"Проводили розмінування навіть церкви й кладовища": як прикарпатські піротехніки допомагають в Донецькій області

фото: ДСНС в Івано-Франківській області


З початку повномасштабного вторгнення піротехнічні розрахунки Головного Управління ДСНС в Івано-Франківській області вже провели 26 ротацій. Щодня прикарпатські піротехніки працюють на деокупованих територіях країни.

Про будні прикарпатських піротехніків, які повернулись з чергової ротації розповідають в ГУ ДСНС в Івано-Франківській області, пише Фіртка.

Рятувальники виконували завдання з розмінування населених пунктів та сільськогосподарських угідь.

"Повернулися тиждень тому з Донецької області.

Були випадки детонації БК, були випадки підриву домашніх тварин.

Також проводили розмінування церкви й кладовища. За собою ворог залишає практично все зруйноване: усе знищують, як житлові будинки, так і промислові приміщення, господарства, водопроводи, газопроводи", — зазначає  начальник групи механізованого розмінування ГУ ДСНС в області Андрій Реготун.

За словами рятувальників, нерідко піротехніки стикалася з реактивною системою залпового вогню дистанційного мінування.

"Найчастіше зустрічали гранати, ручні гранати, такого типу, як Ф-1 і РГД-5. Так само знаходять багато підствольних гранат.

Складність полягає в тому, що граната малого розміру і її важко помітити. Але за допомогою пошукових приладів теж виявляємо, переважно знешкоджуємо на місці", — каже начальник відділення піротехнічних робіт ГУ ДСНС в області Руслан Семенюк.

Піротехніки вказують, що роботи вистачить ще набагато років вперед.

"Практично кожен день ми працювали, окрім неділі. Кожен день в нас були вибухонебезпечні предмети, які ми знищували. Під кінець ротацій емоційно вже хочеться додому, хочеться побачити близьких, але ми віримо, що все добре", — каже Андрій Реготун.

У першу чергу піротехніки обстежують лінію електропередач, а потім поля, які треба засіяти.

"Загалом піротехнічні розрахунки розміновували Київську, Херсонську, Харківську, Миколаївську й Донецьку області.

За цей період рятувальники отримали 1626 заявок та знищили 5934 вибухонебезпечні предмети.

Піротехніки обстежили площу 2655 гектарів, це дуже велика площа і ми розуміємо, що за цією цифрою стоїть чиясь безпека.

Тільки тоді життя повертається, коли територію обстежать піротехнічні розрахунки. Тоді ж можна приступати до посівних кампаній, подавати електроенергію", — зазначає начальниця сектору зв'зяків зі ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС в області Христина Перцович.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Герої без зброї в руках: як працюють прикарпатські рятувальники під час повномасштабної війни (ФОТО)

Як рятувальники рятують життя заблукалих туристів у горах

Безпечний похід у гори: що взяти, як підготуватись та куди піти новачкам


Коментарі ()

28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

463
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1067
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2145
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2005
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1944
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5960

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1167

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1893

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2658

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2596
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи надають поради про особливості харчування після операції

76
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

348
20.09.2024

У серпні приріст споживчих цін до попереднього місяця на 0,2–1,2% зафіксували у всіх регіонах України.  

792
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15010
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2516
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

814
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2758
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26250 1
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

373
21.09.2024

"За" звернення проголосували 56 депутатів, один — утримався, семеро — не голосували.  

829
19.09.2024

Верховна Рада 19 вересня ухвалила постанову про перейменування понад 300 населених пунктів та районів.  

910
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

1125