Як дістатися з Києва до Праги?

Будь-яка поїздка, особливо закордонна, вимагає ретельної підготовки та детального планування всіх етапів подорожі. Важливо заздалегідь прокласти маршрут, відібрати потенційні місця проживання, харчування та розваг. Найважливішим і найвідповідальнішим моментом є підбір транспорту, яким можна дістатися до Чехії. Спочатку потрібно точно розібратись, як і де придбати квиток на поїзд, літак чи автобус Київ - Прага. Від цього залежить маршрут, час та вартість самої подорожі.

Як дістатися до Праги з Києва

Існує чотири основних варіанти, чим можна дістатися з України до Чехії: автобус, літак, особистий автомобіль та поїзд. Щоб зробити найбільш вдалий вибір, розглянемо особливості, переваги та недоліки кожного виду транспорту для поїздки.

Літаком

Це найбільш швидкий спосіб, оскільки пряме повітряне сполучення між Києвом і Прагою становить лише 1144 кілометри. Таким чином переліт між столицями займе трохи більше двох годин. При цьому є один, але досить вагомий мінус – ціна квитків. Авіапереліт – це найдорожчий варіант дістатися до Праги. Звичайно, є можливість знайти бюджетні місця в економ класі, але і в такому випадку ціна квитків залишається досить високою.

Для економії бюджету можливо вибрати переліт з пересадками, але навіть одна така зупинка може збільшити час польоту до 13 години. На етапі планування подорожі слід пам'ятати про необхідність оплати міського транспорту чи траснфера до аеропорту і назад.

Переваги:

  • максимально швидкий варіант подорожі;
  • непоганий рівень комфорту.

Недоліки:

  • висока ціна квитків.
  • при пересадці час польоту значно збільшується;
  • додаткові витрати на трансфер.

На поїзді

Класичний та популярний варіант, який дозволяє дібратись з Києва до Праги за одну добу. При цьому графік руху поїздів досить частий, за рахунок чого можна підібрати зручну дату виїзду. Вартість квитків нижче ніж на літак, але залежить від рівня комфорту та маршруту. Щоб точно виїхати в запланований день потрібно попереднє бронювання.

Переваги:

  • досить часті відправлення;
  • комфортні умови.

Недоліки:

  • час у дорозі може перевищувати 24 години;
  • квитки слід брати заздалегідь.
  • середня ціна.

На автобусі

Зараз це найбільш популярний варіант подорожі до країн Євросоюзу. Щодня з Києва транспортні компанії відправляють численну кількість автобусів до Чехії. За рахунок цього проблем із купівлею квитків не виникає, але час у дорозі може займати понад 20 години. На маршрутах працюють сучасні комфортабельні автобуси, які надають чудові умови для подорожі.

Головна перевага цього способу поїздки – доступна ціна квитків. Оскільки маршрут проходить територією відразу трьох країн (України, Польщі та Чехії) пасажир може насолодитися дивовижними пейзажами. На всьому шляху сполучення передбачені зупинки для гігієнічних процедур та харчування.

На одному рейсі завжди працює два водії, що гарантує максимально безпечне пересування. Сучасні автобуси оснащені біотуалетом, мультимедійними системами, контролем клімату та ергономічними кріслами.

Переваги:

  • найдоступніша ціна;
  • гарний рівень комфорту;
  • цікавий краєвид за вікном
  • високий рівень безпеки.

Недоліки:

  • час подорожі складає біля 24 години.

Автомобілем

Як не дивно, але це досить затратний варіант для поїздки за кордон. Щоб потрапити до Праги з Києва треба подолати відстань близько 1400 кілометрів. Для цього потрібно мінімум 18 годин безперервної їзди. Це важко і небезпечно, відповідно під час планування необхідно враховувати час на відпочинок та сон. Крім того, вартість палива на поїздку до Європи не дуже потішить. Витрати можна порівняти з цінами на авіапереліт.

Переваги:

  • можливість зупинки в будь-який час;
  • можна міняти маршрут.

Недоліки:

  • високі витрати;
  • шлях досить непростий для водія;
  • багато часу дорозі.

Всі перелічені варіанти та їх особливості дозволять кожному обрати оптимальний варіант для поїздки до Праги.

Партнерський матеріал


14.03.2023 3343
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1665
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

428
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14383 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1665
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

944
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6306

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

710

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1532

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1338

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1223
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

577
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

729
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1640
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

658
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

947
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5995
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13992
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

332
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

624
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

550
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

865 2