Пункт щеплення на стадіоні, будівництво розв'язки моста на Пасічну та дефіцит води: що франківці обговорюють у соцмережі

В Івано-Франківську розпочали основні роботи з будівництва розв'язки нового моста, який з'єднує мікрорайон Пасічна із середмістям. Ця новина викликала хвилю обговорень.

Не менше коментували й новину про те, що Івано-Франківському водоканалу заборонили видавати технічні умови на підключення новобудов до водопостачання.

Також ажіотаж викликало доручення міського очільника Руслана Марцінківа, на другому поверсі стадіону «РУХ» зробити пункт щеплення.

Про що говорили та як реагували, дізнавалася Фіртка.

Так, підготовчі роботи на будівництві з розв'язки нового моста підрядник розпочав 1 жовтня. Спочатку поставили паркан та зробили під’їзні шляхи. Наразі тут тривають роботи з посилення сьомої опори.

Водночас з боку вулиці Хіміків роботи з облаштування транспортної розв’язки нового моста поки не проводять.

Зі слів виконроба Віктора Романчука, при стабільному фінансуванні впродовж року розв’язку зроблять.

Франківців ця новина здебільшого обурила. Лише невеликий відсоток містян радіють, що роботи з будівництва таки розпочали.


Крім того, Івано-франківський водоканал не встигає за стрімким розвитком будівництва в Івано-Франківську.

Керівник комунального підприємства «Івано-Франківськводоекотехпром», Віталій Савенко каже, що починаючи з 2000 року у зв’язку з інтенсивною забудовою міста Івано-Франківська, додатковий об’єм води на потреби новозбудованих об’єктів та тих, що ще будуються, зріс на 105% щодо наявних потужностей водозабору.

Це, своєю чергою, вже спричинило проблему дефіциту ресурсу питної води, яка надалі буде лише зростати.

Водночас міський голова Руслан Марцінків наказав розробити відповідні рішення, які заборонять КП «Івано-Франківськводоекотехпром» видавати до 31 грудня технічні умови на приєднання нових об’єктів до мереж водопостачання.

«Насправді у нас є велика проблема з водою і з каналізацією. Якщо ми нічого не будемо робити, ті проблеми, як зараз є у нас у новобудовах, за рік-два води на останніх поверхах не буде.

Тому я прошу до 31 грудня заборонити видавати будь-які технічні умови, переглянути всі технічні умови, які видані протягом 10 років», – зазначив очільник міста.

Містян така новина роздратувала та обурила.


Також чималий резонанс викликало доручення Марцінка зробити пункт масової вакцинації на стадіоні «РУХ».

«Ми вже багато місяців закликали людей подбати про своє здоров’я та отримати вакцину заздалегідь. Якби люди були уважніші, прислухалися, зараз би не було такого ажіотажу і паніки. Але зараз треба реагувати згідно з ситуацією. Тому очікую злагодженої роботи та порозуміння», – зауважив мер.
Згодом Руслан Марцінків повідомив, що є затримка з доставкою вакцини, тому відкриття переносять.
«Ми на низькому старті. Обіцяють нову партію на початку наступного тижня. Тому про дату відкриття стадіонного пункту щеплень, час його роботи та інші деталі повідомлю додатково у своїх соцмережах», – заявив міський очільник.
Проте, ця новина вже викликала хвилю обговорень у спільнотах. Не усі розуміють, чому важливо вакцинуватись. Чимало – іронізують й обурюються. 

  читайте також: Щеплені чи ті, хто перехворів: відомо, хто більш захищений від інфікування COVID-19


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Заборона виплачувати матеріальну допомогу невакцинованим та премія жінці, яка завагітніє після вакцинації: як у соцмережі реагують на заяви Марцінківа

Заборонити не можна залишити: як франківці у соцмережах реагують на виключення предмету «Християнська етика»


Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

332
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13796 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1575
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

869
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6136
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1720

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

637

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1465

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1276

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1165
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

519
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

657
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1577
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

599
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

878
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5923
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13637
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

248
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

546
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

484
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

791 2