Путівник Європою потягом. П'ять простих кроків

 Залізничний вокзал Берліну. Cвітлина з sbahn.berlin.

Чи відомо вам, що Європою можна подорожувати потягом? Це найкращий спосіб роздивитися кожну країну, кожне місто. Потяги не так виснажують і подорожувати ними дешевше та цікавіше, ніж літаками чи автобусами. Розглянемо п'ять простих кроків планування подорожі Європою потягом.

Крок № 1: Вигідні квитки

У Європі є три різновиди квитків на потяг. Можна придбати:

Загальноєвропейський квиток Eurail

Цей квиток дає змогу користуватися залізницею у всіх 33 європейських країнах. Його можна придбати на різний строк: 15 днів упродовж 2 місяців, 10 днів упродовж 2 місяців, 7 днів упродовж місяця, 4 дні впродовж місяця тощо.

Квиток Eurail для однієї країни

Цей квиток діє на території однієї європейської країни та дає вам змогу дослідити кожен її сантиметр.

Окремі квитки

Якщо ви волієте діяти спонтанно, завжди можна придбати квиток безпосередньо на станції чи вокзалі. Зазвичай міжміські квитки коштують від 5 до 25 євро.

Крок № 2: Найкраща пора року для подорожі

Пора року для подорожі Європою залежить від індивідуальних уподобань. Тому наведемо лише стислий опис кожної пори року.

  • Літо: найзавантаженіша туристами пора року в Європі. Через суцільні натовпи ціни дещо кусаються. Погожі та довгі дні – ідеальні для походів та подорожей із наметами.
  • Весна й осінь: не так людяно, як влітку. Приємна погода та рівень температури – ідеальні умови для відпочинку на вулиці.
  • Зима: найнижчий за кількістю туристів сезон, тому й ціни на розваги й житло найнижчі. Але коротші дні скорочують можливості для досліджень. Деяким може не сподобатися холод, але якщо ви не з таких, то зима в Європі – чудова пора року для подорожей.

Крок № 3: Найбажаніший маршрут

Європа залишається бажаним туристичним напрямком через безліч чудових краєвидів, і саме з вагона потяга вони є найбільш мальовничими.

Тим, хто цікавиться історією, радимо маршрут Берлін – Відень – Прага, оскільки саме тут ви максимально зануритеся в культурне надбання Центральної Європи.

З іншого боку, тим, хто любить природу, пропонуємо взяти квиток на «Льодовиковий експрес» із напрочуд цікавими краєвидами швейцарських Альп. 

«Льодовиковий експрес». Cвітлина з Shutterstock Photo.

Чарівність подорожі Європою потягом у тому, що поряд із кожним цікавим місцем обов'язково буде залізниця.

Крок № 4: Що робити під час подорожі

Якщо ви бажаєте насолоджуватися напрочуд цікавими європейськими краєвидами з вікна потяга, приготуйтеся довго чекати. Заздалегідь подумайте про те, у які ігри гратимете з родиною чи друзями, або підберіть декілька книжок, які читатимете в дорозі.

Якщо мандруєте самостійно, візьміть щось, на чому можна грати у відеоігри, на кшталт Nintendo Switch, PS Vita, LYRA чи ASUS ROG Pro. На таких пристроях не обов'язково лише грати.

Якщо вам подобається дивитися кінострічки, ви легко можете насолоджуватися улюбленим серіалом. Ба більше, якщо вам подобаються азартні ігри, на пристроях на кшталт ASUS ROG Phone Pro можна безпосередньо в дорозі грати в будь-які ігри з онлайн-казино, які пропонують бездепозитні бонуси.

Крок № 5: Визначте пам'ятки, які неодмінно бажаєте побачити

Подорож Європою поїздом дає змогу побачити чимало міст і країн упродовж одного маршруту. Якщо ви заздалегідь визначитеся з тими пам'ятками, які неодмінно бажаєте побачити, то отримаєте максимальну користь від такої мандрівки. Наведемо кілька прикладів найпопулярніших пам'яток деяких європейських міст, які обов'язково треба побачити:

  • Амстердам, Нідерланди. Найбільш дружнє до велосипедистів місто Європи. Місто пронизане мальовничими каналами та багатою історичною спадщиною.
  • Прага, Чехія. Це місто ста веж, яке відоме барвистими історичними будівлями. Тут є все: Готика, Відродження, Бароко й Романський стиль.
  • Берлін, Німеччина. Це місто активного нічного життя та батьківщина найбільшої художньої галереї просто неба (Істсайдська галерея).

 

Істсайдська галерея. Світлина Rikin Katyal з Unsplash.

  • Барселона, Іспанія. Улюблене місто поціновувачів пляжного відпочинку зі зразковою кухнею.
  • Зальцбург, Австрія. Батьківщина Моцарта має багату історичну спадщину. Тут є мальовничі гори та сади.
  • Інтерлакен, Швейцарія. Це серце швейцарських Альп, яке неодмінно мають відвідати поціновувачі зимових різновидів спорту.
  • Париж, Франція. Місто вогнів здебільшого відоме чарівною архітектурою та відомими у всьому світі музеями.
  • Лондон, Англія. Це столиця культурного різноманіття та чудових розваг.
  • Рим, Італія. Старовинне місто з багатою історією вражає кількістю визначних пам'яток.

Важко планувати подорож Європою поїздом? Якщо виконувати ці п'ять простих кроків, то вже за мить можна насолоджуватися надзвичайною мандрівкою Європою.

Партнерський матеріал


28.07.2023 828
24.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають рідні зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам журналістці Фіртки розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.

126
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

831
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

6836 12
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2292
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2227
16.08.2023
Тіна Любчик

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України медики  активно допомагають нашим захисникам відновити здоров’я після поранень на фронті. Так, цього разу журналістка Фіртки відвідала медичний заклад і поспілкувалася з фахівцями та військовими пацієнтами про роботу відділення травматології.

2478

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

330

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

634

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

769

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

482
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

169
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

362
12.09.2023

Майже у всіх їдальнях міста запровадили нововведення — безготівковий рахунок за їжу.

453
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

314
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

471
08.09.2023

Священник каже: «стосовно заповіді «не вбий» — якби ми читали Святе письмо мовою оригіналу — староєврейською — то там «не вбий» означає «не вбий з корисливих мотивів».

630
04.09.2023

Віра має бути спрямована на Бога і відповідати моральним та духовним нормам, а не базуватися на забобонах  

508
21.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

170
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

219
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

906
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

542 1
08.09.2023

Наразі обмеження на виїзд з України діє щодо чоловіків призовного віку, а також окремих посад держслужби та визначених посадових осіб. Інформації про зміни з 1 жовтня щодо обмеження виїзду для жінок на військовому обліку прикордонники не мають.  

606