Рада підтримала премії для найкращих учасників ЗНО: хто та скільки отримає

Верховна рада підтримала в цілому законопроєкт щодо грошових премій для найкращих учасників зовнішнього незалежного оцінювання. Згідно з документом, виплати будуть отримувати 30 випускників, які набрали 790 і більше балів з чотирьох предметів.

Відповідне рішення підтримали 312 депутатів на засіданні 29 січня, передає Суспільне.

Голова профільного комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак заявив під час обговорення, що комітет проаналізував показники ЗНО випускників останніх років.

"Ми побачили наступну картину: ці діти завдяки своїм високим результатам можуть й так вступити до будь-якого університету, але ми хочемо дати їм фінансову подушку для того, щоб вони принаймні рік-півтора могли спокійно почуватися в іншому місті, бо дві третини з них, як правило, не з міст, а з селищ або маленьких містечок. Тому це буде допомога для них та їх батьків", — сказав Бабак.

Голова комітету зазначив, що "весь світ полює на таланти" і хоче, щоб держава підтримувала принаймні найталановитіших випускників, хоча мусить підтримувати всіх. Представники партій також схвально відгукнулися про проєкт постанови, тож його підтримали 312 депутатів.

Які умови

Проєкт постанови передбачає запровадження з 2021 року 30 премій Верховної ради для найкращих учасників зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти.

"Реалізація проєкту постанови забезпечить підвищення престижності здобуття якісної освіти в Україні, а також стане додатковим фінансовим стимулом для здобуття вищої освіти", – зазначають ініціатори проєкту.

Згідно з пояснювальною запискою проєкту, передбачається, що 30 випускників, які за сумою балів з чотирьох предметів на ЗНО набрали 790 балів і більше, в тому числі один предмет склали на 200 балів, отримають премію у 100 тисяч гривень.

"Коли ми аналізували результати ЗНО та хто входить до 30 кращих учасників – в основному це діти з регіонів, – тому премії будуть додатковою фінансовою підтримкою для талановитих випускників. Але є дві умови: перша – бути випускником закладу середньої освіти поточного року, друга – вони мають підписати договір із закладом вищої освіти України", – зазначив Бабак під час першого читання.

Кандидатури на премію має вносити комітет ВР з питань освіти, науки та інновацій до 1 листопада. Ініціаторами проєкту є 19 народних депутатів, зокрема з фракцій "Слуга народу", "Батьківщина" та депутатської групи "Довіра".

Водночас Кабінет міністрів 28 грудня затвердив проєкт акту, що передбачає заснування 20 щорічних премій, які призначатимуть учням, що продемонстрували найкращий результат при здачі зовнішнього незалежного оцінювання.

Цю премію у розмірі 5 тисяч гривень також планували вручати з 2021 року 28 січня президент Володимир Зеленський також підписав указ про заснування стипендій для учасників ЗНО з найвищими результатами, премії для переможців учнівських олімпіад та гранти на навчання за кордоном. Найкращим учасникам зовнішнього незалежного оцінювання буде нараховуватися щомісячна стипендія у 10 тисяч гривень.

Нагадаємо, 100 тисяч за ЗНО на "відмінно": школярі можуть отримати премії за високі результати.


Читайте також:

Українська стане обов’язковою мовою ЗНО

Реєстрація на ЗНО почнеться з 1 лютого


29.01.2021 1067
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

445
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2989
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21141
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2009
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1524 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2397

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

77

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

761

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2178

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

856
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

188
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

485
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1025
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

185
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

803
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

771
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

705
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8246
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

911 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

903
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2204 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

845