Путівник Європою потягом. П'ять простих кроків

 Залізничний вокзал Берліну. Cвітлина з sbahn.berlin.

Чи відомо вам, що Європою можна подорожувати потягом? Це найкращий спосіб роздивитися кожну країну, кожне місто. Потяги не так виснажують і подорожувати ними дешевше та цікавіше, ніж літаками чи автобусами. Розглянемо п'ять простих кроків планування подорожі Європою потягом.

Крок № 1: Вигідні квитки

У Європі є три різновиди квитків на потяг. Можна придбати:

Загальноєвропейський квиток Eurail

Цей квиток дає змогу користуватися залізницею у всіх 33 європейських країнах. Його можна придбати на різний строк: 15 днів упродовж 2 місяців, 10 днів упродовж 2 місяців, 7 днів упродовж місяця, 4 дні впродовж місяця тощо.

Квиток Eurail для однієї країни

Цей квиток діє на території однієї європейської країни та дає вам змогу дослідити кожен її сантиметр.

Окремі квитки

Якщо ви волієте діяти спонтанно, завжди можна придбати квиток безпосередньо на станції чи вокзалі. Зазвичай міжміські квитки коштують від 5 до 25 євро.

Крок № 2: Найкраща пора року для подорожі

Пора року для подорожі Європою залежить від індивідуальних уподобань. Тому наведемо лише стислий опис кожної пори року.

  • Літо: найзавантаженіша туристами пора року в Європі. Через суцільні натовпи ціни дещо кусаються. Погожі та довгі дні – ідеальні для походів та подорожей із наметами.
  • Весна й осінь: не так людяно, як влітку. Приємна погода та рівень температури – ідеальні умови для відпочинку на вулиці.
  • Зима: найнижчий за кількістю туристів сезон, тому й ціни на розваги й житло найнижчі. Але коротші дні скорочують можливості для досліджень. Деяким може не сподобатися холод, але якщо ви не з таких, то зима в Європі – чудова пора року для подорожей.

Крок № 3: Найбажаніший маршрут

Європа залишається бажаним туристичним напрямком через безліч чудових краєвидів, і саме з вагона потяга вони є найбільш мальовничими.

Тим, хто цікавиться історією, радимо маршрут Берлін – Відень – Прага, оскільки саме тут ви максимально зануритеся в культурне надбання Центральної Європи.

З іншого боку, тим, хто любить природу, пропонуємо взяти квиток на «Льодовиковий експрес» із напрочуд цікавими краєвидами швейцарських Альп. 

«Льодовиковий експрес». Cвітлина з Shutterstock Photo.

Чарівність подорожі Європою потягом у тому, що поряд із кожним цікавим місцем обов'язково буде залізниця.

Крок № 4: Що робити під час подорожі

Якщо ви бажаєте насолоджуватися напрочуд цікавими європейськими краєвидами з вікна потяга, приготуйтеся довго чекати. Заздалегідь подумайте про те, у які ігри гратимете з родиною чи друзями, або підберіть декілька книжок, які читатимете в дорозі.

Якщо мандруєте самостійно, візьміть щось, на чому можна грати у відеоігри, на кшталт Nintendo Switch, PS Vita, LYRA чи ASUS ROG Pro. На таких пристроях не обов'язково лише грати.

Якщо вам подобається дивитися кінострічки, ви легко можете насолоджуватися улюбленим серіалом. Ба більше, якщо вам подобаються азартні ігри, на пристроях на кшталт ASUS ROG Phone Pro можна безпосередньо в дорозі грати в будь-які ігри з онлайн-казино, які пропонують бездепозитні бонуси.

Крок № 5: Визначте пам'ятки, які неодмінно бажаєте побачити

Подорож Європою поїздом дає змогу побачити чимало міст і країн упродовж одного маршруту. Якщо ви заздалегідь визначитеся з тими пам'ятками, які неодмінно бажаєте побачити, то отримаєте максимальну користь від такої мандрівки. Наведемо кілька прикладів найпопулярніших пам'яток деяких європейських міст, які обов'язково треба побачити:

  • Амстердам, Нідерланди. Найбільш дружнє до велосипедистів місто Європи. Місто пронизане мальовничими каналами та багатою історичною спадщиною.
  • Прага, Чехія. Це місто ста веж, яке відоме барвистими історичними будівлями. Тут є все: Готика, Відродження, Бароко й Романський стиль.
  • Берлін, Німеччина. Це місто активного нічного життя та батьківщина найбільшої художньої галереї просто неба (Істсайдська галерея).

 

Істсайдська галерея. Світлина Rikin Katyal з Unsplash.

  • Барселона, Іспанія. Улюблене місто поціновувачів пляжного відпочинку зі зразковою кухнею.
  • Зальцбург, Австрія. Батьківщина Моцарта має багату історичну спадщину. Тут є мальовничі гори та сади.
  • Інтерлакен, Швейцарія. Це серце швейцарських Альп, яке неодмінно мають відвідати поціновувачі зимових різновидів спорту.
  • Париж, Франція. Місто вогнів здебільшого відоме чарівною архітектурою та відомими у всьому світі музеями.
  • Лондон, Англія. Це столиця культурного різноманіття та чудових розваг.
  • Рим, Італія. Старовинне місто з багатою історією вражає кількістю визначних пам'яток.

Важко планувати подорож Європою поїздом? Якщо виконувати ці п'ять простих кроків, то вже за мить можна насолоджуватися надзвичайною мандрівкою Європою.

Партнерський матеріал


28.07.2023 6023
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

459
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

4455
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1383
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1274
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2517
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3919

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

318

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1145

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

988

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

926
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

233
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10604
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

257
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

562
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5623
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1364
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

112
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

140
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

548 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

973
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

846