"Психози – неминучі": у Франківську Артем Чапай розповів про свій досвід тата в декреті

 

 

Письменник та журналіст Артем Чапай презентував в Івано-Франківську книжку "Тато в декреті", написану на реаліях з власного досвіду.

 

"Книжка орієнтована на те, щоб показати українцям, особливо людям доволі консервативних поглядів, що не обов’язково тільки мама повинна бути з дітьми. Єдина різниця – у перші місяці, коли є грудне вигодовування. Все решта тато може робити так само, без розподілу на чоловічі і жіночі обов’язки. Часто розподіл обов’язків буває на користь чоловіка, коли у нього їх значно менше", – зазначив автор, пише Курс.

 

Кілька років тому Артем Чапай (справжнє ім’я Антон Водяний) став батьком спочатку одного сина, а згодом і другого. Оскільки у відносинах з дружиною досить демократичні стосунки, в декрет домовлялися йти по черзі: перший рік – дружина Оксана, другий рік – Артем. Хоч і плани були одні, в житті склалося трохи по-іншому. Якщо про першу дитину вдалося піклуватися по черзі з самого народження, то другою – перші 9 місяців в декреті провела Оксана, а потім довелося йти Артему.

 

"Мені не треба було на це наважуватися, бо я з самого початку не вважав, що це не є чоловіча справа. Потрібно було подолати свої лінощі, оскільки це доволі тяжка робота, і чоловіки цього часто не усвідомлюють", – каже Артем Чапай.

 

У час декрету йому вдалося збагнути усі тонкощі і відповідальність батьківства. З’явилося і розуміння жіночої долі та поведінки у різних обставинах.

 

"Ти потрапляєш в такі ситуації, коли в тебе час від часу будуть істерики, але в чоловіків і жінок вони можуть проявлятися по-різному. Психози – неминучі", – зазначає Артем Чапай.

 

"У книзі є розділ про двоїстість почуттів, коли, з одного боку, діти виносять мозок. А з другого боку, ти почуваєш до них любов і ніжність. Тут не може бути конкретної історії, але коли ти сидиш вдома сам з двома маленькими людьми, з якими можна поговорити на дуже обмежене коло тем, то тут виносить мозок сама ситуація, а не діти. Це не їх проблема і не проблема дорослих, коли вони психують", – розповідає письменник.

 

Взаємозв’язок з дитиною з’являється тоді, коли батьки "ефективно" проводять із нею час.

 

"Коли немає часу займатися дитиною, то і не виникає такої прив’язаності. А коли сам купаєш, годуєш, починаєш розуміти, що вона від тебе залежить", – згадує Артем власний досвід.

 

Хоч і здавалося би, що ця книжка мала би бути цікавішою для чоловіків, читають її переважно жінки. Для них є і багато різноманітних форумів, а от для татів батьківських форумів чомусь досі немає.

 

Артем Чапай зазначає, що в Україні часто вирішальним фактором стає зарплата кожного з членів подружжя. Частіше чоловіки заробляють більше і можуть утримувати цілу сім’ю. Крім того, у багатьох випадках українці отримують офіційну мінімальну зарплату, решту – у конвертах, через що декретні виплати залишаються мізерними незалежно від того, хто піде в декрет. Врешті, кожна сім’я вирішує сама, як чинити і як виховувати дітей.

 

Сміливим татусям, які наважаться провести тривалий період часу з маленькими дітьми, Артем радить не боятися осуду інших чоловіків. З власного досвіду каже, що інтелектуальні люди завжди підтримають, а думки інших – не цікавлять, бо "треба думати своєю головою, а не головою сусідів".


23.11.2016 436 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

493
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

877
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1908
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3436
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2332 5
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4556

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

711

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

614

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

593

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

610
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10248
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1084
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5133
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

896
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2691
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1101
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

219
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

610
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

528
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

587
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

931 2