Проста історія про зникаючу Порожнечу

 

Кожен з нас є простою історією, як би ми не намагались іі ускладнювати з певних причин - вона всеодно залишається простою. Є певні стандартні моменти початку історіі, іі розвінчування, кульмінацій та парабул, прихованих змістів та таємниць - час, як вода, все пропустить крізь друшляк антагоній. Можна було б, варто, вже задекларувати щось бодай остаточне чи вичерпне, всеодно відбудуться Умови за яких буде спростування чи тотальна градація на незліченність. Мені пригадується Мераб Мамардашвілі. Це, можливо, найглибиніший метафізик в нашій з вами історіі. Саму метафізику не вийде простою методою звести до чогось непозитивно неліченого; метафізика є суттю, і як би ми не намагались іі притінити чи уникнути - ми всеодно мусимо до неі звертатись. 


Метафізика є природньою сигнальною біполярною методою опредмечування речей в явища й явища в окремі речі. Можна сперечатись, але логіка є демонічною наукою, бо прагне вона негайноі конкретики й остаточності. Логіка є детонатором безвиходу, як і всі дисциплінарні й міждисциплінарні дискурси із присмаками мутагенезів й різних гібридів. Метафізика, як і логіка, теж ж гібридами відносно чогось сталого-константного, але часи міняються, як і сфери пристрасного міркування та Розуміння чи усвідомлення. Можна заперечити і свідомість, і підсвідомість, це теж гібриди міждисциплінарні: світ все сприймає й перетравить, головне, щоб не було прихованого колапсу, бо , коли він явний та реальний , є ймовірність Останнього слова. А що може бути вагомішим за Останнє слово, можливо сукупність Внутрішніх слів - так , це особлива таємниця кожного суб' єкта-субстрата- монадного модуса, назвіть це як хочете, але без цих категорій проста історія може стати найпростішою, інфузорною; а цього вдосталь: мало ми знаємо людей, що втратили будь-який зв'язок із реальністю. Хабермас пише : найстрашніше в житті це розгублення та втрата елементарного змісту... Фолькнер також на тому наголошує. Життя без мети- найстрашніше із покарань- як пекло із безконечними тортурами..де ти помираєш і знову народжуючись, знову помираєш.


Мамардашвілі саме тематиці змісту життя-буття ( хоча не варто, а можливо й варто, поєднювати категоріі прихованих змістів) приділяє окремі метатексти й виступи та розвінчує сенс життя в розкодовуванні Свого Особистого Коду. Свій особистий код дешифрував свого часу Марсель Пруст ( саме Прусту найбільше приділив Мераб) в циклах романів. Чудове текстотворення , глибоке, надметафізичне, ілюзорно багатошарове плетиво простих історій із надзвичайно глибинним сенсом. 


Гадаю, кожен може розкодувати власну матрицю саме в мандрах в дитинство, в пошуках образів й ситуаціях та встановлення логосів єднання. Саме в тому періоді до формування ідивідуальності та особистості, саме коли є Власний Епос, епос зростання. Сам термін Епос чи внутрішній епос був присвоєний Прусту Томасом Манном. Томас був в житті ідеалізованим прообразом Гьоте, тому в усіляких моментах ідентифікаціі власноі та чиєісь користався саме гьотівськими категоріями. Взагалі Манн був дуже ревнивим до свого генія, був арбітром свого часу, схожим було відношення Рассела до Вінгенштейна, настільки ревнивим, що назвав Шпенглера мавпою з книгою. Ось так,хоча сам Шпенглер згодом напише, що це один із найкращих компліментів/ чи то з огляду саме дарвінистських таблиць, як варіант/ що йому було присвоєно...


Пошуки власного коду варто робити в своєму дитинстві, до процесу формування індивідуальності й певних особистісних принципів та іхньоі градаціі. Про це неодноразово говорив Сократ. Не дивним є зв'язок між Сократом та Прустом : обидва народились з відкритими очима. Мені пригадується моя Власна проста історія, яка розпочалась давно й мала стільки підформ й гібридних мрдифікацій, що працюючи саме в мистецькій сфері я завжди опинявся в категоріі " пошуків власного стилю". Зараз можу впевнено сказати , що пошук триває до відходження на Небо, за життя його просто не просто вхопити. Не факт , що Прусту вдалося. Скоріше замудрому Мераду. Мені пощастило почути від метрів: ось це суто твоє, а яке моє і що з тим робити не знав, а коли хотів дізнатись, мені просто казали повернутись в дитинство і пригадати, як ловив жуків. Перший про це мені сказав Єшкілєв.


Чи варто віднайшовши суто своє -розказувати іншим. Кожен вирішує наодинці. Бо Внутрішнє Слово після проговорення стає неістинним та нелогічним відповідно.Проговорене й константне не є істинним, бо суть істини в постійному видозміненні й мутаціі. Це є парадокс ковзаючоі істини. Парадокс ковзаючого горизонту та горизонту явищ. Це головний постулат Мамарлашвілі, що філософія чи гра в філософію є пошуком ковзаючоі порожнечі. Скоріше, зникаючоі. Тобто пошуки Зникаючоі Порожнечі. Й на пошуки варто спрямуватись всім хоробрим й сміливим серцем. Піти в Ейдос й блукати там десятки тисяч років й повернутись знову на землю. Про героізм пошуків напишу в наступному есеі. Всім гарного дня.


14.03.2016 Роман Бончук 2078 0
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

696
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2276 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

1995
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

2827
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2473
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2160 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

287

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

330

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

811

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

1995
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

551
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1835
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

1910
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

667
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5415
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7233
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2324
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1250
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

918 1
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1411 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1291
20.01.2025

Дональд Трамп склав присягу та став 47-м президентом США. Церемонія інавгурації відбулась у Вашингтоні.  

1007