Як дістатися з Києва до Праги?

Будь-яка поїздка, особливо закордонна, вимагає ретельної підготовки та детального планування всіх етапів подорожі. Важливо заздалегідь прокласти маршрут, відібрати потенційні місця проживання, харчування та розваг. Найважливішим і найвідповідальнішим моментом є підбір транспорту, яким можна дістатися до Чехії. Спочатку потрібно точно розібратись, як і де придбати квиток на поїзд, літак чи автобус Київ - Прага. Від цього залежить маршрут, час та вартість самої подорожі.

Як дістатися до Праги з Києва

Існує чотири основних варіанти, чим можна дістатися з України до Чехії: автобус, літак, особистий автомобіль та поїзд. Щоб зробити найбільш вдалий вибір, розглянемо особливості, переваги та недоліки кожного виду транспорту для поїздки.

Літаком

Це найбільш швидкий спосіб, оскільки пряме повітряне сполучення між Києвом і Прагою становить лише 1144 кілометри. Таким чином переліт між столицями займе трохи більше двох годин. При цьому є один, але досить вагомий мінус – ціна квитків. Авіапереліт – це найдорожчий варіант дістатися до Праги. Звичайно, є можливість знайти бюджетні місця в економ класі, але і в такому випадку ціна квитків залишається досить високою.

Для економії бюджету можливо вибрати переліт з пересадками, але навіть одна така зупинка може збільшити час польоту до 13 години. На етапі планування подорожі слід пам'ятати про необхідність оплати міського транспорту чи траснфера до аеропорту і назад.

Переваги:

  • максимально швидкий варіант подорожі;
  • непоганий рівень комфорту.

Недоліки:

  • висока ціна квитків.
  • при пересадці час польоту значно збільшується;
  • додаткові витрати на трансфер.

На поїзді

Класичний та популярний варіант, який дозволяє дібратись з Києва до Праги за одну добу. При цьому графік руху поїздів досить частий, за рахунок чого можна підібрати зручну дату виїзду. Вартість квитків нижче ніж на літак, але залежить від рівня комфорту та маршруту. Щоб точно виїхати в запланований день потрібно попереднє бронювання.

Переваги:

  • досить часті відправлення;
  • комфортні умови.

Недоліки:

  • час у дорозі може перевищувати 24 години;
  • квитки слід брати заздалегідь.
  • середня ціна.

На автобусі

Зараз це найбільш популярний варіант подорожі до країн Євросоюзу. Щодня з Києва транспортні компанії відправляють численну кількість автобусів до Чехії. За рахунок цього проблем із купівлею квитків не виникає, але час у дорозі може займати понад 20 години. На маршрутах працюють сучасні комфортабельні автобуси, які надають чудові умови для подорожі.

Головна перевага цього способу поїздки – доступна ціна квитків. Оскільки маршрут проходить територією відразу трьох країн (України, Польщі та Чехії) пасажир може насолодитися дивовижними пейзажами. На всьому шляху сполучення передбачені зупинки для гігієнічних процедур та харчування.

На одному рейсі завжди працює два водії, що гарантує максимально безпечне пересування. Сучасні автобуси оснащені біотуалетом, мультимедійними системами, контролем клімату та ергономічними кріслами.

Переваги:

  • найдоступніша ціна;
  • гарний рівень комфорту;
  • цікавий краєвид за вікном
  • високий рівень безпеки.

Недоліки:

  • час подорожі складає біля 24 години.

Автомобілем

Як не дивно, але це досить затратний варіант для поїздки за кордон. Щоб потрапити до Праги з Києва треба подолати відстань близько 1400 кілометрів. Для цього потрібно мінімум 18 годин безперервної їзди. Це важко і небезпечно, відповідно під час планування необхідно враховувати час на відпочинок та сон. Крім того, вартість палива на поїздку до Європи не дуже потішить. Витрати можна порівняти з цінами на авіапереліт.

Переваги:

  • можливість зупинки в будь-який час;
  • можна міняти маршрут.

Недоліки:

  • високі витрати;
  • шлях досить непростий для водія;
  • багато часу дорозі.

Всі перелічені варіанти та їх особливості дозволять кожному обрати оптимальний варіант для поїздки до Праги.

Партнерський матеріал


14.03.2023 3265
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

642
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1577
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3154
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2154 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4251
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6039

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

480

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

459

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

445

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

544
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10085
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

906
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

859
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

620
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2474
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

895
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1223
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34182 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

350
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

443
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

788 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

963