Як дістатися з Києва до Праги?

Будь-яка поїздка, особливо закордонна, вимагає ретельної підготовки та детального планування всіх етапів подорожі. Важливо заздалегідь прокласти маршрут, відібрати потенційні місця проживання, харчування та розваг. Найважливішим і найвідповідальнішим моментом є підбір транспорту, яким можна дістатися до Чехії. Спочатку потрібно точно розібратись, як і де придбати квиток на поїзд, літак чи автобус Київ - Прага. Від цього залежить маршрут, час та вартість самої подорожі.

Як дістатися до Праги з Києва

Існує чотири основних варіанти, чим можна дістатися з України до Чехії: автобус, літак, особистий автомобіль та поїзд. Щоб зробити найбільш вдалий вибір, розглянемо особливості, переваги та недоліки кожного виду транспорту для поїздки.

Літаком

Це найбільш швидкий спосіб, оскільки пряме повітряне сполучення між Києвом і Прагою становить лише 1144 кілометри. Таким чином переліт між столицями займе трохи більше двох годин. При цьому є один, але досить вагомий мінус – ціна квитків. Авіапереліт – це найдорожчий варіант дістатися до Праги. Звичайно, є можливість знайти бюджетні місця в економ класі, але і в такому випадку ціна квитків залишається досить високою.

Для економії бюджету можливо вибрати переліт з пересадками, але навіть одна така зупинка може збільшити час польоту до 13 години. На етапі планування подорожі слід пам'ятати про необхідність оплати міського транспорту чи траснфера до аеропорту і назад.

Переваги:

  • максимально швидкий варіант подорожі;
  • непоганий рівень комфорту.

Недоліки:

  • висока ціна квитків.
  • при пересадці час польоту значно збільшується;
  • додаткові витрати на трансфер.

На поїзді

Класичний та популярний варіант, який дозволяє дібратись з Києва до Праги за одну добу. При цьому графік руху поїздів досить частий, за рахунок чого можна підібрати зручну дату виїзду. Вартість квитків нижче ніж на літак, але залежить від рівня комфорту та маршруту. Щоб точно виїхати в запланований день потрібно попереднє бронювання.

Переваги:

  • досить часті відправлення;
  • комфортні умови.

Недоліки:

  • час у дорозі може перевищувати 24 години;
  • квитки слід брати заздалегідь.
  • середня ціна.

На автобусі

Зараз це найбільш популярний варіант подорожі до країн Євросоюзу. Щодня з Києва транспортні компанії відправляють численну кількість автобусів до Чехії. За рахунок цього проблем із купівлею квитків не виникає, але час у дорозі може займати понад 20 години. На маршрутах працюють сучасні комфортабельні автобуси, які надають чудові умови для подорожі.

Головна перевага цього способу поїздки – доступна ціна квитків. Оскільки маршрут проходить територією відразу трьох країн (України, Польщі та Чехії) пасажир може насолодитися дивовижними пейзажами. На всьому шляху сполучення передбачені зупинки для гігієнічних процедур та харчування.

На одному рейсі завжди працює два водії, що гарантує максимально безпечне пересування. Сучасні автобуси оснащені біотуалетом, мультимедійними системами, контролем клімату та ергономічними кріслами.

Переваги:

  • найдоступніша ціна;
  • гарний рівень комфорту;
  • цікавий краєвид за вікном
  • високий рівень безпеки.

Недоліки:

  • час подорожі складає біля 24 години.

Автомобілем

Як не дивно, але це досить затратний варіант для поїздки за кордон. Щоб потрапити до Праги з Києва треба подолати відстань близько 1400 кілометрів. Для цього потрібно мінімум 18 годин безперервної їзди. Це важко і небезпечно, відповідно під час планування необхідно враховувати час на відпочинок та сон. Крім того, вартість палива на поїздку до Європи не дуже потішить. Витрати можна порівняти з цінами на авіапереліт.

Переваги:

  • можливість зупинки в будь-який час;
  • можна міняти маршрут.

Недоліки:

  • високі витрати;
  • шлях досить непростий для водія;
  • багато часу дорозі.

Всі перелічені варіанти та їх особливості дозволять кожному обрати оптимальний варіант для поїздки до Праги.

Партнерський матеріал


14.03.2023 1978
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

731
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2294
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2015
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2036
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6139 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2324 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

196

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1007

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1005

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1266
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

111
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

491
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1953
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26381
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

438
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10353 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7896
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

445
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

293
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

452
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

523
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1458