медиками і калушанами загалом за свої висловлювання, опубліковані у «Західному віснику».
На це В.Радецька зазначила, що взагалі вона спілкується українською мовою, але перед прес-конференцією попросила дозволу у присутніх спілкуватися російською, на якій їй легше оперувати медичними термінами, і не отримала заперечень.
Щодо написаного в газеті, то, на думку заступника міського голови, на парканах теж пишуть. І додала, що кореспондент, який написав статтю, повинен був зустрітися з нею і одержати відповіді на питання, які його цікавлять. Інакше можна про будь-кого написати будь-що. Крім цього,
В.Радецька сказала, що вона українка, її мати теж українка, а батько — родом із Західної України. Тому, згідно з елементарною логікою, вона не могла такого сказати.
Про забезпечення хворих медикаментами у стаціонарі журналістам докладно розповів головний лікар Калуської ЦРЛ Іван Красійчук.
А керуюча справами міськвиконкому Наталія Бабій, продовжуючи тему конфліктної ситуації, наголосила, що радикальні зміни, можливо, не завжди популярні, але влада змушена вдаватися до дій, що не подобаються людям. За її словами, вона на власному досвіді не раз у цьому переконалася.
І тому не вірить, доки не почує, не переконається. І ще одне запитання В.Радецькій стосувалося приватної клініки патології легень. Оскільки її існування у матеріалі «Західного вісника» теж викликало певний сумнів, її попросили показати документи, які б пітверджувати наявність такої установи.
В.Радецька на це повідомила, що клініка патології легень нова, ліцензія на діяльність видана у грудні 2010 року.
Роботу почала у січні 2011 року. Медики, які приїжджають у Калуш, це висококваліфіковані спеціалісти, які першу половину дня працюють у науково-дослідних медінститутах, а другу (законодавство це дозволяє) — у приватній клініці патології легень. Усі документи, які підтверджують її слова, якщо потрібно, вона надасть.