Рада підтримала премії для найкращих учасників ЗНО: хто та скільки отримає

Верховна рада підтримала в цілому законопроєкт щодо грошових премій для найкращих учасників зовнішнього незалежного оцінювання. Згідно з документом, виплати будуть отримувати 30 випускників, які набрали 790 і більше балів з чотирьох предметів.

Відповідне рішення підтримали 312 депутатів на засіданні 29 січня, передає Суспільне.

Голова профільного комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак заявив під час обговорення, що комітет проаналізував показники ЗНО випускників останніх років.

"Ми побачили наступну картину: ці діти завдяки своїм високим результатам можуть й так вступити до будь-якого університету, але ми хочемо дати їм фінансову подушку для того, щоб вони принаймні рік-півтора могли спокійно почуватися в іншому місті, бо дві третини з них, як правило, не з міст, а з селищ або маленьких містечок. Тому це буде допомога для них та їх батьків", — сказав Бабак.

Голова комітету зазначив, що "весь світ полює на таланти" і хоче, щоб держава підтримувала принаймні найталановитіших випускників, хоча мусить підтримувати всіх. Представники партій також схвально відгукнулися про проєкт постанови, тож його підтримали 312 депутатів.

Які умови

Проєкт постанови передбачає запровадження з 2021 року 30 премій Верховної ради для найкращих учасників зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти.

"Реалізація проєкту постанови забезпечить підвищення престижності здобуття якісної освіти в Україні, а також стане додатковим фінансовим стимулом для здобуття вищої освіти", – зазначають ініціатори проєкту.

Згідно з пояснювальною запискою проєкту, передбачається, що 30 випускників, які за сумою балів з чотирьох предметів на ЗНО набрали 790 балів і більше, в тому числі один предмет склали на 200 балів, отримають премію у 100 тисяч гривень.

"Коли ми аналізували результати ЗНО та хто входить до 30 кращих учасників – в основному це діти з регіонів, – тому премії будуть додатковою фінансовою підтримкою для талановитих випускників. Але є дві умови: перша – бути випускником закладу середньої освіти поточного року, друга – вони мають підписати договір із закладом вищої освіти України", – зазначив Бабак під час першого читання.

Кандидатури на премію має вносити комітет ВР з питань освіти, науки та інновацій до 1 листопада. Ініціаторами проєкту є 19 народних депутатів, зокрема з фракцій "Слуга народу", "Батьківщина" та депутатської групи "Довіра".

Водночас Кабінет міністрів 28 грудня затвердив проєкт акту, що передбачає заснування 20 щорічних премій, які призначатимуть учням, що продемонстрували найкращий результат при здачі зовнішнього незалежного оцінювання.

Цю премію у розмірі 5 тисяч гривень також планували вручати з 2021 року 28 січня президент Володимир Зеленський також підписав указ про заснування стипендій для учасників ЗНО з найвищими результатами, премії для переможців учнівських олімпіад та гранти на навчання за кордоном. Найкращим учасникам зовнішнього незалежного оцінювання буде нараховуватися щомісячна стипендія у 10 тисяч гривень.

Нагадаємо, 100 тисяч за ЗНО на "відмінно": школярі можуть отримати премії за високі результати.


Читайте також:

Українська стане обов’язковою мовою ЗНО

Реєстрація на ЗНО почнеться з 1 лютого


29.01.2021 1003
Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

577
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

662
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1368
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2321 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1172
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3097

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

920

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1064

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1495

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2092
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

367
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26420 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

786
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3044
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1289
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

968
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1226
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3200
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

445
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4319
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1103
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1661