Путівник Європою потягом. П'ять простих кроків

 Залізничний вокзал Берліну. Cвітлина з sbahn.berlin.

Чи відомо вам, що Європою можна подорожувати потягом? Це найкращий спосіб роздивитися кожну країну, кожне місто. Потяги не так виснажують і подорожувати ними дешевше та цікавіше, ніж літаками чи автобусами. Розглянемо п'ять простих кроків планування подорожі Європою потягом.

Крок № 1: Вигідні квитки

У Європі є три різновиди квитків на потяг. Можна придбати:

Загальноєвропейський квиток Eurail

Цей квиток дає змогу користуватися залізницею у всіх 33 європейських країнах. Його можна придбати на різний строк: 15 днів упродовж 2 місяців, 10 днів упродовж 2 місяців, 7 днів упродовж місяця, 4 дні впродовж місяця тощо.

Квиток Eurail для однієї країни

Цей квиток діє на території однієї європейської країни та дає вам змогу дослідити кожен її сантиметр.

Окремі квитки

Якщо ви волієте діяти спонтанно, завжди можна придбати квиток безпосередньо на станції чи вокзалі. Зазвичай міжміські квитки коштують від 5 до 25 євро.

Крок № 2: Найкраща пора року для подорожі

Пора року для подорожі Європою залежить від індивідуальних уподобань. Тому наведемо лише стислий опис кожної пори року.

  • Літо: найзавантаженіша туристами пора року в Європі. Через суцільні натовпи ціни дещо кусаються. Погожі та довгі дні – ідеальні для походів та подорожей із наметами.
  • Весна й осінь: не так людяно, як влітку. Приємна погода та рівень температури – ідеальні умови для відпочинку на вулиці.
  • Зима: найнижчий за кількістю туристів сезон, тому й ціни на розваги й житло найнижчі. Але коротші дні скорочують можливості для досліджень. Деяким може не сподобатися холод, але якщо ви не з таких, то зима в Європі – чудова пора року для подорожей.

Крок № 3: Найбажаніший маршрут

Європа залишається бажаним туристичним напрямком через безліч чудових краєвидів, і саме з вагона потяга вони є найбільш мальовничими.

Тим, хто цікавиться історією, радимо маршрут Берлін – Відень – Прага, оскільки саме тут ви максимально зануритеся в культурне надбання Центральної Європи.

З іншого боку, тим, хто любить природу, пропонуємо взяти квиток на «Льодовиковий експрес» із напрочуд цікавими краєвидами швейцарських Альп. 

«Льодовиковий експрес». Cвітлина з Shutterstock Photo.

Чарівність подорожі Європою потягом у тому, що поряд із кожним цікавим місцем обов'язково буде залізниця.

Крок № 4: Що робити під час подорожі

Якщо ви бажаєте насолоджуватися напрочуд цікавими європейськими краєвидами з вікна потяга, приготуйтеся довго чекати. Заздалегідь подумайте про те, у які ігри гратимете з родиною чи друзями, або підберіть декілька книжок, які читатимете в дорозі.

Якщо мандруєте самостійно, візьміть щось, на чому можна грати у відеоігри, на кшталт Nintendo Switch, PS Vita, LYRA чи ASUS ROG Pro. На таких пристроях не обов'язково лише грати.

Якщо вам подобається дивитися кінострічки, ви легко можете насолоджуватися улюбленим серіалом. Ба більше, якщо вам подобаються азартні ігри, на пристроях на кшталт ASUS ROG Phone Pro можна безпосередньо в дорозі грати в будь-які ігри з онлайн-казино, які пропонують бездепозитні бонуси.

Крок № 5: Визначте пам'ятки, які неодмінно бажаєте побачити

Подорож Європою поїздом дає змогу побачити чимало міст і країн упродовж одного маршруту. Якщо ви заздалегідь визначитеся з тими пам'ятками, які неодмінно бажаєте побачити, то отримаєте максимальну користь від такої мандрівки. Наведемо кілька прикладів найпопулярніших пам'яток деяких європейських міст, які обов'язково треба побачити:

  • Амстердам, Нідерланди. Найбільш дружнє до велосипедистів місто Європи. Місто пронизане мальовничими каналами та багатою історичною спадщиною.
  • Прага, Чехія. Це місто ста веж, яке відоме барвистими історичними будівлями. Тут є все: Готика, Відродження, Бароко й Романський стиль.
  • Берлін, Німеччина. Це місто активного нічного життя та батьківщина найбільшої художньої галереї просто неба (Істсайдська галерея).

 

Істсайдська галерея. Світлина Rikin Katyal з Unsplash.

  • Барселона, Іспанія. Улюблене місто поціновувачів пляжного відпочинку зі зразковою кухнею.
  • Зальцбург, Австрія. Батьківщина Моцарта має багату історичну спадщину. Тут є мальовничі гори та сади.
  • Інтерлакен, Швейцарія. Це серце швейцарських Альп, яке неодмінно мають відвідати поціновувачі зимових різновидів спорту.
  • Париж, Франція. Місто вогнів здебільшого відоме чарівною архітектурою та відомими у всьому світі музеями.
  • Лондон, Англія. Це столиця культурного різноманіття та чудових розваг.
  • Рим, Італія. Старовинне місто з багатою історією вражає кількістю визначних пам'яток.

Важко планувати подорож Європою поїздом? Якщо виконувати ці п'ять простих кроків, то вже за мить можна насолоджуватися надзвичайною мандрівкою Європою.

Партнерський матеріал


28.07.2023 5881
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

186
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1326
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2422 2
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3578
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2902
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2110

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

579

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

427

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1601

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1759
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

251
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

472
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

767
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4921
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

328
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

842
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10089
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

465
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

219
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

342
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

370
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

688