Як дістатися з Києва до Праги?

Будь-яка поїздка, особливо закордонна, вимагає ретельної підготовки та детального планування всіх етапів подорожі. Важливо заздалегідь прокласти маршрут, відібрати потенційні місця проживання, харчування та розваг. Найважливішим і найвідповідальнішим моментом є підбір транспорту, яким можна дістатися до Чехії. Спочатку потрібно точно розібратись, як і де придбати квиток на поїзд, літак чи автобус Київ - Прага. Від цього залежить маршрут, час та вартість самої подорожі.

Як дістатися до Праги з Києва

Існує чотири основних варіанти, чим можна дістатися з України до Чехії: автобус, літак, особистий автомобіль та поїзд. Щоб зробити найбільш вдалий вибір, розглянемо особливості, переваги та недоліки кожного виду транспорту для поїздки.

Літаком

Це найбільш швидкий спосіб, оскільки пряме повітряне сполучення між Києвом і Прагою становить лише 1144 кілометри. Таким чином переліт між столицями займе трохи більше двох годин. При цьому є один, але досить вагомий мінус – ціна квитків. Авіапереліт – це найдорожчий варіант дістатися до Праги. Звичайно, є можливість знайти бюджетні місця в економ класі, але і в такому випадку ціна квитків залишається досить високою.

Для економії бюджету можливо вибрати переліт з пересадками, але навіть одна така зупинка може збільшити час польоту до 13 години. На етапі планування подорожі слід пам'ятати про необхідність оплати міського транспорту чи траснфера до аеропорту і назад.

Переваги:

  • максимально швидкий варіант подорожі;
  • непоганий рівень комфорту.

Недоліки:

  • висока ціна квитків.
  • при пересадці час польоту значно збільшується;
  • додаткові витрати на трансфер.

На поїзді

Класичний та популярний варіант, який дозволяє дібратись з Києва до Праги за одну добу. При цьому графік руху поїздів досить частий, за рахунок чого можна підібрати зручну дату виїзду. Вартість квитків нижче ніж на літак, але залежить від рівня комфорту та маршруту. Щоб точно виїхати в запланований день потрібно попереднє бронювання.

Переваги:

  • досить часті відправлення;
  • комфортні умови.

Недоліки:

  • час у дорозі може перевищувати 24 години;
  • квитки слід брати заздалегідь.
  • середня ціна.

На автобусі

Зараз це найбільш популярний варіант подорожі до країн Євросоюзу. Щодня з Києва транспортні компанії відправляють численну кількість автобусів до Чехії. За рахунок цього проблем із купівлею квитків не виникає, але час у дорозі може займати понад 20 години. На маршрутах працюють сучасні комфортабельні автобуси, які надають чудові умови для подорожі.

Головна перевага цього способу поїздки – доступна ціна квитків. Оскільки маршрут проходить територією відразу трьох країн (України, Польщі та Чехії) пасажир може насолодитися дивовижними пейзажами. На всьому шляху сполучення передбачені зупинки для гігієнічних процедур та харчування.

На одному рейсі завжди працює два водії, що гарантує максимально безпечне пересування. Сучасні автобуси оснащені біотуалетом, мультимедійними системами, контролем клімату та ергономічними кріслами.

Переваги:

  • найдоступніша ціна;
  • гарний рівень комфорту;
  • цікавий краєвид за вікном
  • високий рівень безпеки.

Недоліки:

  • час подорожі складає біля 24 години.

Автомобілем

Як не дивно, але це досить затратний варіант для поїздки за кордон. Щоб потрапити до Праги з Києва треба подолати відстань близько 1400 кілометрів. Для цього потрібно мінімум 18 годин безперервної їзди. Це важко і небезпечно, відповідно під час планування необхідно враховувати час на відпочинок та сон. Крім того, вартість палива на поїздку до Європи не дуже потішить. Витрати можна порівняти з цінами на авіапереліт.

Переваги:

  • можливість зупинки в будь-який час;
  • можна міняти маршрут.

Недоліки:

  • високі витрати;
  • шлях досить непростий для водія;
  • багато часу дорозі.

Всі перелічені варіанти та їх особливості дозволять кожному обрати оптимальний варіант для поїздки до Праги.

Партнерський матеріал


14.03.2023 411
26.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

168
16.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

5206 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2290 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1721
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2210
05.04.2023
Тетяна Дармограй

Востаннє воєнний стан та мобілізацію продовжили щонайменше до 20 травня 2023 року. Внаслідок цього військовозобов'язаним чоловікам заборонено виїжджати за кордон, та є винятки.

4117

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

265

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

335

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

405

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

796
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

151
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

281
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

452
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

180
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

308 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

624
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

921
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5470
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

200
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

228
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

343
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

520